Jump to content
Dogomania

Mati-mały kudłaty piesek od 24.03.18 w nowym DS.


Anula

Recommended Posts

W jakiej sytuacji pani Matiego płaciła za niego mandaty? To szalenie istotna informacja.

Proponuję poprosić także p. Mirka o pomoc w szukaniu nowego domu dla psa. Czasem ktoś pyta trenera o możliwość przygarnięcia zwierzaka - a że pan Mirek widział Matiego, to na pewno przekaże informacje jaka praca jest konieczna z tym psem.

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Sowa napisał:

W jakiej sytuacji pani Matiego płaciła za niego mandaty? To szalenie istotna informacja.

Proponuję poprosić także p. Mirka o pomoc w szukaniu nowego domu dla psa. Czasem ktoś pyta trenera o możliwość przygarnięcia zwierzaka - a że pan Mirek widział Matiego, to na pewno przekaże informacje jaka praca jest konieczna z tym psem.

Pierwszy raz jak Mati wypsną się z szelek Straże Miejskiej z przywiezienie do domu w wysokości o ile pamiętam 70zł.Drugi raz to po ostatniej ucieczce gdzie Straż Miejska go złapała i odwiozła do schroniska w Bytomiu.Jaki koszt? Nie wiem bo nie pytałam.Po tym zdarzeniu przy każdej rozmowie słyszałam tylko,ze ciekawe ile będzie musiała zapłacić tym razem....Powiedziałam,że można na pewno napisać pismo z prośbą o rozłożenie na raty i otrzymałam odpowiedź,że wie i tak też ma zamiar zrobić.Na tym ten temat się zakończył i przybrał formę bardziej ogólną,czyli  mandatami i kosztami.....

Pan Mirek wie i popiera nasze zamiary aby jednak Matiemu szukać innego domu.Nie zaproponował ze swojej strony żadnej pomocy w tym kierunku, mimo że zna całą tą złożona sytuację, więc nawet niezręcznie by mi było o to prosić.

Link to comment
Share on other sites

Ludzi się niestety nie sprawdzi na wylot... :( Szkoda, że tak wyszło, ale mleko się rozlało... Z tego, co opisujesz, też jestem za szukaniem domku Matiemu.
Zastanaawiam się jednak co lepsze: czy żeby Mati był w miejscu, które zna (obecny dom), ale bez pracy nad zachowaniem czy umieszczenie go u kogoś, kto faktycznie przepracuje jego problem?

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Ludzi się niestety nie sprawdzi na wylot... :( Szkoda, że tak wyszło, ale mleko się rozlało... Z tego, co opisujesz, też jestem za szukaniem domku Matiemu.
Zastanaawiam się jednak co lepsze: czy żeby Mati był w miejscu, które zna (obecny dom), ale bez pracy nad zachowaniem czy umieszczenie go u kogoś, kto faktycznie przepracuje jego problem?

Tysiu, o ile będzie zgoda ds to na dzień dzisiejszy mamy tylko do wyboru,że zostaje u p.Beaty i szukamy mu domu albo jedzie do Szafirków.Myślałam,że Matiego trzeba umieścić w hoteliku ze szkoleniowcem i Asia kontaktowała się z p.Jolą opisując jego problemy.Pisałam o tym wcześniej,że odpowiedź była jednoznaczna,że to nic nie da bo to właściciel pod kierunkiem szkoleniowca ma z psiakiem pracować.Szukając mu nowego domku mamy tą świadomość,że to musi być właśnie taki,który zechce skorzystać z lekcji i da z siebie wszystko aby z Matim pracować.Warto jest pomóc tym,którzy naprawdę chcą....Pewnie też będzie trzeba określić w ogłoszeniach jakiego domku szukamy.Myślę,ze na pewno nie mieszkanie w blokowisku a raczej domek z ogrodem dobrze ogrodzonym...? Jak  powiedziałam o tym p.Beacie to mi odpowiedziała,że to dobry pomysł  bo Mati wreszcie mógłby się wybiegać i gdyby opiekunowie byli konsekwentni to miałby dobrze....

Bardzo to wszystko trudne i smutne....:(

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą zadzwoniła do mnie p.Beata i jednak jest zdecydowana aby szukać Matiemu innego domu.Poprosiłam o aktualne zdjęcia i jak tylko otrzymam to wstawię.Potrzebny jest tekst do ogłoszeń,który ograniczy  krąg osób zainteresowanych jego  adopcją.Czy ktoś może w tym pomóc? Mati jest pieskiem,który potrzebuje duzo ruchu i wybiegania.Uwielbia bawić się rzucanymi zabawkami i chętnie je przynosi.Obecnie ma to tylko na ograniczonej powierzchni,czyli w mieszkaniu....Może domek z ogrodem i na pewno z ludźmi aktywnymi....

Szkoda mi p.Beaty bo się popłakała a mnie mało serce nie pękło....:( Powiedziałam,że zrobimy wszystko aby Mati znalazł dobry i odpowiedni dla niego domek.Obiecałam,że jeżeli się taki znajdzie to przekażę jej wiadomości i ewentualnie zdjęcia.Podam jej też link do olx aby mogła udostępniać....Bardzo chętnie na to przystała.

Link to comment
Share on other sites

Bogusiu, tak na szybko napisałam coś takiego: 

"Mati to przecudnej urody, mały piesek. Ma ok....lat, waży ....    To wspaniały,  mądry i wpatrzony w opiekuna psiak. Jest wielkim pieszczochem,  układa się blisko opiekuna, uwielbia rozdawać buziaki. Bez problemu zostaje sam w domu, nie niszczy.
Chętnie się uczy. Uwielbia aportować, przynosi rzucane piłeczki. Jest energiczny, potrzebuje doświadczonego i konsekwentnego opiekuna, który zadba o potrzeby swojego pupila. W domu fajnie koncentruje się na człowieku, jednak na zewnątrz, przy dużej ilości bodźców, trudno mu się skupić.  

Najlepiej odnalazłby się w domu z ogrodem, u aktywnych opiekunów nastawionych na pracę z psem. 

Ma aktualną profilaktykę, jest wykastrowany i zachipowany.

To tylko propozycja, można dopisywać, poprawiać....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Asiu bardzo,bardzo dziękujemy za pomoc w tekście.

Skopiowałam z postu informacyjnego spostrzeżenia Hani o Matim.

Wiadomości od szafirki o Mati.

 Data urodzenia Matiego jest określona na 1 stycznia 2014 r.

01.06.17 - Mati wygląda na niecierpliwego, pełnego energii dzieciaczka, zobaczymy jutro, jak odpocznie po podróży.

                                **************************

Mati jest bardzo ruchliwy, szczeka piskliwie jak nas wita i jak traci nas z oczu, ale po chwili się uspakaja. Na dworze kombinuje, gdzie by tu można wleźć, przeleźć itp.

                                 **************************

06.06.17 - Mati to mała zadziora. Goni koty, zaczepia psy, jest w ciągłym ruchu, nie umie popatrzeć na człowieka, bo ciągle się rusza. Lubi zabawę z człowiekiem, zaczyna przychodzić na zawołanie.    Zdjęcia str.2;3

                                ****************************

Mati to jeden z najbardziej szalonych psów jakie mieliśmy. Wszędzie go pełno, jest w ciągłym ruchu, nawet jak śpi, to jest gotowy do zabawy :) Na pewno będzie dobrym kompanem do szaleństw.

Tekst do ogłoszeń.

Mati-2.letni,mały,wesoły piesek szuka domu.

Mati-2.letni piesek przebywa w Hoteliku dla Zwierząt w Nowej Soli(woj.lubuskie).Jest psiakiem radosnym,potrzebującym dużo ruchu i bliskości z człowiekiem.Mamy wrażenie,że rozpiera go energia i żywiołowość.Jednym słowem pies z ADHD. Mati nie przepada za kotkami,goni je,być może jest to spowodowane właśnie jego energią.Kontaktuje się z człowiekiem przez szczekanie jeżeli czegoś potrzebuje.Ogólnie jest psiakiem bardzo kontaktowym,lubi zabawę.
Mati waży 8 kg,w kłębie ma 35cm.Został obcięty ze względu na skołtunioną sierść.Posiada pełny pakiet szczepień.Zachowuje czystość w domu,dość dobrze chodzi na smyczy.
Pokochaj maluszka,daj mu dom i to co najważniejsze,opiekę i miłość,a on odwdzięczy się wiernością,oddaniem i wniesie dużo radości do Twojego domu.
Kontakt:Hania

11.06.17 - OLX na Wrocław.

https://www.olx.pl/oferta/mati-2-letni-niesforny-piesek-szuka-domu-CID103-IDmyk96.html

 

Pod poniższym linkiem wstawiamy poprawione i wykadrowane zdjęcia Matiego. Zdjęcia są już zmniejszone i przygotowane do wstawienia na portale. Ociepliliśmy kolory, wykadrowaliśmy ujęcia. 

https://www.dropbox.com/sh/qxg3pa0ko8vtiq0/AACSHpRhlQZ09xb6nYwkRa3Fa?dl=0

Tak  sobie myślę po przeczytaniu opisu Hani,czy Mati może iść do domu z ogrodem?W moim przekonaniu może stamtąd czmychnąć jak dwa razy dwa.Znalazł się w schronie bo prawdopodobnie własnie nawiał właścicielom.Mati goni samochody i gołębie i na tym skupia się na spacerach.Może dla Mati by było dobre małe miasteczko z bardzo małym ruchem ulicznym.Odpadają raczej duże miasta bo chyba cicha dzielnica też odpada.

Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, Alaskan malamutte napisał:

Bogusiu, tak na szybko napisałam coś takiego: 

"Mati to przecudnej urody, mały piesek. Ma ok....lat, waży ....    To wspaniały,  mądry i wpatrzony w opiekuna psiak. Jest wielkim pieszczochem,  układa się blisko opiekuna, uwielbia rozdawać buziaki. Bez problemu zostaje sam w domu, nie niszczy.
Chętnie się uczy. Uwielbia aportować, przynosi rzucane piłeczki. Jest energiczny, potrzebuje jednak doświadczonego i konsekwentnego opiekuna, który zadba o potrzeby swojego pupila. W domu fajnie koncentruje się na człowieku, jednak na zewnątrz, przy dużej ilości bodźców, trudno mu się skupić.  

Najlepiej odnalazłby się w domu z ogrodem, u aktywnych opiekunów nastawionych na pracę z psem. 

Ma aktualną profilaktykę, jest wykastrowany i zachipowany.

To tylko propozycja, można dopisywać, poprawiać....

Asiu bardzo kochana dziękuję! :) :)

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Anula napisał:

 

Tak  sobie myślę po przeczytaniu opisu Hani,czy Mati może iść do domu z ogrodem?W moim przekonaniu może stamtąd czmychnąć jak dwa razy dwa.Znalazł się w schronie bo prawdopodobnie własnie nawiał właścicielom.Mati goni samochody i gołębie i na tym skupia się na spacerach.Może dla Mati by było dobre małe miasteczko z bardzo małym ruchem ulicznym.Odpadają raczej duże miasta.

Spokojna dzielnica i dom musiałby być naprawdę bardzo solidnie ogrodzony.To teren na którym nie powinien zostawać sam,a powinien służyć do wszelkiego rodzaju zabaw i ruchu z opiekunami.Może być blok ale tu znowu ludzie,którzy zechcą zasięgnąć lekcji szkoleniowca i to niemalże z pierwszym spacerem....

Bardzo mile widziany będą wszelkie sugestie....

A to Mati zaczął robić jak ograniczony został czasowo spacer ze względu na jego zapędy do aut i ptaków....On jest bardzo żywiołowy i musi swoja energie gdzieś wyładować...

29025759_191015058173068_7937468706857156608_n.jpg.df232275d11af1250c55a18c254cd857.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, Anula napisał:

Tak  sobie myślę po przeczytaniu opisu Hani,czy Mati może iść do domu z ogrodem?W moim przekonaniu może stamtąd czmychnąć jak dwa razy dwa.Znalazł się w schronie bo prawdopodobnie własnie nawiał właścicielom.Mati goni samochody i gołębie i na tym skupia się na spacerach.Może dla Mati by było dobre małe miasteczko z bardzo małym ruchem ulicznym.Odpadają raczej duże miasta bo chyba cicha dzielnica też odpada.

Anulko, jeśli będzie pod kontrolą a nie wypuszczany samopas, to może być i dom z ogrodem.  Chodzi o aktywność i wspólną zabawę. Mati przypomina charakterem i troche wyglądem sznaucerka miniaturę, a to bardzo ruchliwe i szczekliwe psiaki. 

Przyszły domek musi być świadomy potrzeb Matiego..

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Alaskan malamutte napisał:

Anulko, jeśli będzie pod kontrolą a nie wypuszczany samopas, to może być i dom z ogrodem.  Chodzi o aktywność i wspólną zabawę. Mati przypomina charakterem i troche wyglądem sznaucerka miniaturę, a to bardzo ruchliwe i szczekliwe psiaki. 

Przyszły domek musi być świadomy potrzeb Matiego..

No tak.Ja dostałam jak obuchem w łeb.Dziś nie mam siły na jakieś myślenie.Jutro poproszę malawaszkę aby Mati wstawila na sznaucery w potrzebie bo faktycznie jest podobny do sznaucera.Na jakie woj.ogłaszać?

Link to comment
Share on other sites

A czy nie macie wrażenia że Mati to taki TEO w małej skórze? Chyba ma potencjał. Jeśli lubi aportowanie może też lubi szukanie i wszelkie zabawy/tresowanie w formie wyczerpania totalnego umysłu i mięśni łącznie z bieganiem przy nodze.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Anula napisał:

No tak.Ja dostałam jak obuchem w łeb.Dziś nie mam siły na jakieś myślenie.Jutro poproszę malawaszkę aby Mati wstawila na sznaucery w potrzebie bo faktycznie jest podobny do sznaucera.Na jakie woj.ogłaszać?

Anulko na Katowice,Kraków puki co.Pani Beata jeszcze mi podesłała zdjęcia ale jutro wstawię.Zdjęcia trzeba dać te co są tutaj na wątku po spa i te coś z tych co ja wstawiam

1 godzinę temu, uxmal napisał:

A czy nie macie wrażenia że Mati to taki TEO w małej skórze? Chyba ma potencjał. Jeśli lubi aportowanie może też lubi szukanie i wszelkie zabawy/tresowanie w formie wyczerpania totalnego umysłu i mięśni łącznie z bieganiem przy nodze.

 

Na to właśnie wygląda,że Mati to psiak,który potrzebuje swojego wybiegania,więc dlatego ludzie aktywni, lubiący np. sport i sporo ruchu.

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Bogusik napisał:

Anulko na Katowice,Kraków puki co.Pani Beata jeszcze mi podesłała zdjęcia ale jutro wstawię.Zdjęcia trzeba dać te co są tutaj na wątku po spa i te coś z tych co ja wstawiam

Na to właśnie wygląda,że Mati to psiak,który potrzebuje swojego wybiegania,więc dlatego ludzie aktywni, lubiący np. sport i sporo ruchu.

I jeszcze chyba dom z dziećmi,pełną rodziną.Czekam na fotki i zabieram się za ogłoszenie OLX dam na Katowice.

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Bogusik napisał:

Spokojna dzielnica i dom musiałby być naprawdę bardzo solidnie ogrodzony.To teren na którym nie powinien zostawać sam,a powinien służyć do wszelkiego rodzaju zabaw i ruchu z opiekunami.Może być blok ale tu znowu ludzie,którzy zechcą zasięgnąć lekcji szkoleniowca i to niemalże z pierwszym spacerem....

Bardzo mile widziany będą wszelkie sugestie....

A to Mati zaczął robić jak ograniczony został czasowo spacer ze względu na jego zapędy do aut i ptaków....On jest bardzo żywiołowy i musi swoja energie gdzieś wyładować...

29025759_191015058173068_7937468706857156608_n.jpg.df232275d11af1250c55a18c254cd857.jpg

Mnie się już nie chce komentować zachowania p. Beaty i podejścia do sprawy.

Owszem, Mati na dworze zmienia się diametralnie i trudno go okiełznać.

Ale wystarczy z nim popracować. Tym bardziej, że był opłacony szkoleniowiec.

Bardzo mi przykro, że tak to wszystko wyszło, bo to ja z Agusią byłam na wizycie.

P. Beata wydawała się odpowiedzialną osobą, kochającą psiaki.

Jeśli chodzi o te odrapane drzwi, to z tego co pamiętam już tak wyglądały, gdy byłyśmy u Matiego z Myszką i p. Beata powiedziała,

że Mati to zrobił na początku pobytu u niej.

Nie pamiętam, jak wyglądała ściana, ale uważam że wysłanie tego zdjęcia do Bogusik jako dowód na złe zachowanie psiaka, to jest delikatnie mówiąc nietakt.

Link to comment
Share on other sites

Jest niewiele psów, które nie wymagają zajęcia umysłowego i pracy. Widocznie, Mati należy do normalnych psów, wymagających zajęcia i roboty dla równowagi psychicznej. W odpowiednich rękach będzie świetnym towarzyszem i członkiem całej Rodziny. Byleby dać mu zajęcie i sensowne spacery :). I kogoś, kto jest świadomy charakteru sznaucera. 
Pomysł do napisania do malawaszki jest świetny. :) Może akurat wie też o kimś, kto szuka takiego psa, jak Mati.

Chłopak jest cudny, szkoda że mój przy drugim samcu nie byłby za bardzo szczęśliwy...

Trzymam kciuki za Matiego.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, Alaskan malamutte napisał:

To kciuki za mądry domek, taki szyty na miarę Matiego!

Tak,kciuki są bardzo wskazane.

13 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Trzymam kciuki.
Dobrze by było, aby jak najszybciej trafił do kogoś, kto popracuje nad jego zachowaniem.

Też tego pragnę.W tekście napisałam troszeczkę o problemie,nie powinno być zbędnych telefonów tylko konkretne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...