Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
katarzyna120

zostawianie pieska 6 miesięcy west

Recommended Posts

Witam

Mam taki problem dylemat. Mam 6 miesięcznego westa. Wszędzie za mną chodzi, do łazienki, kuchni, jak zmieniam pozycję, miejsce, on idzie za mną. Jestem dla niego taką mamą. Nawet jak ktoś inny jest w domu a ja wychodzę, to piszczy. Jak mam podejść do tematu zostawiania go w domu,aby nie wył i nie piszczał. Boję się tego strasznie, sama chyba bardzo to przeżywam. W końcu trzeba zrobić zakupy, wyjść gdzieś bez psa. Na co dzień jest z moją mamą, są dzieci, ale mamy go od 2,5 tygodnia więc myślę, że powoli możemy go uczyć zostawania samemu w domu.

ja w przypadku mojego chow chowa zostawilem go samego i wychodzilem do pracy na 10h. zamontowalem kamere na wszelki wypadek. po kilku dniach piszczenia pies sie przyzwyczail ze jest sam i wiekszosc czasu spal i czekal. kamere wymontowalem po 3 dniach.

pies mial 3 miesiace.

Mój piesek ma teraz trzy miesiące i tez obawiałam się leku separacyjnego . Sammy chodzi za mną wszędzie a jak gotuje to leży przy moich stopach . 

Wzielam go jak miał 9 tygodni i przez pierwsze dwa tyg u mnie w domu nigdy nie został sam . Była akorat moja mama na wakacjach i gdy musiałam wyjść z domu to ona zajmowała się pieskiem . Po dwóch tygodniach mama musiała wrócić do polski i padło pytanie " co ja teraz zrobię " . 

Wymeczylam pieska zabawa i jak widziałam ze jest śpiący wychodziłam z domu na minutę . Jego legowisko było tak ustawione , ze widział drzwi wejściowe . 

Wchodzilsm i wychodziłam . Później przedłużyłam do 5 min , na następny dzień do 10 min . 

Nigdy za obficie się z nim nie żegnałam ani witałam . Teraz mój Sammy ma 3 miesiące , najdłużej został sam w domu 4 godziny . 

Nie widziałam aby było coś zniszczone , kupki tez nigdzie nie zrobił . 

Jego legowisko jest ciagle w tym samym miejscu i widzę go od razu jak wchodzę do domu . Przeważnie śpi na nim gdy otwieram drzwi .