Jump to content
Dogomania

Szczeniak FCI szuka domu


Recommended Posts

Znajoma hodowla ma do oddania szczylka mastifa tybetańskiego. Pies zapowiada się na dominującego i terytorialnego i właściciel ma dość zainteresowania oszołomów, którzy nie zdają sobie kompletnie sprawy, z czym to się wiąże. Poradziłem mu poszukać domu poprzez to forum. Czy to dobry pomysł - się okaże. Tam nie chodzi o kasę, ale o dobro psa.

Nowy dom powinien:

-pozwalać psu mieszkać wewnątrz, jeśli sobie tego zażyczy (tybki są dość zimnolubne)

-zapewnić spacery poza teren posesji, iść na szkolenie (chyba, że mówimy o kimś z doświadczeniem)

-nie mieć oporów dotyczących kastracji

-mieć inne zwierzęta do towarzystwa

-mieć dla psa SERCE

Gdyby ktoś sprawdzony chciał adoptować małego, proszę do mnie na priv. Hodowla chce sama dokonać wyboru nowego domu. Mam nadzieję, że się uda :)

Link to comment
Share on other sites

??? Pies jest zdrowy, klasy wystawowej, o wzorcowym charakterze (czyt. terytorialny - nie dla każdego!) Szuka NAJLEPSZEGO domu, a czasem koszt kilku tysięcy jest nie do przejścia. Nie wiem po co doszukiwać się innych powodów :/

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, dvl napisał:

??? Pies jest zdrowy, klasy wystawowej, o wzorcowym charakterze (czyt. terytorialny - nie dla każdego!) Szuka NAJLEPSZEGO domu, a czasem koszt kilku tysięcy jest nie do przejścia. Nie wiem po co doszukiwać się innych powodów :/

Niech trafi do najlepszego domku na swiecie:)bo oszolomow nie brakuje.

 

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, dvl napisał:

??? Pies jest zdrowy, klasy wystawowej, o wzorcowym charakterze (czyt. terytorialny - nie dla każdego!) Szuka NAJLEPSZEGO domu, a czasem koszt kilku tysięcy jest nie do przejścia. Nie wiem po co doszukiwać się innych powodów :/

Bo zazwyczaj hodowcy chcą żeby wystawiac z hodowli jak takie idealne :) bo to dobrze świadczy o hodowli.

I kastrować każą suki, jak nie wystawiają ludzie. A oprócz tego że terytorialne to bardzo rodzinne psy i opiekuńcze. A wychować go trzeba jak każdego innego dużego, a nawet "łagodniej" niż kaukaza, azjatę, czy uparciuszki malamutki czy akity.

Ale oczywiście należy mu się rozsądny, kochający domek. I takiego mu życzę.

Link to comment
Share on other sites

Broń, Boże nie krytykuję, ale wg mnie jeśli ktoś chce psa na wystawy, to powinien za niego chociaż symboliczną kwotę uiścić. W końcu teoretycznie może kiedyś z niego mieć, nazwijmy to, pożytek finansowy, a nie tylko wspaniałego przedstawiciela modnej rasy. To tak zupełnie na marginesie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...