Jump to content
Dogomania

Nagłe skomlenie i agresywne gryzienie nogi


bonnie990

Recommended Posts

Cześć,

Przed chwilą byłam na spacerze z moim Puszkiem i był całkowicie spokojny, kiedy nagle podszedł do jakiegoś krzaka, podniósł nóżkę, po czym odskoczył i zaczął skomleć tak głośno jakby był bity. Następnie zaczął bardzo agresywnie warczeć, biegać za swoim ogonem i gryźć się w udo tylnej nogi. Ludzie z pobliskich bloków wyjrzeli na balkony zobaczyć pewnie kto maltretuje swojego psa, a ja na tego psa nigdy ręki nie podniosłam. Nie mogłam go uspokoić bo gdy tylko dotknęłam tej nogi, denerwował się bardzo.

Wzięłam go na ręce i wróciliśmy do domu. W domu nadal to samo, ale potem wzięłam go w kaganiec i głaskałam po grzbiecie bardzo delikatnie. Uspokoił się i gdy zdjęłam kaganiec, poszedł schować się pod biurkiem. Już nie skomli, ale nie mam pojęcia co to było. Nie wiem czy powinnam coś zrobić skoro ten atak już przeszedł?

Dodam, że czasem biega za swoim ogonem i gryzie się w udo (też nie wiem czemu, ale nigdy nie widziałam tego u mojego poprzedniego psa), lecz nie tak agresywnie jak przed chwilą.

Czy ktoś może wie co to było?

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. Dodam jeszcze, że on czasem zaczyna gryźć swoje udo jak się go po nim pogłaszcze. Jakby coś tam miał co go uwiera przy głaskaniu. Zauważyłam, że ma tam taką górkę i myślę, że to chyba czip (jestem jego opiekunką tymczasową), ale nie wiem czy to może być powód, bo nie jestem pewna czy to tylko to jedno udo zawsze gryzie, ale chyba nie, bo czasem na sierści na obu udach jest jego ślina.

Ale czy to możliwe, żeby czip w udzie wywoływał taką agresję wobec własnego ogona i tylnych nóg? Jeśli się go tam nie dotknie to sam nie zaczyna tego gonienia i gryzienia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...