Jump to content
Dogomania

Wyrzucony z samochodu pies potrzebuje pilnie domu


Recommended Posts

Zakładam ten wątek, aby pomóc znaleźć dom wyrzuconemu z samochodu około 10 letniemu psu w typie labradora, który poprzez weterynarza i gminę trafił do schroniska w Zawierciu.

Jest bardzo przyjacielski i kontaktowy, niestety nie jest najmłodszy i schronisko dla niego to w zasadzie wyrok :(

Trzeba go pilnie z tego schroniska wyciągnąć- do hoteliku, DT lub najlepiej DS.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Psa uratowała z ruchliwej ulicy inna osoba, ale ona nie jest na DOGO i dlatego to ja o nim piszę.

Pies został  wyrzucony w sobotę 6  maja br przy ruchliwej drodze w Pieskowej Skale (Małopolska), zdążył zostać potrącony lekko przez samochód lub doznał urazu przy wyrzucaniu z samochodu, bo lekko kulał na tylną nogę. Przy pomocy znajomego weterynarza został z tego miejsca zabrany i trafił do lecznicy w Krakowie.

Niestety skutek interwencji w gminie był odwrotny od zamierzonego. Urzędnicy, którzy odmówili  pomocy przy złapaniu psa w weekend, zamiast pokryć koszty, zabrali psa 10 maja do schroniska  w Zawierciu.

Jest duży jak labrador i "labradorowaty", czarny z brązowym pyszczkiem. Nie jest zaczipowany. Ma około 10 lat. Był zadbany i czysty, miał nawet leczonego zęba.

 

Może ktoś z DOGO pomoże lub poradzi coś- ja nie mam w ogóle doświadczenia . A psa potraktowanego na starość jak śmieć do wyrzucenia żal tak, że serce ściska.

 

 

1-949ccbd1ab25.jpg

1-ebf16b552d9d.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dalsze info o psie są takie

Cytat

Pies chlopiec starszy max 10 letni

Bardzo pilnie szuka domu bez innych psów, na koty nie reaguje dziś dziewczyna z nim szła na spacer i najawil się jakis trójnogi kicia imieniem Farciarz, psina popatrzyl i poszedł dalej.
Jest bardzo przyjacielski i ciapowaty, tylko do glaskania i kochania.
Wszystkie zabiegi pielęgnacyjne wykonane.
Weterynaryjne również badania ogolne ok, przeswietlenie ok, usg jamy brzusznej ok.
Odrobaczony i zaszczepiony.
Bardzo potrzebuje domu bo nie potrafi sie przełamać, i panicznie sie boi innych psów.

 

Link to comment
Share on other sites

Na dogo to raczej domu nie znajdzie, trzeba mu zrobić ogłoszenia na innych portalach takich jak OLX, Gratka, Gumtree adopcjapsa.pl, czy na fb. Albo szukać po znajomych, ciężko jest znaleźć dom dla starszego pieska, w ogłoszeniu dobrze by było napisać, że dopiero co trafił do schroniska i jest mu tam bardzo źle i domek pilnie poszukiwany.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Baltimoore napisał:

Ogłoszenie już ma.

Wśród wszelakich znajomych też wici poszły.

Gdzie szukać pomocy dla psa jak nie wśród psiarzy?

 

Niby tak, ale Ci psiarze to nie przygarniają psów tylko je wyciągają ze schronisk z łańcucha i szukają im domków. Można kogoś poprosić o dom tymczasowy, czy hotelik, ale to z kolei kosztuje, a i tak trzeba szukać domku stałego. 

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Janka@ napisał:

Niby tak, ale Ci psiarze to nie przygarniają psów tylko je wyciągają ze schronisk z łańcucha i szukają im domków. Można kogoś poprosić o dom tymczasowy, czy hotelik, ale to z kolei kosztuje, a i tak trzeba szukać domku stałego. 

Wszystko to co piszesz - wiem.

Raczej nie o takie rady mi chodzi ;)

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje Ci kochana moja Baltimoor za pomoc, wreszcie przyszedł mi mail z linkiem aktywacyjnym. Mogę, teraz spokojnie korzystać.

7 godzin temu, Janka@ napisał:

Niby tak, ale Ci psiarze to nie przygarniają psów tylko je wyciągają ze schronisk z łańcucha i szukają im domków. Można kogoś poprosić o dom tymczasowy, czy hotelik, ale to z kolei kosztuje, a i tak trzeba szukać domku stałego. 

Droga Janka@, ależ ten psiak jest własnie w takiej potrzebie, żeby go jak najszybciej wyciągnąć z tego schronu chcby na dt ale szybko bo pies jest narazie trzymany w poju w biurach schronu ale najdalej za pare dni trafi do boksu i pewnie bedzie juz po nim. Wszystko bym dała zeby go ocalić, z pomocą przyjaciół ogłaszam go wszędzie, od dnia w ktorym prawie go potraciłam o niczym innym nie myślę, skradł mi serce na maxa, robie wszystko żeby znaleźć mu chocby td na cito, schron go zabije, a ja na głowie stane zebu mu ds znaleźć. Gdybym mogla to pies juz bylby u mnie nawet na ds, ale mam psa i sześć kotow, gdzie starsze rezydentki 2 bankowo będą go atakowały bo one bardziej na owczarka stróżującego sie nadaja niz na koty kanapowe :(

Link to comment
Share on other sites

Dziękujemy za kciuki :)

 

Cytat

MAMY DOMEK!!!!
Psinka ma kwarantanne więc do nowego domku pojedzie dopiero 20 maja, ale Państwo wymyślili, że będą jeździć do Zawiercia co drugi dzień, żeby piesek wiedział, że ktoś go już kocha i czeka na niego, aż mnie zatkało jak to powiedzieli, w końcu z Krk do Zawiercia jest kawałek.

 

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...