Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Dlaczego mój piesek jest tak strachliwy?

Od dwóch dni posiadam 7 miesięcznego owczarka szetlandzkiego. Problem w tym,że on bardzo się boi każdego z domowników. Daje się głaskać ale nie przychodzi na zawołanie mimo ze reaguje na imię. Dzisiaj zaczął trochę za nami chodzić ale gdy tylko sie do niego odwrócimy to on momentalnie ucieka w drugą stronę. Dlaczego on taki jest? Dodam, że jest z dobrej hodowli wiec nie ma mowy o jakiś traumach. Macie jakieś porady jak go ośmielić itp? O jeszcze kiedy chcemy wziąć go piętro wyżej w domu lub na dwór to on nie idzie za nami i musimy go wnosić na rękach. 

Link to post
Share on other sites

Dajcie mu trochę czasu. Jest u was dopiero dwa dni. Może nigdy nie był w piętrowym domu? Może nigdy nie mieszkał sam (bez rodzeństwa i innych psów) z taką ilością ludzi. Może być po prostu wrażliwy i potrzebować trochę więcej czasu żeby przystosować się do nowych warunków :)

Bądźcie cierpliwi :)

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Pies ma siedem miesięcy, Wy macie go dwa dni. Przez te siedem miesięcy pies związał się z poprzednimi opiekunami, zdążył ich pokochać Nie chciałabym mieć psa, który w dwa dni zapomniałby o mnie.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites
41 minut temu, Michał02 napisał:

Ale przejdzie mu?

Zapewne, ale przecież nikt Ci nie da pewności :) To nie maszyna. Niczego nie możesz być w 100%. Spokojnie. Przyzwyczajcie się do siebie nawzajem.

  • Downvote 1
Link to post
Share on other sites

Myślę, że spokojnie pies przyzwyczai się do nowej sytuacji. Tęskni za poprzednimi właścicielami, jest nieufny w stosunku do Was.

Im starszy pies, tym trudniej o szybką "aklimatyzację". Ale 7 miesięcy to naprawdę niewiele, więc powinien szybko zaadaptować się do nowych warunków.

 

Kochajcie go mocno, to szybko się odwdzięczy.

 

Pozdrawiam

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Szetlandy są raczej nieufne do obcych i mają często delikatne charaktery ,musicie bardzo ostrożnie się z nim obchodzić dopóki się nie przyzwyczai do nowego domu .Żadnych krzyków, ostrych słów ,głośnych zabaw aż się zaaklimatyzuje .

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Announcements

×
×
  • Create New...