Jump to content
Dogomania

Hodowla-Start-Akita Am.


_Claudia_1

Recommended Posts

Witam,

 

Jestem na forum nowa, nie ukrywam iż założyłam konto by poszukać pomocy i dobrej rady. Chodzi o wystartowanie z hodowlą Akity A. Posiadam z "odzysku" zdrową i rodowodową sukę w wieku 3 lat. Nasz wet nie widzi przeciw wskazań w rozpoczęciu hodowli. Chciałabym jednak poprosić o pomoc w wystartowaniu. Ze strony weterynaryjnej badania itp ogarnia mój weterynarz, jednak potrzebuję wsparcia w dalszych czynnościach. Czy są tutaj hodowcy Akit skłonni do pomocy? Od czego zacząć, czego psa nauczyć, jak dobrze zaprezentować. Potrzebuję ściągi wystawowo-hodowlanej. Dodam iż nie planuję cisnąć na ilość, kocham zwierzęta, mam psy,koty i konie, ale chciałabym w końcu spróbować, a że chcę to zrobić dobrze dlatego proszę tu o pomoc, bo to moim zdaniem najlepsze miejsce.

Z góry dzięuję i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim pytanie - czy suka ma w rodowodzie potwierdzenie, że jest suką hodowlaną? Bo jeżeli nie to musi mieć co najmniej trzy oceny wystawowe, przegląd hodowlany i wpis do rodowodu.

Ale o tym wszystkim dowiesz się we właściwym twojemu miejscu Oddziale Związku Kynologicznego i najlepiej w sekcji danej rasy.

Link to comment
Share on other sites

35 minut temu, _Claudia_1 napisał:

Rozumiem, że ludzie tu zgromadzeni tylko zaglądają i nic z tego nie wychodzi. Przykro mi, bo myśłałam, że to forum różni się od innych psich forów i nie trzeba siać fermentu, by znaleźć rozmówcę...

Po co ta nerwowość?

A może nie ma tu hodowców?Głownie udzielają się tu ludzie,którzy chcą psom pomagać I robia to.Najlepiej znaleźć jakies forum tematyczne dotyczące rasy,albo stricte forum hodowców psów.

Zarejestruj sie też na forum o molosach,tam znajdziesz informacje.

 

Link to comment
Share on other sites

Przejrzałam to forum, wiem że hodowcy i Akity i nie tylko są tutaj. Potrzebuję tylko dobrej rady, a wiem że jest tu dużo osób z ogromną wiedzą.Typowego "czynnego" forum o rasie niestety nie ma. 

Wydaje mi się, że takowego wpisu nie posiada, dlatego pojawiły się moje pytania odnośnie wystawy i tego jak zacząć. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...