Jump to content
Dogomania

Karma dla szczeniaka


Tommy19

Recommended Posts

Cześć. Za tydzień w moim domu pojawi się 8 tygodniowy szczeniak rasy beagle. Mam problem co do wyboru karmy. Z początku zastanawiałam się nad Royal Canin Medium Junior. Natomiast na forach znalazłam i dobre i złe opinie na temat tej karmy. Czytałam dość dobre opinie na temat karmy Brit Care Puppy All Breed. Obecnie waham się między Royal Canin a Brit Care. Jaka Waszym zdaniem będzie lepsza dla mojego psiaka? Chyba, że macie do polecenia inne karmy w podobnych cenach.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Tez jestem ciekawa , bo mój szczeniak którego wezmę od hodowcy będzie karmiony u niego właśnie royal canin medium junior . Chciałabym się dowiedzieć czy powinnam zmienić mu karmę dopiero jak wprowadzę mu pokarm dla dorosłych psów ( Ok 8 miesięcy po odebraniu go od hodowcy ) , czy powinnam od razu zacząć dawać mu inna , lepsza karmę dla szczeniąt . 

Link to comment
Share on other sites

Finn, trudno powiedzieć, jakie są najlepsze. Ja patrzę na skład - dużo mięsa, mało mączek i innych pasz. No i fajnie jak jest data ważności do spożycia krótsza niż kilka lat ;) Ja testowałam Brit Care  (byłam zadowolona), Fitmin Junior (dla mnie bardzo fajna karma - skład dobry i cena nie powalająca). Teraz, w związku z potrzebą zmniejszenia ilości białka, podaję Greenwoods. To moje odkrycie :) Skład bardzo prosty, zero kukurydzy, na czym mi zależało, jedno źródło białka - dla mnie super. Ty musisz szukać wśród karm dla szczeniaków. Porównaj składy, poczytaj opinie...

Ostatnio czytałam o karmie Magnusson. Też godna uwagi...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Szukałam po sklepach karm , które doradzacie , ale niestety nie są one rozprowadzane po stanach zjednoczonych . Czytając opinie w internecie o karmach dostępnych w USA zdecydowałam się na firmę Wellness . 

Wyszla ona w dwóch liniach dla szczeniaków w którym jedna jest bez zbożowa . Różnią się tez ilością  białka , bez zbożowa ma go az 36%, druga 28%.

Czy szczeniak rasy cocker spaniel potrzebuje aż tyle białka ? 

IMG_1827.JPG

IMG_1828.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ta bez zboża nie ma w składzie żadnego wypełniacza? Wszystkie dobre karmy dla szczeniaków zawierają sporo białka. Z tego, co wyczytałam szukając bardzo określonej w składzie karmy dla moje psa, najbardziej zbędna  jest kukurydza. Inne zboża (oprócz ryżu) również sa dla psa nieprzyswajalne, mimo że często są stosowane jako wypełniacz. I tak -  im mniej mięsa, tym więcej wypełniacza - im więcej pasz tym gorsza przyswajalność i większe zapotrzebowanie na karmę. Moja karma dla szczeniaka miala taki skład : "Składniki: Jagnięcina (45%), ryż (30%), tłuszcz z kurczaka (chronione tokoferole), suszone jabłka, olej z łososia (3%), naturalny aromat, drożdże piwne, muszle skorupiaków morskich (źródło glukozaminy 320 mg / kg ), ekstrakt chrząstka (źródło chondroityny 190 mg / kg), mannan-oligosacharydy (180 mg / kg), owoców i ekstrakt z ziół (rozmaryn, goździk, cytrusy, kurkuma, 180 mg / kg), fruktooligosacharydy (120 mg / kg ), juki Schidigera (120 mg / kg), inulina (110 mg / kg), ostropest plamisty (Silybum marianum) (90 mg / kg).
Składniki analityczne: białko 32%, tłuszcz 18%, wilgotność 10%, popiół surowy 7,7%, włókno 1,5% Wapń 2,5% Fosfor 1,3%, energii metabolicznej 4000 kcal / kg"
 

Wybrałabym bezzbożową, ale nie jestem ekspertem i to oczywiście jest moje osobiste zdanie :) 

 

Link to comment
Share on other sites

Pozbawione kości z kurczaka, kurczak, posiłek z indyka , ziemniaki, groch, białko ziemniaczane, tłuszcz z kurczaka (konserwowany mieszaniną tokoferoli), suszony tarty ziemniak, pomidor Pomada, Natural Chicken aromat, olej z łososia, mielone siemię lniane, chlorek potasu, sól, banany, szpinak , witamina E, brokuły, marchew, chlorek choliny, pietruszka, jabłka, jagody, jarmuż, słodkie ziemniaki, tauryna, tokoferolem dodany do zachowania świeżości, Cynk białczan, Zinc Sulfate, węglan wapnia, niacyna, żelaza Sulfate, żelazko białczan Beta karoten, witamina A Dodatek, siarczan miedzi, tiamina, miedź białczanu, białczan manganu, siarczan manganu, d-pantotenian wapnia, selenin sodu, chlorowodorek pirydoksyny, ryboflawiny, ekstrakt z korzenia cykorii, juki Schidigera ekstrakt, witamina D3, suplement, biotyna, wapń jodek, witamina B12, kwas foliowy, kwas askorbinowy (witamina C), wysuszono Lactobacillus plantarum produktów fermentacji, suszone Enterococcus faecium produktów fermentacji, suszone Lac , Tytoniu casei Fermentacja produktu, suszone fermentacja Lactobacillus acidophilus, ekstrakt z rozmarynu, wyciąg z zielonej herbaty, ekstrakt z mięty. Jest to naturalnie zachowany produkt.

 

 
Gwarantowana analiza
Białko surowe (min) 36.00% tłuszcz surowy (min.) 18.00% włókno surowe (maks.) 5.00% wilgotność (maks. 10.00% wapń) maks. 1.50% fosforu (maks.) 1.00% witamina E (min.) 400 jm / kg mega- Kwasy tłuszczowe * (min) 3,50% Kwasy tłuszczowe omega-3 * (min) 0,60% Kwas dokosaheksaenowy (DHA) * (min) 0,10% Beta-karoten * (minimalnie) 5 mg / kg Wszystkie mikroorganizmy kwasów mlekowych * (min) +80.000.000 CFU / lb

https://www.wellnesspetfood.com/sites/default/files/media/documents/WDD_CORE Puppy.pdf

 

Nie ma żadnej kukurydzy 

Link to comment
Share on other sites

Podana wyżej składniki to karmy bez zbożowej wersji core. Tutaj są składniki wersji complete . Wrzuciłam w Google translator ,wiec jakieś słówka mogą być przekręcone .

Pozbawione kości kurczaka, kurczak, płatki owsiane, ziemi jęczmień, groch, tłuszczu kurczaka, łososia posiłek, pomidor z wytłoczyn z, mielone siemię lniane, olej z łososia, pomidory, marchew, naturalny smak kurczaka, sól, chlorek potasu, chlorek choliny, szpinak, suplement witaminy E, Tauryna, Proteinate cynku, mieszane tokoferole dodawane aby zachować świeżość, słodkie ziemniaki, jabłka, jagody, siarczan cynku, węglan wapnia, niacyna, siarczan żelaza, żelaza Proteinate, suplement witaminy, kwas askorbinowy (witamina C) , Siarczan miedzi, monoazotan tiaminy, miedzi Proteinate, ekstrakt z korzenia cykorii, manganu Proteinate, siarczan manganu, d pantotenian wapnia, selenin sodu, chlorowodorek pirydoksyny, ryboflawina, wyciąg juki Schidigera, czosnek w proszku, suplement witaminy D3, biotyna, wapnia jodanu, suplement witaminy B12, kwas foliowy, suszone Lactobacillus plantarum fermentacjiprodukt, suszone Enterococcus faecium produktu fermentacji, suszone Lactobacillus casei produktu fermentacji, suszone Lactobacillus acidophilus fermentacji, produkt, rozmaryn ekstrakt, ekstrakt z zielonej herbaty, Extract.This mięta jest naturalnie konserwowanych produktów.

 

Gwarantowane analizy
Surowe białko nie mniej niż 29.00%Crude tłuszczu niemniej niż 18.00%Crude Fiber nie więcej niż 4.50%Moisture nie więcej niż 10.00%Calcium nie mniej niż 1.20%Phosphorus nie mniej niż 1.00%Vitamin A nie mniej niż 25 000 IU/kgVitamin E nie mniej niż 200 IU/kgOmega 6 kwasy tłuszczowe * nie mniej niż 3.80%Omega 3kwasów tłuszczowych * nie mniej niż 1,00% kwas dokozaheksaenowy (DHA) * nie mniej niż 0.10%Taurine* nie mniej niż 0.09%Total kwasu mlekowego mikroorganizmy * nie Mniej niż 20 000 000 CFU/lb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...