Jump to content
Dogomania

BEZUNIA- od Poker powędrowała do Swojego DOMU- Trzymamy kciuki! Jej mama Aza w DS.


Recommended Posts

Cenę wypracowaliśmy między sobą, czyli hotel - wet i rzeczywiście są dobre. Ale dzisiaj możemy otwierać szampana - Beza pierwszy raz sama wyszła z domu i do niego wróciła. Do tej pory albo w jedną albo drugą stronę trzeba było brać ją na ręce i nieść. HURAAAAA :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, szafirka napisał:

Cenę wypracowaliśmy między sobą, czyli hotel - wet i rzeczywiście są dobre. Ale dzisiaj możemy otwierać szampana - Beza pierwszy raz sama wyszła z domu i do niego wróciła. Do tej pory albo w jedną albo drugą stronę trzeba było brać ją na ręce i nieść. HURAAAAA :)

hihi:) wiedziałam, że się poprawi! SUPER:) wielki kroczek Bezuni w stronę normalności...:)

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, kiyoshi napisał:

Kolejny telefon o Azunie...wieś pod Gorzowem, Aza miałaby całe podwórko do dyspozycji...a zimą może czasem będzie w domu...

Podziękowałam!

Dobra decyzja. Nie po to ratujemy ze schronów aby lądowały na podwórkach .

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Dusia-Duszka napisał:

Chyba, że taki mastif tybetański życzy sobie zimą podwórko a latem mieszkania z klimatyzacją :)))

jasne mastif pewnie tak;)  każdy pies ma inne potrzeby, ale Aza to mała sunia kochająca ludzi...

Mam nadzieje, że wkrótce ktoś rozsądny zadzwoni.

 

Tymczasem wczoraj do mojego przytuliska została przywieziona maleńka, ok. 5 kg, 1,5- 2 letnia sunia. Pan ją przygarnął i się zaopiekował bo była bezdomna, ale ciągle się szczeniła! i on ma już tego dosyć jaka głupia suka! Na pytanie jak jej dał na imie, żebyśmy wiedziały jak wołać....powiediał, że: 'no, suka'!

Sunia ma za długie paznokcie...ale jej szyja kryje inną tajemnice.....ma blizne na karku, białą kreske...czy te wieśniak trzymał 5 kg pieska na ŁĄŃCUCHU? na to niestety wygląda:(

Maleńka jest tak cudowna, spragniona kontaktu....u nas wreszcie odzyje!

Niestety na 'naszej' wsi często psiaki przytuliskowe mają lepsze zycie niż 'właścicielskie" :(

Wstawiam zdjęcie Perełki- może ktoś się zakocha?? A za Azunie nadal trzymamy kciuki! ktoś zadzwoni sensowny na pewno:)

20170527_163950.thumb.jpg.f58276dc33cc0b5053dc8755f76ade95.jpg

Link to comment
Share on other sites

miałam kolejny telefon o Azunie. Pani bardzo sympatyczna, z Żor (jak dobrze zapamiętałam) bardzo miło nam się rozmawiało, ale utknęłam w momencie pytań o stosunek Azy do kotów... (Pani ma 3 domowe koty)

Powiedziałam Pani, że różnie to bywa...i...zaproponowałam Bezunie...

Pani postanowiła skontaktować sie bezpośrednio z Hanią i dopytać o dziewczyny...poleciłam jej też spotkanie osobiste z psinkami.

Trzymajcie kciuki, bo Pani brzmiała dobrze....

:)

Link to comment
Share on other sites

Rozmawialam z Hania i Aza juz dobrze do kotow

Napisalam wiec do Pani o tym przy okazji Pani dopytala o kilka innych spraw i mysli:)

 

Za to niestety sa duuuuze problemy z Bezunia

I bardzo bardzo prosze o porady co zrobic

Beza ma chyba jakas nerwice. Hania mowila mi ze ona nigdy twardo nie spi jest wiecznie w trybie czuwania! Wystarczy szmer i od razu zaczyna szczekac! Szczeka ciagle- jak ktos wstaje np z krzesla, jak ktos kolo niej przechodzi, nawet w nocy wystarczy sie przekrecic w lozku a Beza juz slyszy i szczeka!###

Nawet nie chce myslec co sie dzieje u Hani przy takiej Bezie i 2 dzieci ktore przeciez musza sie wyspac dobrze a sa co chwile budzone:( 

Musimy cos zrobic i ponoc Hani ale tez Bezie bo ona jest jakby w ciaglym stresie! Prawie miesiac jest juz u Hani wiec watpie by sam CZAS cos tu pomogl?

Trzeba jakiegos sprawdzonego podejscia

Blagam poradzcie cos!! Ja sprobuje napisac do SOWY blagajac o porade ale tez wszystkie sugestie sa wazne

Moze ktoras z Was miala taki przypadek? Moxe obroza feromonowa by pomogla? Nie wiem- nigdy nie mialam takiego przypadku:(

Albo poszukac behawiorysty tylko chyba Poznan lub Wroclaw najblizej- a to i tak daleko:(

Co robic???

Link to comment
Share on other sites

Feromony DAP, melatonina, kenel (poczytać o treningu, jak wprowadzać). Dawać matę węchową ( w odosobnieniu od innych psów) , męczy psychicznie i wycisza. W dzień jak urządza alarm, powiedzieć spokojnie słyszę, dobry pies, dosyć. Nie głaskać, nie nagradzać, tylko dać sygnał, że słyszałam i teraz ja będę czuwać :). 

Link to comment
Share on other sites

42 minuty temu, konfirm31 napisał:

Feromony DAP, melatonina, kenel (poczytać o treningu, jak wprowadzać). Dawać matę węchową ( w odosobnieniu od innych psów) , męczy psychicznie i wycisza. W dzień jak urządza alarm, powiedzieć spokojnie słyszę, dobry pies, dosyć. Nie głaskać, nie nagradzać, tylko dać sygnał, że słyszałam i teraz ja będę czuwać :). 

Dziekuje kochana za podpowiedz

Masz moze pod reka jakies linki?o tym treningu? A te feromony DAP to moze byc obroza? 

Niestety Beza cale swoje zycie spedzila w kojcu betonowym- tylko przod byl z krat! Pewnie jak cos slyszala to nie mogla zobaczyc co to a to wzmagalo lek:( i jeszcze kompletny brak czlowieka:(

Moj Boze- co za biedna psinka:(

 

Link to comment
Share on other sites

A Beza widzi? Takie też są objawy przy niewidomym psie.

Behawiorysta - Stary Tomyśl - tel.667 503 512 i 785 606 695

Coś mi się kojarzy,że do Hani przyjeżdżał jakiś behawiorysta do psiaka może Zulki ale głowy nie dam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...