Jump to content
Dogomania

~Śliczna Majeczka, ZOSTAJE W NASZEJ RODZINIE :)


Recommended Posts

Dnia 18.08.2017 o 13:38, Tyś(ka) napisał:

malagosku, co u pięknej Majeczki? :)

 

3 godziny temu, irenas napisał:

No właśnie! Co to za cisza w eterze?

Oj tam, zaraz cisza :) Żyjemy sobie spokojnie.

Majuś ma ogromny lek przed burzami, małpka wcześniej wyczuwa i słyszy, niż ja - wiec mam ją albo na głowie, albo wprost przeciwnie: za telewizorem, za wersalką  w gościnnym pokoju, na półeczce z przetworami w piwnicy....W nocy się cudownie przytula, i zawsze mi towarzyszy przed TV - wskakuje i śpi na kolanach. Małe cudne stworzonko.

O domu nadal nic nie wiem, nikt nie pyta.

Na spacerach węszy, poluje na myszy, kopie dołki, a do tej zabawy wciągnęła owczarka! Diana wpatrzona w nią jak w obrazek. Takie fajne przyjaciółki z nich.

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

zawsze wstawiałam zdjecia poprzez kliknięcie w "wybierz pliki", a teraz mi się pojawia, że mam za duże zdjęcia. zawsze robię tym samym telefonem przecież?...

Kryś, mogę Ci przesłać na telefon kilka zdjęć, wstawisz proszę?

Link to comment
Share on other sites

Ja je przenoszę do picasy 3 i tam eksportuję do pliku, którego nazwa mi się pojawia a z niebytu (najczęściej nazwą jest data). Podczas tej operacji rozmiary zdjęć są zmniejszane do wielkości akceptowanej przez dogo. Może spróbuj tak? Trochę zachodu, ale działa.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Kejciu, kochana jesteś :)

Te uchole na pierwszym zdjęciu to moja ulubiona część ciała Majusi. Zdążyłam tylko na chwile przysiąść na ławeczce przed domem na tarasie, a tu już pies na kolanach :)

Chyba załozę watek czarnej suni Milusi, która jest w kojcu gminnym i jest pod moją opieką. Ot, żeby się człowiekowi nie nudziło...

Wczoraj człowiek ze wsi, tej co nasza pani Kasia od dwóch suczek i szczeniaków, zgłosił błąkającego się od miesiaca pieska. Mały, przyjazny, ale ludzie go gonią, bo ma chorą skórę. Pogadaliśmy sobie  z panem, i pan mówi, że jakby tego pieska wyleczyć, to by go zatrzymał. I to wg mnie najlepsze wyjście dla psiaka, bo co? kojec gminny? i to z jednym psem już  w środku? i brudny piach zamiast podłogi ? Wieczorem przyjechał z pieskiem - o boziulko, jaka bida... Małe, pinczerkowate, 5 kg max, i do tego stareńkie...i oczywiscie, suczka. Skóra rzeczywiscie prześwituje, ogonek łysy, pchły jak na deptaku sobie spacerują po gołej skórce na plecach... Maleńtas (pan mówił do niej Żabka) bardzo przyjazny, machający ogonkiem, i ten suczy wyraz twarzy... Cudko, jak dla mnie! Przytuliłam bidusię, to aż znieruchomiała ze szczęścia :)

Na razie podał Tomek dwa zastrzyki,  preparat na pchły i od robali, zalecił wizytę kontrolną. Sunia raczej nie jest w ciąży, chyba ze poczatki. Sterylizacja na koszt gminy jak tylko się stan skóry poprawi.  A ja dałam od siebie małą czerwona obróżkę, puszkę Doliny Noteci i woreczek karmy Fitmin dla staruszków. Dałam suni kilka tych chrupeczek pod nos, to wciągnęła jednym tchem :). Dobrze by było kupić temu panu taka karmę, ale skąd wziąć kasę?...

Może ktoś maleńki bazareczek by zrobił?..

 

Link to comment
Share on other sites

Malagosku, daję te dżinsy, co to chciałaś przerabiać, może ktoś lubi szerokie i nie jest grubas. Mogę też zrobić kilka mat, jeśli jeszcze jest jakieś zainteresowanie (w Kielcach było), ale muszę znaleźć kocyki polarowe, a z tym ostatnio kiepsko w tanich Armanich. A może któraś ma w domu nieużywane, które może oddać w zbożnym celu?. Macie jeszcze jakieś inne fanty?

Link to comment
Share on other sites

Kocyków polarowych nie mam... fantów tez raczej nie...

Kupię na koszt gminy kilka puszek z naszego Prima, zawsze lepsze to niz nic. Bo zapytałam pana, czym karmi swoja dużą suczkę, którą ma w kojcu: "wie pani, resztki z obiadu, i do tego żona chleb namacza, i trochę tych suchych kuleczek..." a tę Żabkę nakarmił przed przyjazdem do nas ... kiełbasą... ("zjadła aż dwa pętka, to nie zaszkodzi jej?"). dlatego chcę, jak wcześniej pani Kasi, pokazać, że pies może i powinien jeść inne rzeczy i że to można kupić za normalne pieniądze. Nie musi to być Royal, ale i nie najtańsze badziewie.

Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, malagos napisał:

Kocyków polarowych nie mam... fantów tez raczej nie...

Kupię na koszt gminy kilka puszek z naszego Prima, zawsze lepsze to niz nic. Bo zapytałam pana, czym karmi swoja dużą suczkę, którą ma w kojcu: "wie pani, resztki z obiadu, i do tego żona chleb namacza, i trochę tych suchych kuleczek..." a tę Żabkę nakarmił przed przyjazdem do nas ... kiełbasą... ("zjadła aż dwa pętka, to nie zaszkodzi jej?"). dlatego chcę, jak wcześniej pani Kasi, pokazać, że pies może i powinien jeść inne rzeczy i że to można kupić za normalne pieniądze. Nie musi to być Royal, ale i nie najtańsze badziewie.

a ten piesek jest u nich już i u nich zostaje ?

czy szuka domku ?

Link to comment
Share on other sites

Dla Żabki faktycznie byłaby najlepszą opcją zostanie u tego pana. Niedrogie karmy i dobre to Brit Care oraz Wolf of Wilderness - na punkcie tej drugiej karmy nie znam żadnego psa, który nie dostałby świra. Oczywiście mankamentem jest to, że trzeba zamawiać przez internet.

Majeczka jest przefantastyczna - nic dziwnego, że skradła Wasze serca.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Kejciu napisał:

a ten piesek jest u nich już i u nich zostaje ?

czy szuka domku ?

pan ma ochotę ją zostawić u siebie. Tylko muszę go jakoś przekonać, że takiego małego i starego pieska można wziąć do domu. Zwłaszcza jak nadejdą chłody, czy zaraz po sterylizacji.

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

Dla Żabki faktycznie byłaby najlepszą opcją zostanie u tego pana. Niedrogie karmy i dobre to Brit Care oraz Wolf of Wilderness - na punkcie tej drugiej karmy nie znam żadnego psa, który nie dostałby świra. Oczywiście mankamentem jest to, że trzeba zamawiać przez internet.

Majeczka jest przefantastyczna - nic dziwnego, że skradła Wasze serca.

Jak bym tylko miała kasę, tak 80 zł, to bym zamówiła ten żółty Fitmin, co moje stare małe suczyska jedzą. On bardzo i tej Żabce zasmakował - drobniutkie płaskie granulki. Ale na koszt gminy, na fakturę przelewową, mogę tylko kupić to co jest w sklepie Prim.

Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, malagos napisał:

pan ma ochotę ją zostawić u siebie. Tylko muszę go jakoś przekonać, że takiego małego i starego pieska można wziąć do domu. Zwłaszcza jak nadejdą chłody, czy zaraz po sterylizacji.

Jak bym tylko miała kasę, tak 80 zł, to bym zamówiła ten żółty Fitmin, co moje stare małe suczyska jedzą. On bardzo i tej Żabce zasmakował - drobniutkie płaskie granulki. Ale na koszt gminy, na fakturę przelewową, mogę tylko kupić to co jest w sklepie Prim.

To może jednak spróbować poszukać jej jednak domku ?

zwłaszcza że starowinka...:( aż mnie serce zabolało....:(

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.08.2017 o 13:28, malagos napisał:

 

Jak bym tylko miała kasę, tak 80 zł, to bym zamówiła ten żółty Fitmin, co moje stare małe suczyska jedzą. On bardzo i tej Żabce zasmakował - drobniutkie płaskie granulki. Ale na koszt gminy, na fakturę przelewową, mogę tylko kupić to co jest w sklepie Prim.

Kochani, Elina przelała na moje konto 100 zł!! Zamówię jeszcze dziś karmę dla starowinki! Bardzo dziękuję!!

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.08.2017 o 09:02, malagos napisał:

Kochani, Elina przelała na moje konto 100 zł!! Zamówię jeszcze dziś karmę dla starowinki! Bardzo dziękuję!!

Zamówiłam w Zooplusie dla babinki Żabki: 12 puszek Animonda GranCarno (12 x 800 g) za 66,80 zł oraz Bosch Mimi Senior 2 razy 2,50 kg za 47,80

Jak przyjdzie zamówienie, wstawię fakturę.

Link to comment
Share on other sites

Dziś mieliśmy gościa - właściwie to Maja miała gościa...Pani Danusia, po śmierci swojej 16-letniej wilczurki rozgląda się za nowym domownikiem. Ale mniejszym, niż ONek.

Ogłoszenia z OLX wykasowałam, a pani Danusia to przyjaciółka naszych przyjaciół z Warszawy.

Poczekamy na rozwój sytuacji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...