Jump to content
Dogomania

Dyszenie po kastracji


Natalia0893

Recommended Posts

Witam.

Tydzień temu wykastrowałam mojego psa. Cavalierek wraca do siebie wszystko pieknie się goi. Martwi mnie jednak dyszenie. Dyszy bez powodu, nie jest gorąco, nie pozwalam mu na nadmierny wysiłek. Najgorzej jest pod wieczór i w nocy. Kiedy śpi bardzo ciężko oddycha. Czy to jest normalne? A jeżeli tak to kiedy mu przejdzie? Jakie Wy macie doświadczenia?

Link to comment
Share on other sites

Dzwonilam. Powiedzial ze moze to byc wynik stresu. Ale nie widze powodow aby byl zestresowany. Dlatego prosze Was o pomoc. Czy kogos piesek po kastracji mial problemy z oddychaniem. Przed chwila wrocilismy z krotkiego spaceru i pierwszy raz od tygodnia wszedl sam po schodach. Dyszal przez pol godziny jakby conajmniej przez godzine biegal...

Nie wiem czy to normalne czy rzeczywiscie moze cos byc nie tak i powinnam pojsc z nim na badania.

Link to comment
Share on other sites

Natalio,forum to przecież nie gabinet weterynaryjny.Pies powinien być osłuchany I zbadany przez lekarza.

17 minut temu, Natalia0893 napisał:

powinnam pojsc z nim na badania.

zdecydowanie tak.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Natalia0893 said:

Dzwonilam. Powiedzial ze moze to byc wynik stresu. Ale nie widze powodow aby byl zestresowany.

Właśnie odcięto mu jądra – to dosyć dobry powód do stresu. Podobno dyszenie to normalny objaw po kastracji, gdyż organizm psa jest osłabiony i dochodzi do siebie tak jak człowiek.

Link to comment
Share on other sites

Wieem ze to nie gabinet. Ale ja nie prosze o postawienie diagnozy. Kontaktowalam sie z weterynarzem i doktor dal mi do zrozumienia ze panikuje. Sa chwile kiedy oddycha normalnie tak jak w tej chwili, a sa takie ze oddycha zdecydowanie za szybko. Powinien miec do 30 oddechow na minute, a potrafi miec nawet 50. Mierzylam temperature i jest dobra, zmierzylam mu rowniez tetno i tez jest ok. Poza tym jest aktywny i wiecznie glodny. Chcialam tylko wiedziec czy ktos mial podobne doswiadczenia i to minie czy nie sluchac weterynarza i mimo to pojsc do weta. 

Link to comment
Share on other sites

Mój pies po kastracji bardzo szybko doszedł do formy, ja mam dobrego weta, który doskonale dawkuje narkozę i nigdy po żadnej operacji nie miałam problemó. Radzę pójść do innego weterynarza i zapytać.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...