Jump to content
Dogomania

Czy wykąpać psa (husky), który prawie całe swoje życie nie był kąpany.


Charlotte York

Recommended Posts

Proszę o radę. Mój husky ma 12 lat. Kąpana była tylko 2 razy w życiu, jak była mała, czyli jakieś 10 lat temu. Chciałam ją wykąpać teraz, ale zastanawiam się czy to dobry pomysł? Pies nie jest wybitnie brudny. Teraz zmienia sierść, więc regularnie ją wyczesuję i już w niektórych miejscach mocno przejaśniała. Nie śmierdzi. Właściwie to pachnie :) Czy jest sens ją stresować kąpaniem? Kiedy była mała bardzo jej się to nie podobało. Wręcz ciężko było ją wykąpać. Teraz miała iść do psiego fryzjera na kąpanie, ale i tak się obawiam czy to dobry pomysł stresować psa, ryzykować, że sobie zrobi krzywdę, albo co gorsza niedosuszona wyjdzie od fryzjera i jeszcze się przeziębi. Proszę o radę.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za radę. Też właśnie myślałam, że jak się ubrudzi mocno na spacerze to nawet mogę ją wytrzeć od dołu mokrym ręcznikiem (łapy, brzuch). Nie ma możliwości, żeby wsadzić ją do wanny. Ona nawet nie wchodzi do łazienki. Jak mam potrzebę umyć jej trochę pod ogonem to dwoma łapami staje w w łazience, na siłę i mocno napiera. żeby z niej wyjść. Musi być nieźle trzymana.

Odwołuję kąpanie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...