Jump to content
Dogomania

Szczeka i wyje gdy jest sama w domu!!


karolin123

Recommended Posts

Witam, pojawił się problem z moją sunią ma ona około 5/6 lat ja ją mam ze schroniska brałam ją kiedy miała około roku, od początku nie było większych problemów, pojawiało sie sporadyczne szczekanie i wycie wieczorami w ciągu dnia bardzo mało kiedy nie było większych problemów. Żyła ona z kotem w domu lecz kot w grudniu 2016 r. zdechł i od stycznia zaczęło sie wszystko szczekanie i wycie przy każdym wyjściu z domu nie ważne czy to dzień czy wieczór, niestety nie zawsze można z nią być w domu, próbowaliśmy wszystkiego, zostawiania zabawek, kości w sumie wszystkiego czym moze sie zająć lecz to nie wychodziło, wiemy bo nagrywaliśmy wszystko, sąsiedzi zaczęli zwracać uwagę wiec kupiliśmy obroże antyszczekową ktora tez reaguje na wycie, uzywamy jej 3 dzien lecz efektów nie widac na nagraniach pies wchodzi na łózko zeby byc wyżej i daje koncert, damy jeszcze troche czasu dla tej obroży ale jeśli to nie zadziała to nie wiemy co zrobić, nie chcemy jej oddawać bo to juz członek rodziny ale powoli wszyscy wysiadamy z sił. Proszę o pomoc !!  

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Psiaki ze schroniska często cierpią  na lęk separacyjny. Wcześniej miała towarzysza, gdy go zabrakło prawdopodobnie czuje się samotna. Po co męczyć psa obrożą antyszczekową. 

1. Przed wyjściem należy zapewnić 40-60 minutowy spacer wraz z aktywnością fizyczną (bieganie, ciąganie) oraz zmęczeniem psychicznym (zabawy węchowe, nauka komend).

2. Należy zostawiać zabawkę, której nie posiada w ciągu dnia, aby była interesująca np. : załadowany kong bądź kula smakula plus kość do gryzienia.

3. Ćwiczcie z nią: znieczulajcie na Wasze wyjście, czyli wykonujcie czynności, które robicie przed wyjściem, ale nie wychodźcie np. zakładajcie buty bądź kurtkę, bierzcie klucze w rękę, ale siadajcie na kanapie i tak kilkakrotnie w ciągu dnia. Drugie ćwiczenie: wychodźcie za drzwi, możecie potuptać, aby pies myślał, że sobie poszliście i gdy jest cicho wchodźcie i nagradzajcie czymś fajnym za ciszę. Gdy pies wyje musicie wyczaić moment ciszy, choćby chwilkę. I tak zaczynajcie od kilku sekund i wydłużajcie ten czas.

 

Link to comment
Share on other sites

Braliście pod uwagę przygarnięcie jakiegoś kocięcia, aby znowu w domu były dwa zwierzaki? Najwyraźniej kot dawał suce poczucie bezpieczeństwa, skoro strach przed samotnością ujawnił się po śmierci kota.

Link to comment
Share on other sites

Teżtak myślę, że trzeba jej dać towarzystwo - albo kota albo drugiego małego pieska bo ona nagle czuje się samotna. Ja jak umartła moja starsza suka i została druga bardzo szybko wzięłam szczeniaka bo bałam się, że ta co została wpadnie w depresję. Dostała małą, zajęła się jej wychowywaniem i nie tęskniła tak bardzo, odzyskała radość życia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...