Jump to content
Dogomania

Pies a góry


radiesteta

Recommended Posts

Właśnie padł mój pomysł by jechać z psem na szlak turystyczny na Baranią Górę. W nadleśnictwie dowiedziałem się że do schroniska na Przyslupiu mogę legalnie dojść a później już niestety nie. Piszcie w tym wątku gdzie można zabrać psa w góry a gdzie nie 

Link to comment
Share on other sites

my chodzimy z psami po całym Beskidzie Śląskim, Małym i Żywieckim - na górki nie większe niż 1200 metrów, nigdy nam nikt nic nie powiedział na temat psów :) oczywiście psiaki powinny być na smyczy ( choć nie ukrywam, że nasze czasem i bez smyczy śmigają po szlakach, ale one są odwoływalne w 99% i nie biegają ani za zwierzyną, ani nie podchodzą do innych wędrowców bez pozwolenia) psy mamy dosyć małe - 7, 12 i 16 kg :)

 

W wielu schroniskach też mogliśmy przebywać z psami zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynków, na Halach Beskudu Żywieckiego można z psem spokojnie przenocować :) Myśmy w zeszłym roku nocowali na Hali Rysiance. 

Na Baranią też wchodziliśmy z psem...ale to było z 5 lat temu, więc może się coś zmieniło - wtedy nie było problemu, tylko pies musiał być na smyczy :)

Link to comment
Share on other sites

Właśnie w tym sęk. Gdzieś czytałem że ktoś dostał 100 zł mandatu. Dzwoniłem do nadleśnictwa i niestety całkowity zakaz wg tego co wyżej napisałem. Oczywiście by wystawić mandat musi się trafić ktoś kto ma uprawnienia do jego wystawienia i to zrobi co nawet osoba z którą rozmawiałem sugerowała.  Wiele razy widziałem ludzi na szlakach z psami sam nigdy swoich nie brałem. Może nie zawsze służbom chce się wystawiać mandaty. Jednak z uwagi na gabaryty psa landseer, niestety nie przemknie chyłkiem niezauważona, wolę obadać temat niż mieć pecha i zapłacić mandat bo taniej mnie wyjdzie 40 zł zamiast 100 zł  zostawić ja w hotelu dla psów niż targać i cały czas się stresować.

Link to comment
Share on other sites

nie wiem, jak to jest dokładnie na Baraniej - tam jest rezerwat przyrody z tego co się orientuje, może dlatego teraz jest tam zakaz? Kilka lat temu chodziliśmy tam z  psem i wiele psów mijaliśmy i leśników też nieraz się spotykało...ale może przez lata się zmieniło.

Ale jak Ci nie zależy konkretnie na Baraniej Górze to swobodnie możesz pojechać np na Hale Beskidu Żywieckiego - widoki są cudne, albo na szlaki bardziej bądź mniej popularne - Czantoria, Smerkowiec, Trzy Kopce, Soszów, Stożek (tutaj też widoczki potrafią zachwycić), Szyndzielnia, itp w Beskidzie Śląskim, a jeśli Twój pies ma paszport to super jest po Czeskiej, czy Słowackiej stronie gór - tam to już w ogóle na psy patrzą bardzo przyjaźnie :)

Moje psy uwielbiają łazić po górkach razem z nami - to dla nich wielka frajda, nie wyobrażam sobie chodzić po górach bez nich...ale zawsze wybieramy tasy pod psy - bez bardzo stromych podejść, łańcuchów, omijając w miaę możliwości rezerwaty przyrody, o parkach narodowych nie wspominając

Link to comment
Share on other sites

Podszedłem do tematu poważnie i znalazłam to 

http://aktywnizpsami.pl/parki-narodowe-w-polsce-dla-aktywnych-z-psami/

Podczas wycieczek widziałam sporo ludzi z psami praktycznie w każdym miejscu. Wiadomo że nie wszędzie stoją leśnicy czy inne służby a nawet jak ktoś się znajdzie to nie od razu musi dać mandat. Zapewne większość ludzi nie ma świadomości że nie mogą gdzieś być z psem. Uważam to za idiotyczne bo czym różni się pies od sarny dzika czy innego większego zwierzęcia?Tym bardziej jeśli jest na smyczy. Kaganiec też uważam za grubą przesade.  Ale szkoda sobie psuć wycieczki w góry świadomością że jednak można dostać za to mandat. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...
  • 5 months later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...