Jump to content
Dogomania

Potrzebny psi behawiorysta - okolice Goleniowa i Szczecina


Litiel

Recommended Posts

Drodzy Dogomaniacy!
Jeśli ktoś z Was miał problemy ze swoim pupilem i udało się je pomyślnie rozwiazać z pomocą behawiorysty/trenera, jeśli jesteście z niego zadowoleni i mieszkacie w okolicy Szczecina lub Goleniowa - BARDZO PROSZĘ - podzielcie sie swoja wiedzą.
Trzeba pomóc wrócić na właściwą drogę fantastycznemu, młodemu psu, który przez błędy i krzywdy ludzi trochę sie pogubił.
Bardzo mi zależy na kontakcie do behawiorysty lub dobrego szkoleniowca, który pomoże temu pieskowi zostać moim najlepszym przyjacielem!
Dziekuję i czekam... :)
Litiel

Link to comment
Share on other sites

Troche skromnie opisane, co sie dzieje z psem.
Jesli przyzwoity szkoleniowiec wystarczy, to sprobuj odezwac sie do [URL="http://www.psiafarma.com/oferta.html"]PSIA FARMA - Szkolenie ps�w[/URL]
Moze nie najlepszy, ale w miare przyzwoity szkoleniowiec, zwlaszcza jak na Dziki Zachod - Szczecin ;).

Link to comment
Share on other sites

dziękuję za odpowiedź :)
pies bardzo źle znosi rozłąki z opiekunem (1 problem), z drugiej strony na osobowośc dominującą i bywa że na próby zdominowania go reaguje agresywnie (2 problem). Był w przeszłości wielokrotnie bity (prpd. przez mężczyznę) i teraz niektóre sytuacje (podczas normalnego szkolenia na psa towarzyszącego) traktuje jak zamach na swoje życie i wstęp do bicia :((
Jest uroczym, aktywnym i oddanym zwierzęciem ale nie wie jak powinien traktować człowieka..

Link to comment
Share on other sites

Z Diana i wczesniejszym wcieleniem PF mialam osobiscie do czynienia i bylo niezle. Szkoleniowiec angazuje sie i potrafi podpowiedziec z innego punktu widzenia (mojemu mezowi sie przydalo takie szkolenie :evil_lol: ).
Co do Twojego opisu, to nie bardzo rozumiem... Pies jest dominujacy do psow, ludzi, zestresowany wczesniejszym traktowaniem, o co wlasciwie?
Co to znaczy, ze nie wie jak traktowac czlowieka?
Nie wiem, czy dobrze wnioskuje, ale na poczatek moze raczej praca, by pies zaczal ufac przynajmniej domownikom?

Link to comment
Share on other sites

W Airisie maja lekkie ciagoty do TD [nie w tym bardziej brutalnym sensie, tylko zeby pies nie przechodzil pierwszy przez drzwi, itp], ale z psami i ludzmi pani szkoleniowiec sobie daje rade. Tlumaczy tak, zeby czlowiek sie 'wczul' w role psa, np. jesli chodzi o glaskanie po glowie.
Z tego co wiem, jest mozliwosc zajec indywidualnych, co jest dobrym rozwiazaniem poczatkowym dla psow lekliwych czy agresywnych.

Link to comment
Share on other sites

Pies (kastrat nawiasem mówiąc) się stawia przy misce do innych psów zawsze (na razie przebywał z suką i zaczepiał ją tylko przy misce), do opiekuna przy misce nie zawsze, jako opiekunkę ma kobiete i traktuje ją bardzo przyjaźnie tylko próbuje dominować podczas codziennych prac (spacer - ciągnie, drzwi - leci pierwszy, domaga sie stałej uwagi zaczepiająć ją - nic nadzwyczajnego). Pies naest na razie w hotelu dla psów jako bezpański. Problemem głównym jest lęk przed przebywaniem samemu w domu, w związku z którym zaczęto go szkolić. Przy okazji wyszło jeszce, że pies jest dominantem równiez w stosunku do ludzi a na niektóre elementy normalnego szkolenia reaguje agresywnie (trenerem jest mężczyzna - przypominam, że w schronisku to mężczyzna go tłukł). Nie są to problemy nierozwiązywalne ale wymagają pracy z trenerem lub/i behawiorystą. A, że sie nie orientuje w środowisku, szukam na dogo informacji o sprawdzonych miejscach.Zwłaszcza możliwośc lekcji indywidualnych (na początek) mnie interesuje - z moim udziałem lub nawet bez niego (wiem, że szkolenia pies-trener bez własciciela tez sie praktykuje jako przygotowanie do własciwego szkolenia u niektórych psów).

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem szkoleniowcem, ale przepychanie sie przed czlowiekiem w drzwiach to zaden objaw dominacji. Mozna to miedzy bajki wsadzic, mimo, iz niektorzy szkoleniowcy dalej tak twierdza. Lezenie przy schodach, przechodzenie przez drzwi, ciagniecie na smyczy to nie objawy dominacji, a tego ze, w kolejnosci: pies ma na widoku ludzi, wiec nie boi sie, ze zostanie sam, pies chce wyjsc szybko, bo spacer jest fajny, pies chce gdzies dojsc, a zostal nauczony, ze jak pociagnie, to osiagnie cel.

Domaganie sie stalej uwagi - czy jesli maly dzieciak placze, albo cos rozwala, zeby na niego zwrocic uwage, to jest to oznaka dominacji wobec rodzicow, czy kompleksu Joli R.? :eviltong: Takiego psa najlepiej ignorowac - sam przestanie. Jak pakuje morde nam na kolana, kiedy nie mamy na to ochoty najlepiej go po prostu zignorowac - przestanie osiagac cel, przestanie byc nagradzany za zle zachowanie [jestem upierdliwy, przeszkadzam im, to mnie zaczynaja glaskac - nastepnym razem bede jeszcze bardziej upierdliwy!], to nie bedzie mu sie oplacalo tego robic.

Jesli pies byl bity przez kogos, to normalne jest, ze bedzie sie takich ludzi bal, i prawdopodobnie reagowal agresywnie. Trzeba go powoli oduczac tej agresji i przyzwyczajac, ze facet to nie zlo wcielone - agresja lekowa to tez zaden objaw dominacji. Btw, piszesz o normalnym szkoleniu - normalne, czyli tradycyjne, czyli ze sa kary, zamiast naprowadzania smakami/zabawkami i nagrod?

W Airisie na pewno byla mozliwosc lekcji indywidualnych, ale nie wiem, czy mozna psa 'wyslac' samego na szkolenie - wg mnie takie szkolenie i tak jest bez sensu. Pies nabiera zaufania do trenera i z nim uczy sie wspolpracy, z nim sie wiaze, a wlasciciel jest takim samym elementem tla, jak byl przed szkoleniem.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za posty :)
Chodziło mi o poziom szkolenia (podstawowy), nie o metodę, źle się wyraziłam. A te indywidualne lekcje , jak pisałam, miały być tylko wstępem do pracy, bo pies nie ma problemów z opiekunką, którą zna, tylko z obcymi ludźmi. A jeśli nie zamieszkam na bezludnej wyspie to pies będzie się stykał z obcymi ludźmi. Nawet okazjonalnie, ale będzie. Nikt też chyba nie chce mieć w domu psa, którego zachowań wobec innych ludzi nie sposób przewidzieć, prawda? Więc chyba niegłupim pomysłem byłoby żeby trener delikatnie wybadał jakie zachowania jego (jako obcego) psa niepokoją, żeby potem na tej podstawie poprowadzić najefektywniej szkolenie z właścicielem. Przynajmniej po to żeby właściciel wiedział jakich sytuacji unikać, i jak reagować jak już coś się dzieje. Wiem też, że niektórzy wolą taki "wywiad" przeprowadzać bez właściciela.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 years later...

Zapraszam do skorzystania z pomocy Behawioralnej dla Psów i Kotów oraz Indywidualnych Szkoleń dla Psów.
Jestem zoopsychologiem – behawiorystą. Pomagam stworzyć satysfakcjonującą relację między człowiekiem a zwierzęciem oraz osobami z jego otoczenia.

Więcej informacji na stronie internetowej oraz kontakt do mnie :) Przeprowadzam zajęcia na terenie Szczecina,Goleniowa, Polic,Stargardu,Gryfina i innych okolic.

http://paula-behawiorysta.pl/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...