Jump to content
Dogomania

czy to kundelek?


Klaudia21

Recommended Posts

Witam ;) Przeszło miesiąc temu przygarnęłam ok 3-4 miesięcznego szczeniaczka, który został porzucony w krzakach.Pies jest żywiołowy, łagodny i przywiązał sie bardzo do mnie. Zastanawiam się z jakimi rasami jest on pomieszany.Czy ktoś wie ?

DSCN1270.JPG

DSCN1272.JPG

DSCN1268.JPG

17887113_435054296830784_1698343081_o (1).jpg

Link to comment
Share on other sites

Pies nie potrafi być wredny ani robić na złość - wystarczy aby właściciel umiał przekazać psu informację, jakiego zachowania oczekuje. Problem jest tylko wtedy, gdy oczekuje się pieska rodem z filmów rysunkowych Disneya, pieska, co to od urodzenia - a właściwie od narysowania - każde słowo człowieka sam z siebie rozumie.

Link to comment
Share on other sites

Jamnik to pies niezależny,szczególnie na spacerach.To specyfika rasy.

Ale znam wielu mało ogarniętych właścicieli,którzy uważają,że:

-jamnika nie da się nauczyć spać na swoim posłaniu

- jamnik jest nieprzywoływalny na spacerach więc nawet nie ma co uczyć go chodzić bez smyczy

-jamnik na pewno nie posłucha jak na dworze każesz mu wypluć z pyska jakiś obrzydliwy "smaczek"-więc nie ma się co wysilać-trzeba go szarpnąć to może puści a jak nie-cóż,strata

-jamnik nie lubi ludzi i innych psów i wszystkich gryzie-prócz właściciela.

Jeśli chodzi o wady-to moja jamnica lubi ustawiać i dominować inne psy.Czasem wychodzą z tego zatargi bo dany pies-ku zaskoczeniu jamnicy-nie chce się dać ustawić:) I do tego jest większy :)

Drze mordę na ONki-ale panuję nad sytuacją:)

I generalnie-jak to mały pies lubi się podrzeć.Ale nie pozwalam bo nie każdemu psu się to spodoba.

Poza tym to kochany przytulak,bardzo proludzki-lubi poduszki,kocyki,łatwo się dostosowuje do trybu życia rodziny,z którą mieszka.Kocha wszelkie rodzaje aktywności i uwielbia spędzać z nami czas:) A my z nią :)

Link to comment
Share on other sites

No właśnie. Wszystkie psy mają jakieś swoje charaktery ale to od człowieka zależy, jaki będzie naprawde. Ja mam pinczerkę średnią, wychowaną przez rottweilerkę więc też bardzo lubi ustawiać inne psy, bez względu na wielkość. Na szczęście mam w okolicy normalne psy, ktore jej straszenie olewają i niemal śmieją się z jej straszących ząbków więc jeszcze mała jakoś żyje. A w domu słodki przytulak, do ludzi zresztą tez.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...