Jump to content
Dogomania

Wyroki w sprawie Buni i inne ciekawe FAKTY - dla zainteresowanych i dla niedoinformowanych


TaTina

Recommended Posts

Taaa, co prawda, nie wiem, kto takie androny plecie w tym wskazanym wyżej wpisie na fb, ale zdaje się, że ktoś jest nieźle odjechany i już na stałe stracił kontakt z rzeczywistością, przynajmniej w kwestiach spraw sądowych. Osobowość nadaje na falach znanych jedynie sobie i wydaje się, że całkowicie bez związku z logiką, czy jakimkolwiek rozsądnym ludzkim rozumowaniem. Wpis jest z kategorii "Opowieści z Narnii", jednakowoż nie potrafi ująć czytelnika ani stylem, ani narracją, niestety.

Padłam ze śmiechu, gdy przeczytałam treść owego wpisu na fb i zamierzałam dokonać tu porównania dwóch wyroków sądowych umarzających WARUNKOWO postępowanie sądowe, aby pokazać palcem, po kolei, manipulacje realiami w tym wpisie na fb, ale pomyślałam, że jeszcze chwilę zaczekam, jak dostanę treść tego wyroku użytkowniczki T. (cierpliwa jestem). Myślę, że po jego wklejeniu, nie będę miała zbyt dużo do pisania, bo kwestie oczywiste będą widoczne czarne na białym :)

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dzień dobry :) Popatrzyłam sobie dziś na kalendarz i? Mamy poniedziałek, 16 lipca roku pańskiego 2018. Podoba mi się.

A przy okazji, całkiem niedawno, zupełnie przypadkowo :) znalazłam kolejny odcinek widowiska, trochę melodramatycznego, ale ostateczną ocenę pozostawiam chętnym do obejrzenia. Proszę:

http://krakow.tvp.pl/38005947/09072018-1245

Link to comment
Share on other sites

Wieczorek ciepły dosyć. Mimo to, po powtórnym przeczytaniu powyższych screenów i dokumentów, jakże wiele mówiących, chcę tu kilka moich refleksji przekazać. Patrząc i czytając prawomocny wyrok Sądu Okręgowego wydany 2 lipca 2018 a utrzymujący w mocy,  z wyjątkiem zmiany kwalifikacji czynu, wyrok wydany 21 grudnia 2017 przez Sąd Rejonowy . I w tymże wyroku czytamy że oskarżona zostaje zobowiązana przez Sąd do pisemnego przeproszenia oskarżycielki (treść określona w wyroku) w terminie, uwaga! 14 dni od uprawomocnienia się wyroku. Każdy chyba umie liczyć i potrafi do daty 2 lipca, czyli daty wydania prawomocnego wyroku przez Sąd Okręgowy, dodać 14 dni kalendarzowych i stwierdzić, kiedy ów termin upłynął. I co? Otóż nic. Pomijam wcześniejsze buńczuczne zapowiedzi oskarżonej, iż gdy tylko wyrok zapadnie, ona na pewno się nim pochwali. Ha ha.
Cóż, jak widać prawo,  zobowiązanie przez Sąd wyrokiem, czy ogólnie obowiązujący porządek prawny bywa traktowany wybiórczo i, rzekłabym, „jednokierunkowo“. Druga kwestia jest taka -  jak legalnie działające, zarejestrowane stowarzyszenie toleruje takie lekceważenie i brak szacunku do orzeczeń Sądu i prawa u swojego członka, a dokładnie w-ce przewodniczącej ( sic!) Stowarzyszenie działające w przestrzeni publicznej. Pomijam również zobowiązania finansowe oskarżonej wobec oskarżycielki,wyszczególnione w wyroku, albowiem tymi zajmuje sie odpowiedni wydział Sądu, a w razie braku wywiązywania się, jak przypuszczam, zobowiązania podlegają egzekucji. To na razie tyle refleksji. Na razie.
Tymczasem przypomnę ciekawy materiał, który po części był zapewne przyczynkiem i specyficzną „inspiracją“ omawianych wydarzeń. Proszę:

http://krakow.tvp.pl/19363291/spor-o-hotel-dla-psow

Tenże materiał będzie pewnie podlegał osobnemu omówieniu“ tutaj. Tymczasem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...