Jump to content
Dogomania

Borzoj


siwy

Recommended Posts

Witam wszystkich poczciwych forumowiczów i mam zapytanie. Jestem właścicielem rocznego Borzoja i mam pytanie co oznacza pufanie (wypuszczanie powietrza przez usta). Pies nie jest chory ani nic takiego. Podobno oznacza to że pies jest szczęśliwy. Jak ktoś tę informacjie potwierdzi to byłbym wdzięczy, a jak oznacza to cos innego to co? :)

Link to comment
Share on other sites

Mój (i Amstera :D ) Scoti też tak śmiesznie się "wydyma" i zauważyłam, że zawsze dzieje się tak kiedy jest zadowlony, wnioskuję więc, że jest to swoista forma okazywania zadowolenia. Kiedy np. bawimy się albo przytulamy i zajmuję sie wtedy tylko nim (mam jeszcze 3 inne psy) to wtedy się nadyma i uśmiecha (tak zabawnie podnosi wargi i szczerzy siekacze :lol: ).

Pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

No i kolejne pytanie. Te akurat nie moje tylko mojej mamy (prawdziwa pani psiaka). Pyta się o to czy Borzoj obronił by ją w jakimś tam przypadku np przed pobiciem albo napadem? Poprostu czy by ją obronił i podkreślam to że bardzo ją kocha.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Charty takie jak CHART POLSKI, CHART AFRYKAŃSKI AZAWAKH, CHART ROSYJSKI BORZOI i CHART AFGAŃSKI to :ukryta broń kobiety:. Wygląda niewinnie i słodko, ale w wypadkach obroni i to ladnie. Potrafi portki złodzieja tez zjeść ( przenośnia ) :lol: Ale tez zalezy jaki to napad, nie wolno sugerować, ze chart rzuci sie jak ON na złodzieja i zacznie go gryźć jak wilkolak. Nie. Chart zacznie robić raban = szczekanie, warczenie, stanie na tylnych lapach, najezenie sie, pokazanie zębów i brzydki uśmiech - to kazdego odstraszy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nasz Scoti broni i to z zębami. Raz zareagował kiedy wychodziliśmy na spacer (ja, córka i psy) i podbiegła do nas jazgocząc dobermanka sąsiadów, dobrze, że mały był na smyczy bo jazda była ostra i na poważnie, teraz "broni" mnie przed wilczycą kiedy wypuszczam ją z kojca, a ona z impetem chce się ze mną przywitać. Wg Scota trzeba dac jej wtedy w łeb :wink:

Nie miał do tej pory okazji pokazać swojej reakcji w sytuacji rzeczywistego zagrożenia (i oby nie miał), ale sądzę, że możnaby na niego liczyć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...