Jump to content
Dogomania

Taste of the wild - salmonelloza!


Maria.1988

Recommended Posts

Zakupiłam w sklepie internetowym karmę Taste of the wild Appalachian o numerze serii GEU0901C3S LCD z datą ważności 03.2018. Karmę kupowałam dla swojego psa od kilku miesięcy i byłam z niej zadowolona. Początkowo nie wiązałam z nią dolegliwości, które nękały mojego Westa odkąd zaczęłam mu podawać świeżo zakupiony worek. Zaczęło się od niewinnej biegunki i osłabienia - zgłosiłam się z psem do lekarza, został podany Synergal, niestety bez poprawy. Po 5 dniach od włączenia Synergalu pies wymagał już nawadniania dożylnego kroplówkami Ringera, ponieważ biegunka była coraz silniejsza, dołączyły się również wymioty. Doktor zmienił antybiotyk na Linco-Spectin uzyskując częściową poprawę. Niestety po zakończeniu kuracji objawy wróciły. Wtedy znalazłam informację, że kilka lat temu w próbce tej karmy znaleziono bakterię Salmonelli. Oddałam próbkę karmy do badania weterynarzowi - wyhodowano salmonellę! Lekarz włączył antybiotyk z grupy sulfonamidów Sul-Tridin. Po siedmiodniowej kuracji stan psa wrócił do normy. Odesłałam worek karmy wraz z dokumentacją weterynaryjną do sklepu i obecnie oczekuję na zwrot pieniędzy. 

http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?f=6&t=15574

http://forum.gazeta.pl/forum/w,10264,136073507,136073507,Taste_of_the_Wild_moze_byc_salmonella.html

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja polecam Acane , Green Dog, White wolf, gastrointestinal. Jeśli chodzi o naturalne żywienie psa to trzeba być bardzo ostrożnym gdy chodzi o psy z wrażliwym przewodem pokarmowym, bo też łatwo o zatrucie. Z mojego doświadczenia wynika ,że dobrej jakości karmy renomowanych marek mają dobrze zbilansowany skład i nie zawierają zbórz. 

Leczenie salmonellozy u psów małych ras zawsze wymaga podania antybiotyku. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, dwbem napisał:

Najlepiej naturalną czyli mięso z dodatkami. A jeżeli już to karmę lepiej kupować w zooplusie, krakvet przestał być najlepszy, byćmoże karma była przeterminowana.

Karme kupiłam właśnie w zooplusie, bo była dobra cena.

Link to comment
Share on other sites

Najprawdopodobniej chodzi o warunki przechowywania karmy. Mnie dziwiło to ,że w sklepie internetowym są ceny niższe nawet o 50 zł w porównaniu do cen z hurtowni weterynaryjnej. Dostałam odpowiedź,że sklepy internetowe omijają jakoś podatki i karma jedzie samochodem poza granice Polski potem wjeżdża z powrotem i w ten sposób oni mają niższe ceny. Jak wiadomo niestety nie może to zapewnić stabilności towaru, co innego jak taką karmę kupi się w miejscu stacjonarnym, to samo tyczy się np. substancji przeciw kleszczom itp. 

Link to comment
Share on other sites

A to możliwe ale ja nie kupuję karmy zbyt często bo jakoś przez 50 lat nie miałam problemów z psami żywiąc je naturalnie mięsem i suchych unikam szczególnie przy karmieniu szczeniąt. suche dawałam tylko jak musiałam wyjechać na kilka dni za granicę na wystawy, w domu mimo, że oboje z mężem pracowaliśmy dawaliśmy radę karmić naturalnie nawet 4 rottweilery.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...