Jump to content
Dogomania

Psu nie odrosła sierść,pomocy


SirTrenton

Recommended Posts

Witam. Mój pies 11 miesięczny miał 5-6 miesięcy temu operacje nogi i nogę miał prawie cała ogolona (od uda w dół). 

I problem jest taki ze ta sierść mu nie odrasta. Odrosła tylko w jednym miejscu a cała reszta jest nadal łysa. Co z tym zrobić? 

Czy stosować na to jakiś preparat? Do wcierania albo jakieś suplementy w tabletkach? 

Jesli tak to jakie?

Weterynarz polecił kupić szampon dla mężczyzn ma porost włosów i psu myć to miejsce tym szamponem,tak robię ale jak narazie to nic to nie dało. 

Prosze bardzo o pomoc . 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, dwbem napisał:

Dziwne, po tylu miesiącach powiniem być chociaż krotki meszek. Moim psom po operacjach sierść odrastała dosyć szybko. Może spytaj innego weta.

A on nawet mieszku nie ma.  A jakie preparaty można podać zeby  sierść mu zaczęła rosnąć? Wet stwierdził ze jak do tej pory nie odrosła to już nie odrośnie ale kazał spróbować z tym szamponem 

Link to comment
Share on other sites

Czy pies jest alergikiem? Ma jakieś problemy skórne? Ta skóra normalnie wygląda? U moich zdrowych psów sierść po operacji odrasta w ciągu kilkunastu dni, po kilku tygodniach nie ma śladu po zabiegu. Natomiast u suczki alergiczki z problemami skórnymi już tak nie jest. Po zabiegu miała łysy wygolony kwadrat na boku przez kilka miesięcy. Wyłysienia po wysypkach czy drapaniu się też świecą gołą skórą tygodniami. To jest wina złej kondycji skóry, co za tym idzie zaburzeniami wzrostu włosów. Możesz spróbować z suplementami na sierść (gammolen, vetoskin, olej z łososia, żółtko jaja), ale jeśli problem jest poważniejszy, jak u mojej suki, to to nie wystarczy.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Delph napisał:

Czy pies jest alergikiem? Ma jakieś problemy skórne? Ta skóra normalnie wygląda? U moich zdrowych psów sierść po operacji odrasta w ciągu kilkunastu dni, po kilku tygodniach nie ma śladu po zabiegu. Natomiast u suczki alergiczki z problemami skórnymi już tak nie jest. Po zabiegu miała łysy wygolony kwadrat na boku przez kilka miesięcy. Wyłysienia po wysypkach czy drapaniu się też świecą gołą skórą tygodniami. To jest wina złej kondycji skóry, co za tym idzie zaburzeniami wzrostu włosów. Możesz spróbować z suplementami na sierść (gammolen, vetoskin, olej z łososia, żółtko jaja), ale jeśli problem jest poważniejszy, jak u mojej suki, to to nie wystarczy.

Nie,pies nie jest alergikiem ale ma problemy z wchłanianiem i może stad te problemy z odrostem sierści. Skóra ogólnie wyglada normalnie tylko tak jakby buło wysuszona. Ale tez miał golone łapy zeby wbić wenflon i tam sierść odrosła. Systematycznie dostaje żółtka. Olej z łososia u mnie psy dostają codziennie. 

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem co to za kapsułki, musiałabyś napisać :) Jeżeli zawierają biotynę i cynk w odpowiednich dawkach, to już Kerabolu nie trzeba. Pamiętaj, że działanie tych preparatów będzie widoczne dopiero po kilku tygodniach stosowania, więc trzeba dawać regularnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...