Jump to content
Dogomania

Jak zaprzyjaźnić kota z psem?


Lenox

Recommended Posts

Witam, od niedawna mam szczeniaka sznaucera miniaturowego (niedługo kończy dziewięć tygodni), ale w domu mieszkają też dwa koty. Piesek biega za kotką, a ona ucieka, czasami stają się i obwąchują, ale zdarza się też, że szczeniak szczeknie, mimo, że kotka ma raczej wybuchowy charakter. Co mam zrobić, aby zaprzyjaźnić ze sobą zwierzęta? 

Link to comment
Share on other sites

Nie interweniować dopóki nic złego się nie dzieje. Zwierzaki się same dogadają, szczeniak się przyzwyczai do kotki i powinno być dobrze.

Ja kiedyś wzięłam dorosłą kotk,ę do stada rottweilerów też dorosłych i nic się nie działo, nawet bawiły się po mieszkaniu w berka.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak mówi dwbem - nie przeszkadzać :) Nie interweniować (chyba, że sytuacja stanie sie groźna), nie "ratować", nie wtrącać się. U mnie szczeniak musiał sie dogadać z dwoma dorosłymi kotami i udało się beze mnie. Miłości nie ma, czasem pies dostanie po nosie, ale w kuchni zgodnie siedzą w rządku w oczekiwaniu na miski :) No i warto pamiętać o obcinaniu paznokci kotu, żeby w razie awarii krew się nie polała. Ja jeszcze zadbałam o to, żeby koty miały swój azyl niedostępny dla psa.

Link to comment
Share on other sites

Zrobił mu krzywdę? Mój pies też dostawał po nosie, aż sie nauczył, że w domu rządzą koty. Problem polega na tym, że psy i koty wysylają sobie zupełnie sprzecznie rozumiane sygnały - http://psy-pies.com/artykul/dlaczego-pies-i-kot-sie-nie-lubia,1429.html

Każdy musi znać swoje miejsce w szeregu...u mnie trwało to kilka miesięcy, u innych kilka tygodni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...