Jump to content
Dogomania

JULCIA MA DOM :) BRAK DEKLARACJI -POMOCY. Babcia oneczka JULKA chciałaby na ostatnie lata zaznać troszkę szczęścia.


mdk8

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Kochani mam nowe wiadomości z domu Julci :

"Julka ma się dobrze, uszka już zdrowe, tylko, że za nic nie mogę jej odchudzić. Spacery odpadają bo ledwie dojdziemy do końca ulicy a już jej się  chce wracać za to ciągle by jadła. Oczywiście mięsko bo nic innego już teraz nie je, przyzwyczaiła się szybko do dobrego ;) No i próbuje ciągle bawić się z kotami, kiedy np gonią się we dwoje Julka zawsze próbuje biegać za nimi a jak się przed nią schowaja pod łóżko czy wskoczą gdzieś wysoko to piszczy tak głośno, że ją w całym domu słychać.  Ale koty generalnie już się jej nie boją, czasem tylko kotka na nia syknie kiedy zbliży się za bardzo ale chodzą już koło Julki bez problemu i zostawiam je też same razem jak wychodzę z domu. W zdjeciach, zdjecie Julki na kanapie w salonie. Generalnie czasem z trudem przychodzi jej podniesienie się żeby wstać ale jak była burza to dała radę nawet na kanapę wskoczyć koło mojej mamy ;) "

Julcia.jpeg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bardzo cieszy mnie szczęście Julci :) i cudownie, że ma taki kochający dom :) 

 

Wiem dobrze, że i psa i siebie ;), trudno jest odchudzić. Z psem na karmie typu light, nie udało nam się z utratą wagi. Pomogła karma w puszce (Rinti PUR) i mniejsza ilość niż zwykle, karmy suchej. Sucha jest rano i na kolację, na obiad karma mokra. Udało się :). W przypadku  owczarka, szczególnie ważne jest utrzymanie odpowiedniej wagi, ze względu na skłonność rasy  do zwyrodnień stawów biodrowych. Zdrowy ONek, to chudy ONek. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jakie piękne wieści :) Julcia miała ogromne szczęście, że Pani zdecydowała się na jej adopcję :)
Śliczna sunia. 

Co do odchudzania, to podobnie jak z człowiekiem: regularne posiłki (miska nie powinna być non stop), zero podjadania i odpowiednia dieta (warto się przyjrzeć obecnej diecie czy jest odpowiednia jakościowo i czy przypadkiem Julcia nie przyjmuje za dużo kalorii w stosunku do ruchu). A może Julcia lubi pływanie?

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, konfirm31 napisał:

Tyś, z tym dobrodziejstwem ruchu, to bez przesady :). 

Ale przecież ja napisałam właśnie, że dieta jest najbardziej istotna: modyfikujemy pod psa i jego zapotrzebowanie kaloryczne :) 
A czym jest dieta ŻP?

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, konfirm31 napisał:

Tyś, z tym dobrodziejstwem ruchu, to bez przesady :). Lerka cały czas ma dużo ruchu, towarzysząc w dalekich spacerach ONce. Dopóki nie zmodyfikowałam diety, tak jak napisałam wyżej, waga cały czas rosła. Dieta ŻP i u psów sprawdza się najlepiej 

Zgadzam sie z Tobą w 100%!! Kazanisko ma dużo ruchu, jak to malamut, ale też jest bardzo łakomy. Jest na karmie light i podobnie jak u Ciebie, dopiero modyfikacja diety pomogla!!. 

Zdjęcia Juleczki cudne!! Bardzo się cieszę z jej domku!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Dzisiaj mija dokładnie rok od adopcji Julci. Oto wiadomości:

"

stawy mają się lepiej niż latem, Julka ma w domu miękkie legowisko a w budynku gospodarczym, gdzie może się schować kiedy jest na dworze, materac. Mam wrażenie, że jej to pomaga i lepiej jej się chodzi. Z uszkiem zimą nie ma żadnych problemów za to od jakiegoś dosyć często pojawiają się biegunki, weterynarz powiedział, że z psem wszystko ok i po prostu trzeba pogodzić się z tym, że to już taki wiek. Jeśli wychodzę z domu na dłużej niż godzinę, staram się zostawiać ją na dworze gdzie ma budynek gospodarczy dla siebie i od tej pory nie mam tak często niespodzianek w domu a kiedy jestem w domu i Julka czuje, że coś jest nie tak, od razu daje znać, że musi na dwór. Czasem jednak przytrafi się awaria. Nie powiem, że jest lekko ale jakoś sobie radzimy. Koty ją akceptują, choć wielkiej sympatii z ich strony nie ma, za to kiedy gdzieś się schowają albo kiedy zabiorę kotki na parę dni do babci, Julka chodzi po całym domu i ich szuka. Widać, że ona je lubi. Ale jest też o nie zazdrosna. Jest również bardzo wyczulona na ich miałczenie i od razu się zrywa, podobnie kiedy koty się gonią, od razu próbuje się do nich przyłączyć. Przesyłam filmik z reakcją Julki na dźwięki kotów z youtube. Bardzo podobnie reaguje kiedy słyszy jak moje koty nawołują się nawzajem z różnych pokojów. " 
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...