Jump to content
Dogomania

JULCIA MA DOM :) BRAK DEKLARACJI -POMOCY. Babcia oneczka JULKA chciałaby na ostatnie lata zaznać troszkę szczęścia.


mdk8

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Dnia 2.08.2017 o 19:38, Murka napisał:

Julkowymi uszami znów zaczęły się muchy interesować, Vectra 3D działa niestety tylko miesiąc, więc kupiłam kolejną sztukę i podałam już Julce. Koszt 33 zł:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/4830c1c45664701e

 

Murko, a skąd u Was są te muchy? To jakieś muszki, czy wielkie muchy. A one siadają tylko na uszach owczarków? Pamiętam, że u Marka, też owczarka, który był u Ciebie, pisałaś o tych muchach.

Link to comment
Share on other sites

Normalne muchy. Na wsi ich pełno. Choć od dwóch lat i tak nie ma porównania z tym co było wcześniej (sąsiedzi obok naszego domu trzymali świnie).

Muchy obsiadają końcówki uszu, u Marka było tak samo. U niektórych dużych psów tak się dzieje, ale np. Max nie ma z tym problemu. W tym roku tylko Julka i Bongo są zabezpieczane przed muchami.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.08.2017 o 10:39, Perełka1 napisał:

Murko, a skąd u Was są te muchy? . . .

Pytanie na miarę pytającego. Ale Murka, nie obrażając Murki, mało zapewne wie na temat skąd się biorą muchy.

Najlepiej na to pytanie odpowiedziałby poseł Pan Niesiołowski, który doktoryzował się właśnie w entomologii. Właściwa platforma do dyskusji.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.08.2017 o 16:28, elik napisał:

Pytanie na miarę pytającego. Ale Murka, nie obrażając Murki, mało zapewne wie na temat skąd się biorą muchy.

Najlepiej na to pytanie odpowiedziałby poseł Pan Niesiołowski, który doktoryzował się właśnie w entomologii. Właściwa platforma do dyskusji.

Pytanie nie takie dziwne, bo w miescie teraz trudno o muchy:) Sama tez to zauwazyłam, bo nawet jedna mucha w mieszkaniu powoduje panike u mojej wnuczki :)

A moj pies wodzi zdziwionym wzrokiem za muchą, jesli taka gdzies sie pojawi.

Więc inne klimaty i inne doswiadczenia. I tu moze pan Stefan Niesiolowski mialby okazje wyjasnic to zjawisko.

 

Link to comment
Share on other sites

U nas much naprawdę niewiele. W tamtym roku też ich nie było. A co najbardziej dziwne, nie ma też komarów od dwóch lat. Wcześniej nie dało się wyjść do psiaków bez opryskania się jakimś odstraszaczem.Jest to tym bardziej dziwne, że u nas tereny podmokłe, bagno mamy za płotem, a przez działkę przepływa minirzeczka. Oczywiście wcale mnie to nie martwi:) ale nieco zastanawia...

 

Parę dni temu zrobiłam parę fotek Julce na swoim wybiegu. Na pierwszym zdjęciu Julka niesie garnek - zawsze tak robi, tylko nie wiem po co:)

93db9dcaa0171fafgen.jpg

6ea77c1a88ffdaa7gen.jpg

a8b3026a8207d878gen.jpg

ab49953d23d57a17gen.jpg

 

Teraz chwilowo na tym wybiegu mieszka Teo:

f78e2cec05ea629cgen.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...