Jump to content
Dogomania

Zeby jedzenie lepiej smakowało


SirTrenton

Recommended Posts

Witam. 

Moja sunia 4 miesięczna nie bardzo chce jeść mięso( z chęcią tylko je rapki kurze i makaron z białym serem). Co mogłabym jej dodawać do mięska aby ja to zachęciło do jedzenia? Próbowałam olej z łososia który ona uwielbia ale jak dodaje go do mięsa to nie chce. To samo z białym serem,ogólnie uwielbia ale jak dodam do mięsa to jest be.

Co można jeszcze dodać? Z rzeczy takich normalnych bądź jakiś suplementów ?

Chodzi mi tez o cos co mogłabym dodawać za każdym razem a nie tylko raz dziennie. Sunia je (a raczej daje jej jeść) 3 razy dziennie. 

Edited by SirTrenton
Link to comment
Share on other sites

Zakładam, że mięsko jest surowe (?) Makaron to chyba nie najlepsze jedzenie dla psa ale może warto powoli wprowadzać mięso mieszając napierw małe ilości mięsa z jej ulubionym pokarmem i stopniowo je zwiększając.

Czy sunia zjada podroby (wątróbkę serca żołądki, nerki, płuca...)? Surowe żółtko? Jogurt? Warzywa? Dieta nie oparta na karmie musi być urozmaicona.

Link to comment
Share on other sites

53 minuty temu, amartyno napisał:

Zakładam, że mięsko jest surowe (?) Makaron to chyba nie najlepsze jedzenie dla psa ale może warto powoli wprowadzać mięso mieszając napierw małe ilości mięsa z jej ulubionym pokarmem i stopniowo je zwiększając.

Czy sunia zjada podroby (wątróbkę serca żołądki, nerki, płuca...)? Surowe żółtko? Jogurt? Warzywa? Dieta nie oparta na karmie musi być urozmaicona.

mieso mielone surowe wołowe z ugotowanym ryżem albo makaronem + ugotowana marchewka,pietruszka,seler(rozdrobnione). Co kilka dni do tego dodaje albo mięso drobiowe albo wątróbkę/żołądki/serduszka drobiowe. Raz dziennie dodaje calcium z glukozamina i olej z łososia. Dwa razy w tygodniu dostaje zółtko. Co kilka dni dostaje tez biały ser z dodatkiem makaronu. Jogurtu nie daje bo mała ma po nim biegunki. Dostaje tez kurze łapki surowe i raz na dwa tygodnie robię jej galaretę z łapek kurzych (kości wyjmuje) i dodaje do tego marchewkę i serduszka drobiowe. 

Link to comment
Share on other sites

55 minut temu, amartyno napisał:

Brzmi cudownie – miałam zasugerować galaretkę ze stópek wieprzowych, ale widzę że już coś takiego dostaje. Hmm, może czosnek granulowany? W małe ilości jest korzystny, a niektóre pieski bardzo przepadają za smakiem. Ja używam https://sklep.mvet.pl/BARF-dla-kotow/produkt.3949/ i mój pies zaczyna tańczyć jak tylko go poczuje.  

Dla nas brzmi cudownie :) ale dla niej chyba nie za bardzo bo nie chce tego jesc :D

A czy to musi byc taki Barfny czosnek czy mozna dawac taki zwykly ludzki?

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, SirTrenton said:

Dla nas brzmi cudownie :) ale dla niej chyba nie za bardzo bo nie chce tego jesc :D

A czy to musi byc taki Barfny czosnek czy mozna dawac taki zwykly ludzki?

Tak można tylko nie należy przekraczać dziennej dawki 1 ząbek/30 kg wagi ciała. Zaleca się drobno posiekać czosnek i po 15 min dodać go do jedzenia.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, amartyno napisał:

Tak można tylko nie należy przekraczać dziennej dawki 1 ząbek/30 kg wagi ciała. Zaleca się drobno posiekać czosnek i po 15 min dodać go do jedzenia.

Ona wazy tylko 14kg czyli muszę dać pół ząbku na cały dzień ,biorąc pod uwagę ze dostaje 3posilki dziennie to trochę cieżko bedzie mi rozłożyć  te pół ząbku na 3 posiłki,najwyżej dam go tylko do jednego posiłku a do innych spróbuje dać cis innego. Wczoraj na wieczór dałam jej do mięsa zółtko surowe i wymieszałam i jako tako zjadła :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 3/29/2017 at 7:58 AM, SirTrenton said:

Ona wazy tylko 14kg czyli muszę dać pół ząbku na cały dzień ,biorąc pod uwagę ze dostaje 3posilki dziennie to trochę cieżko bedzie mi rozłożyć  te pół ząbku na 3 posiłki,najwyżej dam go tylko do jednego posiłku a do innych spróbuje dać cis innego. Wczoraj na wieczór dałam jej do mięsa zółtko surowe i wymieszałam i jako tako zjadła :)

Czy sunia zaczęła juz jeść mięsko?

Link to comment
Share on other sites

Powiem tak... Mięsa mielonego nie wiem czemu ale nie chce już jeść(a wolałabym dawac takie dlatego ze z nim łatwiej wymieszać wszystkie witaminki),ale mięso w kawałkach zjada z wielka chęcią wiec takie jej daje,zjada wszystko. Próbowałam dawac mięso w kawałkach wymieszane z mięsem zmielonym z dodatkiem witaminek ale kawałki wybiera a mielone zostawia ;) 

Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, amartyno napisał:

Czy sunia zaczęła juz jeść mięsko?

 

Powiem tak... Mięsa mielonego nie wiem czemu ale nie chce już jeść(a wolałabym dawac takie dlatego ze z nim łatwiej wymieszać wszystkie witaminki),ale mięso w kawałkach zjada z wielka chęcią wiec takie jej daje,zjada wszystko. Próbowałam dawac mięso w kawałkach wymieszane z mięsem zmielonym z dodatkiem witaminek ale kawałki wybiera a mielone zostawia ;) 

 
Link to comment
Share on other sites

31 minut temu, dwbem napisał:

Jak widać lubi gryźć więc dawaj krojone mięso. Moje na szczęście lubiąi mielone zarówno surowe jak i gotowane.

A czosnku nie polecam - jest dla psów szkodliwy tak jak cebula.

Moje tez na początku przez jakiś czas jadły mielone ale może im sie znudziło,nie wiem. Teraz daje tylko krojone bo takie zjadają z zapałem;)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Dnia 28.03.2017 o 18:38, amartyno napisał:

Zakładam, że mięsko jest surowe (?) Makaron to chyba nie najlepsze jedzenie dla psa ale może warto powoli wprowadzać mięso mieszając napierw małe ilości mięsa z jej ulubionym pokarmem i stopniowo je zwiększając.

Czy sunia zjada podroby (wątróbkę serca żołądki, nerki, płuca...)? Surowe żółtko? Jogurt? Warzywa? Dieta nie oparta na karmie musi być urozmaicona.

Zgadzam się w pełni bo też miałem problem z karmieniem psa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...