Jump to content
Dogomania

Problemy z psem m.in. ucieczki


Jankowa1ski

Recommended Posts

Mój pies - Lablador ma 10 lat. Mam z nim kilka problemow. Tzn. Problem odstawowy pies sie bardzo nudzi. Wychodzi na 2 -3 spacery dziennie ale w domu nic nie robi.(w domu zawsze ktos jest ale nie mamy czasu aby caly czas go zajac) Mieszkam na wsi i mam duzy ogród tylko nie moge go wypuścić bo zawsze ucieka. Przechodzi pod plotem i albo ide go zlapac albo sam przyjdzie po okolo 40 min.  Ostatnio caly wieczor piszczał. Podejzewam ze ma to zwiazek z jakas suka z okolicy bo przechodzac na spacerze kolo niektorych tez wyraznie skomlał. (Gdy ucieka to czasem idzie wlasnie do jednej z suk w sasiedztwie ale czasem bez powodu tzn chyba z nudow)

Co polecacie? Co zrobic aby nie uciekał. Jak go zabawic w domu? Jakie sa najlepsze zabawki dl takiego psa? To musi byc cos dobrego bo pilki itp. Bardzo szybko mu sie nudza. 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Strasznie smutne życie ma ten pies. Ogród nie dla niego, pełen dom ludzi - nikt nie ma czasu, 2-3 spacery...

Co zrobić, żeby nie uciekał? Zabezpieczyć płot. Labek jest dużym psem, więc nie jest to trudne. A jak go zabawić w domu? W domu pies powinien odpoczywać. Zabawa odbywa się na zewnątrz. Masz ogród, więc warunki są wymarzone, tylko skoro nikt nie ma czasu...Poszperaj w necie, wpisz zabawy z psem, a znajdziesz milion stron z podpowiedziami, filmikami itp. Możecie szukać smaczków (przedmiotów, czegokolwiek), ćwiczyć elementy posłuszeństwa, aporty, psie sztuczki, elementy agility (kup tunel dla psa, wykorzystaj kijki i zrób slalom...) Boszsz....jest tyle pomysłów, że aż dziwi mnie Twoje pytanie. I nie dziwię się, że zabawki psu się nudzą, bo to nie zabawki są fajne, a człowiek, który się nimi z psem bawi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Może piesek potrzebuje kontaktu z innymi psami. Zorganizuj wyjście na spacer z innym psem z sąsiedztwa. Też mieszkam na wsi, czasami sąsiad wpuszcza do nas na ogród swojego psa, lub zaprowadzamy naszego do sąsiada, żeby pieski się pobawiły. Nie potrzebne im żadne zabawki, same potrafią się ze sobą bawić :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Pewnie w okolicy jest jakaś suczka z cieczką więc dlatego pewnie ucieka. spróbuj go może jednak przetrzymać w domu bo łańcuch odradzam, dla mnie to barbarzyństwo. Ja mieszkam w mieście i potrafiłam mieć w mieszkaniu w bloku nawet cztery duże psy i jakoś dawaliśmy radę więc tym bardziej mały kundelek chyba może mieć prawo wchodzenia do domu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wydaje mi się, że to zależy od psa. Ja wprawdzie mam w domu typowego kanapowca, poza tym z drugiego piętra w bloku nie bardzo ma jak uciec. Ale kumpel ma jamnika, dba o niego, troszczy się, na spacery wyprowadza, jeść daje, no wszystko. A ten mimo wszystko ucieka niemal za każdym razem, jak brama do ogrodu się otwiera. Także poranne wyjście do pracy i później powrót to organizacja zbiorowa, kto trzyma psa :D Jamnik raz wrócił z rozciętym bokiem, żadna nauczka, nie pomogło, ucieka wciąż...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Dnia 21.03.2017 o 21:32, Jankowa1ski napisał:

Mój pies - Lablador ma 10 lat. Mam z nim kilka problemow. Tzn. Problem odstawowy pies sie bardzo nudzi. Wychodzi na 2 -3 spacery dziennie ale w domu nic nie robi.(w domu zawsze ktos jest ale nie mamy czasu aby caly czas go zajac) Mieszkam na wsi i mam duzy ogród tylko nie moge go wypuścić bo zawsze ucieka. Przechodzi pod plotem i albo ide go zlapac albo sam przyjdzie po okolo 40 min.  Ostatnio caly wieczor piszczał. Podejzewam ze ma to zwiazek z jakas suka z okolicy bo przechodzac na spacerze kolo niektorych tez wyraznie skomlał. (Gdy ucieka to czasem idzie wlasnie do jednej z suk w sasiedztwie ale czasem bez powodu tzn chyba z nudow)

Co polecacie? Co zrobic aby nie uciekał. Jak go zabawic w domu? Jakie sa najlepsze zabawki dl takiego psa? To musi byc cos dobrego bo pilki itp. Bardzo szybko mu sie nudza. 

Pozdrawiam

Możesz jakoś załatać przejścia pod płotem np. Siatka tak żeby się nie przekopal pod nia. Ja bym rozwazyla zabawy wechowe, dobre są zabawki na inteligencję psa. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...