Jump to content
Dogomania

Problem z karmą


tomekjk

Recommended Posts

Witam wszystkim.
Borykam sie z małym problemem, jestem posiadaczem psa rasy Husky, obecnie ma 10tygodni (2 u mnie).
Wedlug informacji od hodowcy dostawal karme RC starter wymieszana z juniorem. I wszystko było Ok. Moim bledem bylo to ze jak skonczyla mi sie RC to od razu dalem Brit Junior Medium, no i sie zaczely lekkie problemy. Pies ma bardzo rzadka kupe, praktycznie non stop(wczesniej mial normalna) Problem trwa od tygodnia. Moje pytanie brzmi: Czy wrocic znowu do RC, zostac przy Brit czy moze testowac cos innego?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam,

Od 2 miesięcy mam szczeniaka ze schroniska, w tej chwili ma 5 miesięcy. Od początku był problem jak karmiłam go suchą karmą, bo miał po tym rozwolnienie. Aktualnie daję mu ryż z marchewką i surową wołowiną i jest wszystko super. Na spacerach zdarza się że złapie jakiś kawałek chleba rzucony ptakom i też wszystko jest OK. Ale jak tylko dam mu suchą karmę lub jakieś smakołyki typu ciasteczka dla psów to znów ma rozwolnienie. Ze smakołyków dobrze znosi jedynie produkty typu żwacze wołowe, uszy wędzone itp. W schronisku dowiedziałam się, że wszystkie szczeniaki u nich źle znosiły Brit Care dla szczeniaków, poza tym próbowałam jeszcze karmić Purina Pro Plan Optistart, a ostatnio Arion kurczak z ryżem dla szczeniaków. Po każdej karmie były takie same efekty. Ostatnio weterynarz polecił, żeby podać probiotyk przed i w trakcie karmienia suchą karmą, ale to też nie pomogło. Zupełnie nie wiem co dalej robić, jak szukać na co konkretnie pies tak reaguje. Muszę dobrać jakąś karmę w ciągu miesiąca, bo wyjeżdżamy za granicę i będzie mi ciężko go karmić gotowanym jedzeniem. Może ktoś miał podobny przypadek i może mi polecić na co jeszcze zwrócić uwagę? Będę wdzięczna za jakieś rady.

Link to comment
Share on other sites

No to masz dowód, że suche karmy są niedobre, Ja swoje psy od 50 lat karmię naturalnie czyli mięsem z dodatkami i nie wiem co to alergie, biegunki czy inne choroby jelitowe. Pies to mięsożerca i mięso zwłaszcza dla rosnącego szczenięcia jest najlepsze. Oczywiście z dodatkami - ryżu, płatków i warzyw. No i wapnia i witamin póki mały.

A karma RC jest najgorsza ze wszystkich choć jest tak bardzo reklamowana. Dla mnie to najgorsze badziewie. Dlatego radzę ci pozostać przy naturalnym karmieniu - jest dużo tańsze i dużo lepsze od najlepszej suchej karmy.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, imberia napisał:

Oczywiście zgadzam się, że najlepiej karmić naturalnymi składnikami, ale nie rowiązuje to mojego problemu - co zrobić podczas min. tygodniowego urlopu z psem bez dostępu do lodówki.

kupować codziennie tak jak sobie chleb i piwo?

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...