Jump to content
Dogomania

pogoń za zwierzętami


Alison2903

Recommended Posts

Witam, 

chciałam zapytać po jakim czasie można psa puszczać bez smyczy? Mój mix jamnika ma rok i jest ze mną od prawie 3 miesięcy, dodam, że wcześniej był w DT. Socjalizuje go, kiedy tylko się da, jeździmy na spotkania z innymi psami, ogólnie mieszka na przedmieściach, więc psów jest wszędzie pełno. Jednak mój pies, gdy tylko zobaczy zwierze, obojętnie jakie- zapomina o właścicielach i dostaje szału. Wyrywa się, nic do niego nie dociera. Ostatnio na spacerze szedł luźno tzn ciągnął za sobą linkę, wołałam go to przychodził, dostawał smaczka.I tak pięknie sobie szedł, aż tu nagle na łące- bocian. Maciuś tak do niego wystartował, że w sekundę był na łące, mój chłopak ruszył w pogoń za nim. A ja za nimi. Wołanie psa nic nie dało, "olał" nas kompletnie, zero reakcji. Wiem, że teoretycznie nie powinniśmy go gonić, ale inaczej by uciekł, biegł jak szalony. Mój chłopak rzucił się na smycz jak na meczu siatkówki, prosto w bagienko :) na szczęście udało się go złapać, ale tylko dlatego, że miał tą 20 metrową linkę... Dodam, że ma dużo ruchu (pies oczywiście) i jest puszczany bez smyczy na podwórku. Daje mu się wybiegać, ale też co jakiś czas go przywołuje, żeby się tego w końcu nauczył, Zazwyczaj przychodzi, chyba, że w okolicy jest kot... Chciałabym z nim iśc do lasu, żeby mógł chodzić sobie bez smyczy, ale się boję, że nagle coś zobaczy i będzie po psie. Czy ktoś ma dla mnie jakąś rade? Może to za szybko, słyszałam, że psy ze schroniska dopiero po roku chodzą bez smyczy? Pozdrawiam wszystkich miłośników psów :)

17274134_1629506840410370_426147739_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...