Jump to content
Dogomania

Ciągłe mlaskanie i rozglądanie się


Mikaela24

Recommended Posts

Witam Wszystkich.
Mamy taki problem z Mollką (rottweiler).
Ostatnio (9 marca) Molka zaczęła mieć problemy z żołądkiem, luźna kupa, budzenie w nocy 3-4 razy (ogólnie całą noc śpi)

Byliśmy u weta, dostała pastę Diarsanyl+ do tego tabletki na trawienie i florę bakteryjną. W poniedziałek 13 marca mimo pasty, głodówki i tych tabletek Mollka dostała wodnistej biegunki.

Od 14 marca Mollka na antybiotyku Biotyl, do tego nospa rozkurczowo w zastrzyku, na gazy esspumisan i ranigast w tabletkach 2 razy dziennie. Dostała podskórnie kroplówkę z witaminami. Do domu dodatkowo elektrolity Royal Canin, które wybiła bardzo chętnie.  Biegunka przeszła, kupy są normalne.

W międzyczasie badania krwi, morfologia i biochemia. Wet twierdzi, że wszystko ok. Jakieś parametry nieznacznie podwyższone, ale wet twierdzi że to nieistotne.
16 marca dostałą jeszcze antybiotyk i w zastrzyku witaminę B12.

Nasz problem teraz polega na tym, że Mollka strasznie zaczęła mlaskać (16 marca) chodzi i ciągle się oblizuje i mlaska. Nieraz ustanie i patrzy się w dół mlaska i mlaska. Dziwi mnie to, że czasami bawiąc się, nagle podnosi głowę, zaczyna coś wąchać i patrzeć się w sufit, albo na ścianę i "mlaska" (jakby coś widziała). Zęby i gardło według weta są normalne.
Dzisiaj zaglądałam jej w gardło nic tam nie widzę, nie ma włosów ani nic między zębami. Za to jest gęsta biała ślina na podniebieniu tak jakby małe kawałki piany, dalej w gardle (wsadziłam jej 2 palce) gęste białe gluty. Nie wiem co już mam robić miejscowy wet nie widzi nic w tym dziwnego. A ja widzę, że jej to przeszkadza. Nam z resztą też, bo te mlaskanie do szału doprowadza.
Molka ogólnie ma apetyt, bawi się, biega ale co chwila staje i z głową w dół mlaska i się oblizuje.
Macie jakieś pomysły? Wymaz z gardła? Prześwietlenie? Już nie wiem co robić. W poniedziałek jedziemy do innego weta może coś wymyśli, nie chcę jej jednak leczyć w ciemno.
 

Link to comment
Share on other sites

To mogą być objawy refluksu. Bardzo charakterystyczne dla tej choroby jest uporczywe mlaskanie, oblizywanie się, lizanie szorstkich powierzchni (dywan, legowisko), w zaawansowanym stadium ulewanie (nie mylić z wymiotami).

Jedynym sposobem na pewną diagnostykę jest gastroskopia - musi być wykonana w pełnym znieczuleniu i przez ogarniętego lekarza. Jeśli refluks jest nieleczony to może prowadzić do stanów zapalnych przełyku (kwas niszczy błony śluzowe, podrażnia tkanki, może powodować obrzmienia, nawet krwawienia). 

Link to comment
Share on other sites

Refluks powoduje duży dyskomfort, mój pies mlaskając też często unosi głowę w górę. 

Nikt Ci tu nie zdiagnozuje zwierzaka, od tego jest wet. Sugeruję jedynie, że może warto byłoby z nim porozmawiać na temat tej przypadłości, skoro charakterystyczne objawy się pojawiły. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 year later...
5 godzin temu, martynaBorys napisał:

Dzien dobry, czy sprawa z tym rozglądaniem się i mlaskaniem się rozwiązała? mój pies od 2 tyg ma to samo i żaden wet nie wie co mu jest, szukam jakiegoś tropu... 

Tak bywa w przypadku chorób przewodu pokarmowego.Dziwne,że weci są bezradni,bo to dość charakterystyczny objaw dla kilku schorzeń -to mlaskanie.

Sprawdz, czy wszystko w porządku w paszczy,może boli go ząb?Może ma tzw.zgagę i jest mu niedobrze?Może boli go w odcinku szyjnym?Może ma problem z nerkami...nie wiem.Jakie badania miał robione?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...