Jump to content
Dogomania

Drobny upierdliwy człowiek któremu przeszkadza pies


radiesteta

Recommended Posts

Mieszkam na osiedlu w bloku. Mam psa. W pobliżu osiedla jest park który stanowi miejscowy nieoficjalny spacerniak dla psów. Po drodze ze swojego bloku do tego parku mijam trochę innych bloków, które są jak to często bloki otoczone trawiastymi terenami. W czasie tej drogi wchodzę na te tereny zielone. I właśnie w jednym z bloków mieszka mężczyzna któremu to niezbyt pasuje. Pokrzykuje z balkonu bym tam nie chodził. Początkowo ignorowałem te krzyki jednak zaczynają mnie one irytować. Ostatnio poinformowałem go, jeśli terenem jest jego własnością prywatną to powinien go oznaczyć, a jeśli nie to by zaprzestał tych krzyków. By było śmiesznie mój pies nie załatwia się w tamtym miejscu , nie szczeka tylko sobie przechodzi i wącha - jak to pies. Jest tez oczywiście prowadzony na smyczy. Nie ma tam też żadnego placu zabaw dla dzieci. Przynajmniej w miejscu gdzie ja przechadzkę. Natomiast obok na trawniku który jest położony prostopadle do tego terenu i n jest osobno wydzielony jest piaskowca, huśtawki i kilka ławek. Jednak jest to inny bok tego terenu.  To tereny jak całe osiedle spółdzielni mieszkaniowej. Po prostu gość ma taki kaprys. Myślę nad nagraniem tego i wniesieniem skargi na policję. W końcu facet stara się uniemożliwić mi korzystanie z publicznego miejsca do którego nie ma większego prawa niż ja. Chyba da się takie działanie podciągnąć pod jakiś paragraf ? Nie chodzi o skazanie go tylko by policja i jej śledztwo trochę go opamiętały. Możliwe tez że przeszkadza mu obecność mojego psa dlatego, że w tamtym miejscu często widzę rozsypany w sporej ilości chleb - chyba dla ptaków. Możliwe, że to on go rozsypuje. Moim zdaniem podpada to pod zaśmiecanie terenu. Po drugie ten chleb jest dla mnie dodatkowym czynnikiem by tam chodzić - szkolę psa by nie brał jedzenia z ulicy. Wiem że jest artykuł 144 kodeksu wykroczeń ale nie wiem czy ma tu zastosowanie skoro kilka metrów dalej można legalnie chodzić po trawie by dojść do ławek, piaskownicy itp. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...