Jump to content
Dogomania

nieposłuszny pies ze schroniska


kamila666

Recommended Posts

Witam. Mam problem z psem, których właścicielami są moi teściowie. Suka wzięta ze schroniska jako mały szczeniak, obecnie ma ponad rok, mieszanka husky z jakimś owczarkiem czy czymś podobnym. Mieszkam z teściami, lecz praktycznie tylko ja wychodzę z  psem bo teściu za granicą, teściowa ma chorą rękę. Kłopot polega na tym, że pies jest okropnie nieposłuszny, niewychowany i spacery z nią to tragedia po prostu, ale wychodzę z nią bo mi jej po prostu szkoda, żeby siedziała w zagrodzie, bo to jest pies duży, który potrzebuje dużo ruchu. Od małego nie była jakoś szcególnie wychowywana, w sumie robiła co chciała, były droczenia z nią o kość czy zabawke bo była mała i tak się z nią bawili. Nie ma w domu osoby, której sie słucha, czuje jakiś respekt, po prostu samowolka. Wterynarz ze schroniska mówił, że to po prosty taka rasa i po sterylizacji sie uspokoi, jednak została wysterylizowana i dalej  jest niedobra. Na smyczy ciągnie sięokropnie, nie slucha żadnych komend, jak zobaczy jakieś zwierze czy jakikolwiek ruchomy obiekt to leci od razu, nie patrzy na nic. Wychodzę z nią za dom na pola i tam z reguły nikogo nie ma, wiec ja pusczczam i sobie lata, rzucam jej co mi podejdzie pod ręke, żeby sie wybiegała. Wczoraj zobaczyła mlegó pieska na tych polach, poleciała za nim na wioske, po 30 min ją znalazłam i w końcu przybiegła zmęczona, wczęśniej nie reagowała na żądne moje wołanie ani nic. Martwei się, że któregoś dnia komuś ucieknie i np jak zobaczy jakieś dziecko to może być problem. Z innymi psami nie ma problemu, ale jak jest w zagrodzie na dworze to szcxzeka okropnie i rzuca się na widok dzieci, ludzi.. mam 8 miesięcznego synka, ale ogólnie nie zwarac na niego uwagi, powącha i tyle, ale boję się o przyszłość z tym psem i dzieckiem pod jednym dachem. Poradźcie co mam zrobić, czy można jeszcze jakoś wychować pieska, bo tylko chyba mi na tym zależy, reszta tylko narzeka, że jest niedobra i wgl, a ja po prostu nie chce żeby ten pies był jakimkolwiek zagrożeniem dla innych a jak na razie to tak jest, bo czasem jest agresywna nawet do domowników.

Link to comment
Share on other sites

Witaj, pies sie sam nie wychowa. To normalne zachowanie psa, ktoremu wczesniej nikt nic nie pokazal i niczego nie nauczyl. Sunia pochodzi ze schroniska czyli nie wiadomo jak wygladaly jej pierwsze tygodnie zycia, ktore sa bardzo wazne. Masz malego synka i mozesz wychowac super sunie jezeli sie dobrze do tego zabierzesz i na pewno wplynie to bardzo korzystnie na rozwoj Twojego dziecka. ( wychowywalam sie od urodzenia z sunia ON , wspaniala przyjazn) Sunia jest mlodziutka, wszystko przed wami :) Zacznij uczyc ja komend czyli posluszenstwa, poszanowania ludzkiej reki, socjalizuj ja, zapewniaj ruch, oswajaj z dzieckiem, badz stanowcza i zdecydowana w tym co robisz,zeby sunia wiedziala czego od niej oczekujesz. Proponuje Ci przeczytanie ksiazek p Z Mrzewinskiej a zacznij od ,,Zwykly niezwykly przyjaciel,, to Ci bardzo pomoze zrozumiec psa i ulatwi prace z nim. Mysle, ze ktos tu udzieli Ci jeszcze madrych wskazowek. Zycze Ci owocnej pracy z sunia, bo warto :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...