Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Blever's

Matura '09 kandydaci na weterynarię.

Recommended Posts

[quote name='sheltia12']Słuchajcie, czy podania muszą dotrzeć do uczelni do 5 lipca? Czy liczy się data stempla pocztowego?[/QUOTE]

Jakie podania? :crazyeye:
Przeciez cala rekrutacja przebiega przez internet ??? :-o

[quote name='Talagia']Jakie podania? :crazyeye:
Przeciez cala rekrutacja przebiega przez internet ??? :-o[/QUOTE]

A to zależy gdzie - w Lublinie wciąż trzeba dostarczać dokumenty normalnie.

Myślę, że liczy się data stempla poczatowego ;) Ale lepiej zadzwonić i się zapytać dla pewności.

co do wety we wrocławiu... jak załatwiacie badania lekarskie? Jedziecie do Wrocka po skierowanie?? czy po prostu idziecie prosto do lek. med pracy?
Na uczelni nie odbierają telefonu :roll:

Może ktoś jeszcze się tym będzie martwił, więc tak: nie przejmujcie się tym co jest na stronce, zaświadczenia od lekarza nie trzeba zanosić z papierami.. Ja po skierowanie pojechałam specjalnie do wrocka i.. :lol: nawet nie dają tego skierowania - wysyłają je pocztą po 16stym (razem z zaśw, że jesteście studentami ich uczelni bodajże..). dostarczyć można nawet w październiku. Tak mi powiedziała pani od rekrutacji w kazdym razie...

Talagia, na liście widzę np dziewczynę z mojej klasy, która na bank bedzie wycofywać papiery, bo dostała się na medycynę... A jednak nadal tam jest. Myślę, że to nie jest ostateczny kształt tej listy.. Pewnie takich osób jak ona jest więcej.

No tak, wiem o kilku takich osobach, ale jako ze osob z moja punktacja jest kilka to musiałoby zrezygnować około 20 osób (biorąc pod uwagę, ze nie wszyscy z rezerwy potwierdza chęć studiowania). Na chwile obecną po rozmowie z miłym panem z dziekanatu to jednak nie mam większych nadzieji, szczerze wam gratuluje i licze na świetne notatki i materiały, do odbioru za rok :D Bo weterynarii napewno nie podaruje ;) Czekam na liste w Warszawie, ale tam jakies totalne jaja jestem 87 na rezerwie, wiec chyba bylby cud jakbym sie dostala, BA! lezalabym krzyzem przez reszte wakacji w kosciele. Jak narazie jestem dumną studentką wydziału biologii :P

[quote name='Talagia']No tak, wiem o kilku takich osobach, ale jako ze osob z moja punktacja jest kilka to musiałoby zrezygnować około 20 osób (biorąc pod uwagę, ze nie wszyscy z rezerwy potwierdza chęć studiowania). Na chwile obecną po rozmowie z miłym panem z dziekanatu to jednak nie mam większych nadzieji, szczerze wam gratuluje i licze na świetne notatki i materiały, do odbioru za rok :D Bo weterynarii napewno nie podaruje ;) Czekam na liste w Warszawie, ale tam jakies totalne jaja jestem 87 na rezerwie, wiec chyba bylby cud jakbym sie dostala, BA! lezalabym krzyzem przez reszte wakacji w kosciele. Jak narazie jestem dumną studentką wydziału biologii :P[/QUOTE]

To gratuluję dumnej studentce i życzę powodzenia w przyszłym roku :cool3:

Ludziska proszę o pomoc:lol:. Jestem uczennicą technikum ekonomicznego. Moim marzeniem jest iść na weterynarię ale w grę wchodzą tylko studia zaoczne.Czy ktoś się orientuje czy w Poznaniu takie istnieją? A jak to wygląda z Wrocławiem? Jakieś egzaminy itp.? Będę w tym roku(szkolnym) zdawać nową maturę z przeklętą matmą:angryy:. Co mam zdawać dodatkowo?(czy konieczna jest chemia?:lol:) Czy gdzieś jeszcze sązaoczne weterynaryjne studia? help me :)

[quote name='sunshine']Ludziska proszę o pomoc:lol:. Jestem uczennicą technikum ekonomicznego. Moim marzeniem jest iść na weterynarię ale w grę wchodzą tylko studia zaoczne.Czy ktoś się orientuje czy w Poznaniu takie istnieją? A jak to wygląda z Wrocławiem? Jakieś egzaminy itp.? Będę w tym roku(szkolnym) zdawać nową maturę z przeklętą matmą:angryy:. Co mam zdawać dodatkowo?(czy konieczna jest chemia?:lol:) Czy gdzieś jeszcze sązaoczne weterynaryjne studia? help me :)[/QUOTE]

Uczelnie z wydziałem weterynarii są tylko i wyłącznie w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie i Olsztynie.
W każdej z tych uczelni istnieje możliwość studiowania zaocznie (mniej wiecej od 3 tys - 4,5 tys za semestr - wiec kwota niezła...)
Jedyny warunkiem jaki musisz spełnić by brać udział w rekrutacji w Wrocławiu mając nową mature to [B][U]minimum!!![/U][/B] 50% z matury ROZSZERZONEJ z chemii i biologii. Identyczna sytuacja jest w pozostałych uczelniach - a więc musi byc chemia i biologia i to wysoko (ponad 80% z kazdego)

[quote name='Talagia']Uczelnie z wydziałem weterynarii są tylko i wyłącznie w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie i Olsztynie.
W każdej z tych uczelni istnieje możliwość studiowania zaocznie (mniej wiecej od 3 tys - 4,5 tys za semestr - wiec kwota niezła...)
Jedyny warunkiem jaki musisz spełnić by brać udział w rekrutacji w Wrocławiu mając nową mature to [B][U]minimum!!![/U][/B] 50% z matury ROZSZERZONEJ z chemii i biologii. Identyczna sytuacja jest w pozostałych uczelniach - a więc musi byc chemia i biologia i to wysoko (ponad 80% z kazdego)[/QUOTE]

Studiowanie ZAOCZNE oznacza zjazdy kilka razy w miesiącu (najcześciej piątek, sobota, niedziela). Nie ma takiego czegoś jeśli chodzi o weterynarię (i bardzo dobrze..)
Jest natomiast możliwość studiowania WIECZOROWEGO. Program, czas zajęć, progi zaliczeniowe są takie same jak dla studiów dziennych. Także wieczorowe są tylko z nazwy.

W Warszawie jeśli człowiek przejdzie 4 semestry zostaje automatycznie przepisany na studia dzienne (co może wydawać się łatwe, ale po 1 roku zostało nas w tej chwili 138 osób z 220)

Warszawskie progi to około 70% z rozszerzonej chemii i biologii (tak mniej więcej)

Ok, to nie sprawdziłam wiec przyznaje się do błędu ;)

A czy ktoś się dostał do Warszawy z kolejnych list?
W Wrocławiu wywalili juz liste rezerwowa i jest tylko lista przyjetych na stacjonarne i niestacjonarne :-o <szok1>
A w Warszawie II próg wyniósł 164,60 pkt i jestem na rezerwie na lepszej pozycji niz w Wrocławiu gdy próg wynosił 163 <szok2>
No i zdecydowałam się na studia płatne w Warszawie.
Za korki,kursy, jakies madrzejsze ksiazki niz mialam + ksiazki na biologie wyjdzie mi tyle samo a nawet drożej niz opłata za niestacjonarne.

Justa wiem, wiem już mnie wszyscy gnębią tymi "zaocznymi" po prostu jakos tak sobie zapamietałam ta nazwe i plote głupoty :P wszyscy w kazdym razie wiecie o co mi chodziło

[quote name='Talagia']
No i zdecydowałam się na studia płatne w Warszawie.
Za korki,kursy, jakies madrzejsze ksiazki niz mialam + ksiazki na biologie wyjdzie mi tyle samo a nawet drożej niz opłata za niestacjonarne.[/QUOTE]

Najważniejsze, że będziesz robić to co chcesz robić..
Dużo ludzi idzie na rok na inne studia (i nie kończy ich) co dla mnie jest marnowaniem czasu.. Albo coś się robi na 100%, albo wogóle.

W takim razie witam na naszym wydziale ;)

[quote name='Talagia']
Aha i może powiesz mi czy jest jakaś róznica w traktowaniu studentów? Tzn czy nikt nie traktuje ich jak głupków, albo czy prowadzący bardziej nie uwalają? Jest jakas różnica?[/QUOTE]

Generalnie chyba nie..
Aczkolwiek więcej wieczorowych wylatuje niż dziennych.

Jakby jakieś pytania, to ja chętnie ;)

[quote name='Justa']Najważniejsze, że będziesz robić to co chcesz robić..
Dużo ludzi idzie na rok na inne studia (i nie kończy ich) co dla mnie jest marnowaniem czasu.. Albo coś się robi na 100%, albo wogóle.

W takim razie witam na naszym wydziale ;)[/QUOTE]

Też tak pomyślałam :)
Swoją drogą mam nadzieje, ze za rok progi spadną troche i 160 pkt wystarczy aby sie dostac na stacjonarne i przeniose sie na tańsze studia :lol:

[quote name='sheltia12']Ja dostałam się do Olsztyna. Próg z 410pkt, spadł do 384 ;)[/QUOTE]

Gratulacje! :multi:

[quote name='Talagia']Też tak pomyślałam :)
Swoją drogą mam nadzieje, ze za rok progi spadną troche i 160 pkt wystarczy aby sie dostac na stacjonarne i przeniose sie na tańsze studia :lol:[/QUOTE]

Nie rozumiem - chcesz powtarzać I rok żeby być na dziennych? :-o
Bo jeśli chodzi o przenoszenie się na II roku, to chyba nie ma takiej możliwości..

[quote name='Justa']Nie rozumiem - chcesz powtarzać I rok żeby być na dziennych? :-o
Bo jeśli chodzi o przenoszenie się na II roku, to chyba nie ma takiej możliwości..[/QUOTE]

Nie nie, czytałam, ze istnieje możliwość przeniesienia się na studia stacjonarne pod warunkiem ponownego brania udziału w rekrutacji i zakwalifikowania sie na dzienne. No i ponoć wskakuje się na 2 rok...
Bo to byłoby bez sensu chyba jakby mi mieli przepisać wszystkie przedmioty...
Bede musiała się dopytać jak to wygląda w Warszawie, jak narazie słyszałam o takiej opcji w Wrocławiu.

[quote name='Talagia']Nie nie, czytałam, ze istnieje możliwość przeniesienia się na studia stacjonarne pod warunkiem ponownego brania udziału w rekrutacji i zakwalifikowania sie na dzienne. No i ponoć wskakuje się na 2 rok...
Bo to byłoby bez sensu chyba jakby mi mieli przepisać wszystkie przedmioty...
Bede musiała się dopytać jak to wygląda w Warszawie, jak narazie słyszałam o takiej opcji w Wrocławiu.[/QUOTE]

Dowiedz się - najlepiej w naszym dziekanacie - ja nie słyszałam o takich przypadkach.