Jump to content
Dogomania

Matura '09 kandydaci na weterynarię.


Blever's

Recommended Posts

W Warszawie z tego co pamiętam było to ok. 4 000 zł za semestr.
Z tym, że nie funkcjonuje coś takiego jak weterynaria płatna od początku do końca, w sensie zapłacisz = dostaniesz się.
W W-wie oprócz limitu miejsc na studia dzienne, bezpłatne, jest identyczny limit miejsc na studia wieczorowe = płatne, na których po 2 latach zależnie od wyników przechodzisz na studia dzienne lub życzą ci szerokiej drogi :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sprostuje ;) Studia płatne na SGGW kosztują 3 tysiące za semestr i trwają 4 semestry, po których zaliczeniu (niezaleznie od wyniku) jest sie przenoszonym na studia dzienne.
W Wrocławiu semestr kosztuje jakos 4300zl i po 6 semestrach nastepuja przenosiny.

Wszystkie zajęcia, egzaminy, zaliczenia itp są identyczne jak w systemie dziennym i w takich samych godzinach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toffina']Talagia ale dalej istnieje możliwość powtórzenia matury i w przypadku zdobycia wystarczającej liczby punktów wskoczenia na dzienne kolejnego roku??[/QUOTE]

Tego nie wiem. Wrocław ogolnie ma jakies dziwne zasady. Nie mam pojecia nawet ile ostatecznie wyniosl próg :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Sprostuje ;) Studia płatne na SGGW kosztują 3 tysiące za semestr i trwają 4 semestry, [/quote]

z tego co się dowiadywałam i czytałam to weterynaria to najdroższy kierunek na sggw i kosztuje 4 tysiące ;) za semestr :P no 3900 ale to nie wiele zmienia sprawę ;]

poza tym dostanie się na nie graniczy z cudem i najlepiej jak masz 95-100% z rozszerzonej biologi i chemii! bo punkty się sumują ;] co i tak nie daje ci gwarancji dostania się na dzienna weterynarie ;] wiec albo daj spokój albo idź na wieczorowe bo jest łatwiej szkoda tylko ze piekielnie drogo! do tego nie sztuka jest się dostać na weterynarie-sztuka jest się utrzymać ;]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ChromosomekX']z tego co się dowiadywałam i czytałam to weterynaria to najdroższy kierunek na sggw i kosztuje 4 tysiące ;) za semestr :P no 3900 ale to nie wiele zmienia sprawę ;]
[/QUOTE]

Fakt, weterynaria to najdrozszy kierunek na SGGW (w koncu kierunek medyczny, wiec ma swoja cene) ale ponownie napisze, ze kosztuje jednak [U]3 tysiące zł[/U], nie 4, nie 3 900 tylko rowne 3 za semestr. Co czyni SGGW najtańszą mozliwoscia studiowania płatnej weterynarii w Polsce ;) Radze dowiedziec sie dokladniej zanim zaczniesz wypisywac bzdury na forum. Za kilka postów ktoś rzuci kwote 10 tys za semestr i tak bedziemy sie sprzeczac ;) A wystarczy poczytac na stronie sggw.

[QUOTE]poza tym dostanie się na nie graniczy z cudem i najlepiej jak masz 95-100% z rozszerzonej biologi i chemii! bo punkty się sumują ;] [I]co i tak nie daje ci gwarancji dostania się na dzienna weterynarie ;[/I]] [/QUOTE]

Bzdura... Trudno sie dostac, ale zeby to graniczylo z cudem? Jesli masz obie matury zdane na 85% to juz mozesz swietowac bycie studentem weterynarii na dowolnej uczelni w Polsce. ps. jak mam 190 pkt/200 albo lepiej 200/200 pkt to i tak nie mam pewnosci, ze mnie przyjma na weterynarie? =0

[QUOTE]wiec albo daj spokój albo idź na wieczorowe bo jest łatwiej szkoda tylko ze piekielnie drogo! [/QUOTE]

Łatwiej? Tzn? Wieczorowi nie maja egzaminów, albo muszą zaliczyć tylko pół konia na anatomii? Albo maja połowe mniej zajęć, zeby sobie dłużej pospać? W końcu tyle tłuką kasy na uczelnie, to mogą? Bzdura, bzdura, bzdura... Na wieczorowe rowniez jest próg punktowy i trzeba miec minimum 70% z obu matur aby sie dostac. A po 4 (SGGW) lub 6 (UP Wroc) semestrze studia sa kontynuowane za darmo. Jak juz uczelnia stwierdzi, ze jestes w stanie przetrwac studia i warto za ciebie płacić :diabloti:

[QUOTE]do tego nie sztuka jest się dostać na weterynarie-sztuka jest się utrzymać ;][/QUOTE]

Jedyna prawdziwa informacja. Jednak sprzeczna z twoim wczesniejszym założeniem, ze dostać sie na weterynarie to graniczy z cudem. To jak w koncu? Ci weteryniorze to maja jakas cząstke boską w sobie czy jak? :evil_lol:


A tak poza tym to do kogo ten apel? :P Bo mnie zacytowałaś i troche sie wystraszyłam, ze teraz musze pokornie zrezygnowac ze studiowania, bo nie jestem godna itp ;) Jak ktos bardzo chce byc lekarzem wet to nim zostanie i juz, niezaleznie od tego czy modli sie w kosciele co niedziele i ma mature na 100% :diabloti: Zastanawiam sie skad masz takie ciekawe informacje...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ChromosomekX']z tego co się dowiadywałam i czytałam to weterynaria to najdroższy kierunek na sggw i kosztuje 4 tysiące ;) za semestr :P no 3900 ale to nie wiele zmienia sprawę ;]

poza tym dostanie się na nie graniczy z cudem i najlepiej jak masz 95-100% z rozszerzonej biologi i chemii! bo punkty się sumują ;] co i tak nie daje ci gwarancji dostania się na dzienna weterynarie ;] wiec albo daj spokój albo idź na wieczorowe bo jest łatwiej szkoda tylko ze piekielnie drogo! do tego nie sztuka jest się dostać na weterynarie-sztuka jest się utrzymać ;][/QUOTE]

widzę, że ktoś tu jest doskonale poinformowany.. :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Pamiętam te czasy kiedy ja byłam taka nakręcona :p Zdziwicie się jeszcze jak szybko Wam to spowszednieje ;) Ale cieszcie się cieszcie, w końcu to możliwość spełnienia marzeń stwoi przed Wami (w sumie przed nami wszystkimi) otworem !

A co do skalpeli - na sggw na I roku niepotrzebne ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']A ja mam pytanie czy fartuch musi miec rekawy do nadgarstków? :roll:
Bo ja mam po siostrach, ale troche przykrótkie właśnie te rekawy, a szkoda mi kupowac nowe :P

I prawdopodobnie bede mogla ze soba zabrac frettyyy :loveu::loveu::multi::multi:[/QUOTE]

Powiem tak - nie musi, bo są osoby co mają krótkie fartuchy z tym, że.. jego głównym zadaniem jest chronić Cię przed usyfieniem się formaliną, 'mięsem' tudzież wypaleniem sobie dziury w ręce kwasem na biochemii :cool3:
Ale jeśli Ci to nie przeszkadza ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...