Jump to content
Dogomania

Matura '09 kandydaci na weterynarię.


Blever's

Recommended Posts

[quote name='Impresja']... ciekawi mnie na jakiej zasadzie funkcjonuje takie technikum, co można po nim robić, czego oni sie tam uczą? wiecie coś na ten temat? A może jest na dogo ktoś z takiej szkoły?[/QUOTE]

po technikum jest lepsze przygotowanie zawodowe
masz przecież
wszystkie choroby( zakaźne inwazyjne wewnętrzne)
anatomię i fizjologię zwierząt
rozród i inseminację
produkcję zwierzęcą
higienę i ochronę środków spożywczych
chirurgię
więc to jednak nie jest nic (dla nich rzeczy o których inni słyszą po raz pierwszy nie są niczym nadzwyczajnym)
dodatkowo mają praktykę zawodową( sekcje zwłok zabiegi opieka medyczna) czego w innej szkole nie ma
z mojego rocznika ok 50 procent poszło na wet a z lat kiedy do szkoły uczęszczałam to chyba z 70 niektórzy pracują w klinikach ( np. Arka w Krakowie) a niektórzy pootwierali własne lecznice
dodam że większość ludzi z nowotarskiego tech. wet poszło na studia do Lublina

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='kuba123']
ale jeśli chodzi o start na studiach to ma dużo łatwiej tego nie da się
ukryć[/quote]

Nie zgodzę się z tym że ma lepszy start. Lepiej startują licealiści ogólnokształcący, bo dużo jest na początku chemii, anatomii, fizyki itp.W tym są lepsi , ale jak wchodzą przedmioty zawodowe wtedy są bezkonkurencyjni ludzie po technikach. A jak wiadomo na starcie jest najtrudniej , tu potrzebna jest nie tylko wiedza ale i mocna psycha. Duża odporność na porażki i wytrwałość w dążeniu do celu.

Link to comment
Share on other sites

w wecie biologia i chemia była rozszerzona jak w liceum na profilu biol-chem a anatomia przez dwa lata od kl 1
nie ma się co przegadywać - prawda jest taka jaka jest
jak ktoś chce to wyniesie ze szkoły dużo ( nieważne czy to wet czy ogólniak)
ale patrzą też na ''kwalifikację zawodowo- społeczną i uczniowie z tradycją weterynaryjną też mają łatwiej potem sa właśnie absolwenci tech wet i ''inne szkoły'' choć sama wiedza ma dużą wagę
nie wiem dokładnie jak to jest teraz czy są punkty czy oceny i jaki jest sposób weryfikacji ale wiem że zawsze znajdą się lepsi i ''lepsiejsi'' i na to nie ma rady zawsze ktoś będzie próbował ''kontaktów''i ''pleców''
to wet , ale to jednak medycyna

Link to comment
Share on other sites

Faktem jest jednak ,ze po klasach bio-chem w dobrym ogolniaku o wiele lepiej sie pisze mature i latwiej sie dostac na wet niz po technikum (mowie o UP we wrocku).
A w technikum to raczej przygotowuja na podjecie samodzielnej pracy po maturze i o wiele mniej osob idzie na studia.
I przy rekrutacji nikt nie patrzy kto z jakiej jest szkoly,tylko na punkty z matury(rozszerzona z chem i bio).

Link to comment
Share on other sites

No no, maturzyści !! Jak Wasze wyniki? ;)

[url=http://www.perspektywy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1678&Itemid=1]Perspektywy.pl - Edukacyjny Portal Maturzystów[/url] tu jest porównanie średniej krajowej z tego roku i zeszłego.

Ktoś składa do Olsztyna?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ziunia']No to mogą trochę pójść progi w górę :cool1:[/QUOTE]

I pewnie pójdą.
2 lata temu próg na dzienne z ostatniej rekrutacji wynosił 160pkt.
rok temu o ile się nie mylę 155pkt.
W tym pewnie wróci do 160.

Ktoś do Warszawy się wybiera?

Link to comment
Share on other sites

Mi tak jak myślałam - głupia chemia pokrzyżowała plany :cool1:
Zdać oczywiście zdałam ale nie wypowiadam się na ile procent - za mało na wetę w Warszawie...

[B]Justa[/B] może się orientujesz jak to jest z tą płatną weterynarią? Jestem w stanie płacić te 3 tysiaki za semestr ale pewnie tam również przyjmują od jakiegoś progu... ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa'][B]Justa[/B] może się orientujesz jak to jest z tą płatną weterynarią? Jestem w stanie płacić te 3 tysiaki za semestr ale pewnie tam również przyjmują od jakiegoś progu... ?[/QUOTE]

Płaci się 3 000 za semestr przez 2 lata (4 semestry), potem rpzechodzisz na studia dzienne i już nie płacisz. Wydaje się być to proste - jednak tylko na takie wygląda :eviltong:
Tak, próg jest około 136-139pkt (w tym roku był jakoś niżej), ale to wynika raczej z rozmów z ludźmi o ich wynikach, bo niestety oficjalnych danych nie mam. Czyli tak średnio koło 70% z obu matur (może ciut poniżej).
Ale jak wiadomo - co roku sprawa wygląda nieco inaczej - zależy jak poszła matura to po pierwsze, po drugie sporo ludzi wraca na wete (po nieudanym I roku skutkującym wyrzuceniem) a pisali maturę ubiegłoroczną, więc i wyniki inne.
Ale nie trzeba się poddawać.
Rekrutacja na SGGW wygląda w ten sposób, że I dotyczy tylko dziennych. W II rekrutacji odcina się od listy 210 osób 105 i pierwsze 105 jest na dziennych, a pozostali na 'wieczorowych'. Sporo tych 'wieczorowych' rezygnuje, bo nie jest w stanie płacić, a mieli nadzieję na dzienne.. także jeśli się człowiek uzbroi w cierpliwość, to warto czekać do ostatniej rekrutacji (kiedy innym nerwy siadają i składają na coś innego).

Uprzedzając pytania : 'wieczorowi' przynajmniej w Warszawie różnią się tylko tym, ze płacą. Zajęcia mają tak samo, wymagania i progi te same, zajęcia od rana do wieczora a nie tylko wieczorem.

Mam nadzieję, że coś pomogłam ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']DZIĘKI WIELKIE!

No cóż, biologię napisałam na powyżej 70 a chemię... sporo mniej :roll: także jak mówiłam na normalną niepłatną wet nie mam żadnych szans ale się zalogowałam i chcę właśnie zapłacić. Tylko nie wiem czy to ma sens w takim razie skoro w drugim 'rzucie' też trzeba płacić tę opłatę rekrutacyjną?[/QUOTE]

Nie ma za co, jakbyś miała jeszcze jakieś pytania, to służę pomocą ;)

Pierwsze słysze, ja płaciłam tylko raz - 85zł. Nie sądzę, aby zmienili zasady ;)

Link to comment
Share on other sites

DZIĘKI WIELKIE!

No cóż, biologię napisałam na powyżej 70 a chemię... sporo mniej :roll: także jak mówiłam na normalną niepłatną wet nie mam żadnych szans ale się zalogowałam i chcę właśnie zapłacić. Tylko nie wiem czy to ma sens w takim razie skoro w drugim 'rzucie' też trzeba płacić tę opłatę rekrutacyjną?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']Nie ma za co, jakbyś miała jeszcze jakieś pytania, to służę pomocą ;)

Pierwsze słysze, ja płaciłam tylko raz - 85zł. Nie sądzę, aby zmienili zasady ;)[/quote]

Ja mam zawsze wiele pytań i wątpliwości jeśli chodzi o załatwianie takich rzeczy :evil_lol: Zwłaszcza, że dodatkowo rejestruję się jeszcze na inne kierunki na innych uczelniach i na każdej zasady się nieco różnią :cool1:

Ja tak wywnioskowałam czytając regulamin przyjęć. To jest jedna wielka biurokracja :roll: Są jakby 2 przyjęcia - i za każde osobna opłata. A że nie przyjmą mnie na 'wieczorową' wet jeśli wcześniej nie zaloguję się na 'dzienną' to będę musiała płacić 2 razy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']Ja tak wywnioskowałam czytając regulamin przyjęć. To jest jedna wielka biurokracja :roll: Są jakby 2 przyjęcia - i za każde osobna opłata. A że nie przyjmą mnie na 'wieczorową' wet jeśli wcześniej nie zaloguję się na 'dzienną' to będę musiała płacić 2 razy...[/QUOTE]

A czy to na pewno dotyczy weterynarii?
Bo z tego co wiem weterynaria i architektura (bodajże) mają nieco inne zasady, bo tu rekrutacja jest JEDNA. poprzez odcięcie listy. I tak naprawdę nie ma rejestracji na wetę stacjonarną lub niestacjonarną, jest jedna. Zaznaczasz tylko taką opcję później, że jakbyś nie dostała sie na dzienne to że chcesz na wieczorowe.
Na innych kierunkach rejestrujesz się albo na to albo na to.
Doczytaj jeszcze, ja się już 2 razy dostawałam i z tego co pamiętam było właśnie tak ;)

[QUOTE]Na kierunkach:architektura krajobrazu, ochrona środowiska, weterynaria - rekrutacja na studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywa się w terminach i na zasadach określonych dla studiów stacjonarnych; dokumenty składają tylko kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia na studia (prosimy o przeczytanie zakładki "kalendarium rekrutacji" dotyczącej studiów stacjonarnych).[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']Jeśli jakimś cudem dostanę się na te płatne to będę płacić... to i tak mniej niż to co płaciłam za 2slo (liceum). :shake: Poprawiać matury nie zamierzam... :roll:[/QUOTE]

Przedewszystkim jak się dostaniesz to będziesz się [B]UCZYĆ UCZYĆ UCZYĆ [/B]i to od samego poczatku, bo jak na początku sobie odpuścisz - możesz się już z tego nie podnieść. Wiem coś o tym.

Ja składałam na jeden kierunek, na jedną uczelnię.
To się nazywa postawić wszystko na jedna kartę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']A czy to na pewno dotyczy weterynarii?
Bo z tego co wiem weterynaria i architektura (bodajże) mają nieco inne zasady, bo tu rekrutacja jest JEDNA. poprzez odcięcie listy. I tak naprawdę nie ma rejestracji na wetę stacjonarną lub niestacjonarną, jest jedna. Zaznaczasz tylko taką opcję później, że jakbyś nie dostała sie na dzienne to że chcesz na wieczorowe.
Na innych kierunkach rejestrujesz się albo na to albo na to.
Doczytaj jeszcze, ja się już 2 razy dostawałam i z tego co pamiętam było właśnie tak ;)[/quote]

Tak, już zaznaczałam taką opcję - że interesują mnie zarówno stacjonarne jak i niestacjonarne. Czyli rozumiem, że jednak nie będę musiała płacić kolejnych 85 zł? Dzięki za oświecenie raz jeszcze :)
Już i tak prawie 4 stówy wydałam na wszystkie opłaty rekrutacyjne na trzech uczelniach (sggw, wum, uw)

[B]Talagia[/B] - trzymam kciuki żeby się udało i gratuluję tych 160 punktów!!! Mnie chemia pokonała na moje własne życzenie (zapłaciłam za swoje lenistwo i gapiostwo)... Chociaż myślałam, że poszła mi sporo lepiej, patrząc po próbnych... Ale staram się nie załamywać.

Jeśli jakimś cudem dostanę się na te płatne to będę płacić... to i tak mniej niż to co płaciłam za 2slo (liceum). :shake: Poprawiać matury nie zamierzam... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Jakie podania? :crazyeye:
Przeciez cala rekrutacja przebiega przez internet ??? :-o[/QUOTE]

A to zależy gdzie - w Lublinie wciąż trzeba dostarczać dokumenty normalnie.

Myślę, że liczy się data stempla poczatowego ;) Ale lepiej zadzwonić i się zapytać dla pewności.

Link to comment
Share on other sites

Może ktoś jeszcze się tym będzie martwił, więc tak: nie przejmujcie się tym co jest na stronce, zaświadczenia od lekarza nie trzeba zanosić z papierami.. Ja po skierowanie pojechałam specjalnie do wrocka i.. :lol: nawet nie dają tego skierowania - wysyłają je pocztą po 16stym (razem z zaśw, że jesteście studentami ich uczelni bodajże..). dostarczyć można nawet w październiku. Tak mi powiedziała pani od rekrutacji w kazdym razie...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...