Jump to content
Dogomania

pies sika na torby z czystym kocim żwirkiem...


aamidale

Recommended Posts

Cześć. Mam problem z moim kundelkiem - jest ze mną już rok i jeden miesiąc. Przeszliśmy sporą i ciężką batalię z alergią, agresją i - na moją obserwację - depresją. Zwierzak odżył( jest po schronie), problemy sobie poznikały oczywiscie kosztem pracy i wyrzeczeń. Pojawił się za to inny problem, którego nie było na początku. Mianowicie - od kilku tygodni pies regularnie znaczy torby z kocim żwirkiem, postawione w specjalnym miejscu w kuchni. Miesiac temu, kiedy go nakryłam, torby zostały ze specjalnego miejsca usunięte. Dwa razy złapałam psa z uniesioną nogą, skrzyczałam. Pies skulony, karny - co z tego skoro za piec minut znow nalane. Proceder psiego znaczenia się jednak nie skończył nawet po karze i usunięciu worków. Jedno konkretne miejsce, w dodatku gumolit szorowany chlorem po kazdym wypadku - nic nie pomaga. Pies wychodzi często, na każdy sygnał od razu jest wyprowadzany.

Czytałam tutaj, że środki odstraszajace nie dzialaja, w moim przypadku nie dziala tez chemiczne czyszczenie miejsc zasikanych. Nie ma tam juz teraz nic w co psi mocz moze wsiąkać. Czy to moze byc próba charakteru pomiędzy nim a kotką ? dodam ze moja kotka w tych jego sikach usiluje sie tarzac co juz w ogole doprowadza mnie do szaleństwa, nie dosc ze jest biala i wiadomo jak po tym wyglada to jeszcze rowniez zwierz po przejsciach wiec wiadomo jak ja wygladam po probach czyszczenia jej, robi mi z rąk wycinanki. 

Pierwsze pytanie to czy jest w ogole opcja oduczenia go tego, jeszcze raz dodam ze to ewidentne zaznaczanie bo niekiedy robi to po wejsciu do domu ze spaceru bezposrednio.

Drugie pytanie - czy psi mocz moze zaszkodzic kotu? i do tego srodki czyszczace, płuczę ten chlor do stanu bezwonnego dla mnie ale czy ja wiem czy tam jakies zwiazki nie zostaja...

Jeśli ktokolwiek ma jakiś pomysł to z wdzięcznością przyjmę. Może wpadnę na to pierwsza, wtedy też napiszę. Wiem że z psem wszystko się da jeśli się chce i pracuje, klucz to wiedzieć JAK, ale tu zwyczajnie skończyły mi się pomysły ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...