Jump to content
Dogomania

Mati chory dziadeczek ze schronu


ewu

Recommended Posts

Mnie nie  interesują wyliczenia, bo ja na pewno nie nadaję się nie tylko na księgową, ale nawet na rachmistrza. Zawsze bym dopłacała do interesu. Pytałam ile Mati jest na minusie , bo chciałam coś wpłacić.

Link to comment
Share on other sites

Wyniki Matiego,jak na jego wiek są dobre.

Podwyższony ma EOS,jest to rodzaj krwinek białych.Wynik podwyższony wskazuje na pasożyty lub alergię,przyczyną może tez być rematoidalne zapalenie stawów.W jego przypadku to najprawdopodobniej alergia na pyłki,teraz drapie się trochę mniej ale do niedawna drapanie było bardzo intensywne.

Drugi wynik nieprawidłowy to podwyższony mocznik.Pozostałe wyniki włącznie z tarczycą(leczona euthyroxem niedoczynność) w normie.

Czyli w porównaniu ,jakie miał  robione po wyjściu ze schronu--leukocyty norma 6,0-12,0 wynik  22,30

                                                                                                                erytrocyty norma 5,5-8,0   wynik 3,98

                                                                                                                hemoglobina norma 7,45-11,17 wynik 5,30

czyli erytrocyty i hemoglobina świadczyły o anemii

AST i ALT wątrobowe też miał przekroczone sporo i inne też nieprawidłowe,już nie będę przytaczać.Najważniejsze,że teraz jest dobrze.

Można powiedzieć,że chłopak wyszedł na prostą,a przecież nie jest już młodzieniaszkiem.

 

Link to comment
Share on other sites

Nie mam odpowiedzi z fundacji,co do środków na leczenie i żywienie,muszą się poważnie zastanowić.

Mam zdjęcia Matiego,bez rewelacji,bo wiadomo strach,panika i trzęsiawka.

Czy ktoś będzie tak dobry i wstawi je tutaj?Prześlę na telefon,bardzo prosimy z Matisiem.

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, azalia napisał:

Mam zdjęcia Matiego,bez rewelacji,bo wiadomo strach,panika i trzęsiawka.

Czy ktoś będzie tak dobry i wstawi je tutaj?Prześlę na telefon,bardzo prosimy z Matisiem.

Witaj Azalio :) Ja będę niedobra, ale wkleję zdjęcia Matisia na wątek :) Masz mój nr telefonu więc nie muszę Ci podsyłać :)

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że Mati wybaczy nam ten koci wtręt.

Nie mam gdzie podesłać Ci link do ogłoszenia Gucia więc korzystam z Matisioiwego wątku :)

https://www.olx.pl/oferta/gucio-sliczny-kocurek-czeka-na-swojego-opiekuna-CID103-IDw6kbT.html

Ogłoszenie jest po mojej Kizi, która na super domek i jest promowane do 16.07.

Guciu, powodzenia, najlepszego kociego domku na świecie :)

 

Link to comment
Share on other sites

Mati bardzo przystojny:)

Wiem od Gosi  z Fudacji , że jest  cały czas w kontakcie  z Azalią. Zamówiła wskazaną  przez Azalię  karmę Acanę Senior i umówiły się w kwestii szczepień i obcinania pazurków. 

Fundacja opłaciła fakturę za badania, przypomniała o szczepieniu za co  zapłaci( pazurki też:))

 Alu jakiego leczenia wymaga Matiś?

Pisz tu proszę żeby nie było niedomówień. Ja mam dużo na głowie i mogę coś przekręcić bo z Fundacją rozmawiam o wielu psach , które ratujemy.

Link to comment
Share on other sites

Pani Małgorzata zamówiła dla Matiego karmę Acana senior,nie była to karma wskazana przeze mnie,jak napisała ewu,bo dotychczas jadł   Acanę singles grass-fed lamb.Ta którą jadł przez przez 16 miesięcy zawiera pojedyńcze źrodło białka-jagnięcinę i jest przeznaczona dla psów z wrażliwym układem trawiennym(Matiś miał złe wyniki wątrobowe),a poza tym świetnie się po niej czuł.Niestety ta bezzbożówka kosztuje 299,80 za 11,40kg,czyli 26,30 za kilogram.Dla fundacji była niestety za droga,więc zdecydowałyśmy razem,że zamówią też acanę,ale tańszą dla seniorów.Miałam nadzieję,że ponieważ karma tej samej firmy,no i dla starszych psów to będzie również krucha jak poprzednia(bo przecież Matiśkowi brakuje już 11 ząbków).Acana senior jest rzeczywiście krucha i kosztuje o 100 złotych mniej,czyli 200 złotych,na razie mieszam z wcześniejszą,bo jeszcze mam trochę.

Żywienie tamtą karmą tzn.jeden posiłek rano kosztował 3 złote i 95 groszy,bo mały zjadał 15 dag.Czyli 118 złotych i 50 groszy miesięcznie,licząc 30 dni.Wieczorem jadł puszkę animondy lub mięso(wołowe,indyk lub kurczak),średnio za 2 złote.Czyli 2 razy 30=60 złotych.

Razem miesięcznie 118,50 sucha karma plus mięso 60 zł daje nam 178 złotych i 50 groszy.Komuś może się wydać dużo,no cóż ewu ciągle podkreślała,że nie powiedziałam,że za wyżywienie Matiego będę chciała 100 zlotych,a wydawałam jak się okazuje dużo więcej,ale chciałam chociaż 100 złotych plus najlepsza jaką mogłam mu zapewnić opieka gratis.Ale nawet i tych 100 zł nie dostawałam.

Mati był bardzo schorowany,miał silną anemię,anaplazmozę odkleszczową,słabe wyniki ,był wychudzony,sierść wychodziła mu garściami i jeszcze jakiś rzeźnik w schronisku wykastrował go w takim stanie.

Musiałam zapewnić mu to co najlepsze,choć kosztowało mnie to wiele wyrzeczeń.Oprócz karmy kupowałam mu za swoje pieniądze witaminy,tabletki na bardzo chory kręgosłup,na uczulenie,sierść,na kleszcze itp.Nie miałam innego wyjścia,ale Mati wyszedł na prostą,to już zupełnie inny pies,dobrze odżywiony,zadowolony i szczęśliwy.Teraz dostaje tylko euhtyrox 2 razy dziennie na niedoczynność tarczycy,to już do końca życia no i suplementy na kręgosłup,a czasem jak go boli łapka od kręgosłupa to i leki.

Ale ogólnie jest bardzo energiczny jak na swój wiek,wszędzie go pełno,jest wszystkiego ciekaw,no i nadal chodzi za mną wszędzie krok w krok,jest rozczulający,poczciwy i kochany,dzisiaj bronił mojej suczki,która ma długą sierść i miała już dość czesania,zasłaniajac ją swoim ciałem i nie pozwalał mi już jej czesać,więc zarządziłam przerwę na smakołyki.

Tylko łobuziak kotom nie chce odpuścić,dosłownie poluje na nie,nie mają już takiej swobody na ogrodzie i w domu,ciągle trzeba izolować i pilnować,żeby ich nie pożarł(choć może nie dałby rady,bo ząbki już liche).

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.07.2018 o 19:30, Tyś(ka) napisał:

Niestety, psiaczki kosztują :( szkoda, że pomoc uzależniona jest od pieniędzy. Nie na starczenie :(. Matiś to szczęściarz, że ma tak troskliwą Opiekę.

No właśnie. A jak się widzi cierpienie i śmierć to najważniejsze jest ratowanie życia. My od dawna wszytko poświęcamy bezdomnym psiakom.Niestety nie mamy udziałow w dochodowych biznesach. Trzeba sprawiedliwie dzielić swoje możliwości.

Ile człowiek może tyle daje ale najwazniejsze to ratować te zapomniane.Skąd mamy na wszystko brać?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Matisiowi usunięto 4 ząbki,było to konieczne bo spuchł i cierpiał.Na szczęście stracił tylko cztery,bo były obawy,że może być więcj.  Matiś rok temu miał ekstrakcję aż 11 ząbków,czyli w sumie brakuje mu już 15-stu,w tym jednego kła.No ale 32 ząbki jeszcze zostały ,wszak piesy mają ich 47.Jednak Mati ma trudności z gryzieniem suchej karmy,raczej ją połyka niż gryzie.

Doktor usunęła także kamień z ząbków i teraz zapach z pyszczka już nie odstrasza,wręcz jest prawie bezwonny.

Mati nadal pełen energii,pomimo upałów,czasem tylko biedulek przeraźliwie zapiszczy,jak zaboli chory kręgosłup lub łapka.

Koty nadal uciekają przed nim w popłochu,bo im nie odpuszcza.

Mam kilka zdjęć,jakość wątpliwa z wiadomych względów(strach i przerażenie przed komórką wycelowaną w niego).

Tyś(ko),mogę Ci podesłać?Czy Twoja propozycja jest aktualna?

 

      

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...