Jump to content
Dogomania

Mati chory dziadeczek ze schronu


ewu

Recommended Posts

Dnia 23.05.2018 o 00:19, azalia napisał:

Zaglądam,ale zdjęć Matisia nie widzę,a miały być wstawione.Trudno,dopytam kiedy będą. Mati ogólnie,jak na swój wiek i przypadlości czuje się w miarę dobrze.Walczymy z jakąś alergią,niepokarmową,prawdopodobnie na pyłki,jest trochę lepiej,bo chłopak drapał się dosłownie prawie że bez przerwy.Czasem kuleje na łapkę i wtedy podajemy leki,ale cóż jego chory kręgosłup będzie się odzywał,jest to poważne schorzenie.Ale Mati się nie poddaje,zawsze energiczny i wesoły,apetyt dopisuje,za mną nadal chodzi jak cień.Lubi wszystkich,tylko niestety moje koty goni z zapamiętaniem i nie odpuszcza,w domu muszę ich izolować,ale jakoś musimy sobie radzić. Musimy koniecznie zrobić morfologię i profil tarczycowy.Wyniki były robione14 miesięcy temu.Trzeba sprawdzić watrobę,nerki,bo wyniki nie były w normie,no i koniecznie tarczycę.Matilek zażywa rano i wieczorem euthyrox,bo ma niedoczynność tarczycy.Prawdopodobnie  dawkę trzeba będzie zwiększyć,choćby dlatego,że waga pacjenta prawie się podwoiła.Dostaje też codziennie olekardin,alerbon i vetoskin na skórę i sierść oraz witaminy dla seniora.Wzięłam pieska na BDT,ale nie otrzymujemy pieniędzy ani na jedzonko,ani też na leki.Ja nie pracuję niestety(po 30 ponad latach pracy zlikwidowali mój bank),więc lekko nie jest.Mimo to  Mati dostaje codziennie mięsko,bo je uwielbia i bezzbożową,dobrą karmę.Brakuje na nasze potrzeby,my sobie odmawiamy,ale zwierzaki zawsze mają to co najlepsze.                   Matisiowi miała pomagać fundacja i początkowo tak było,ale póżniej po kosztownej wizycie u weta(usuwanie 11 zębów,leki itp.) zniechęcili się,a może funduszy nie mieli.Zdjęć praktycznie przez jakiś czas nie można było zrobić,ponieważ Matisiek przeraził się strasznie petard,bo sąsiad obchodził hucznie 90-te urodziny .Teraz też cieżko jest mu je zrobić,jak zobaczy aparat to ucieka w panice i cały się trzęsie.No,ale wszystkie trudy Matilek wynagradza swoim radosnym usposobieniem,jedynie hałasu się bardzo boi,jak coś spadnie  na przykład,być może przez to ,że był postrzelony biedaczek,bezdomny był wtedy,jak musiał cierpieć,nikt mu nie pomógł,nie przytulił.To cudownie   ,że pomimo tylu przeżyć i bolesnych doświadczeń  zachował radość życia. 

 

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Dopiero odkryłam wątek Matiego... Sam Mati przypomina mi pewną rasę pasterską... i z opisu wydaje mi się, że charakter ten sam.
Na ile lat został oceniony Mati? Ogłaszać go?

Czytam teraz o problemach finansowych... może warto pozapraszać tutaj ludzi na wątek? Oraz napisać do fundacji psich staruszków?

Weci oceniają wiek Matiego na 15 lat mniej więcej.Jesli ktoś mógłby zaprosić ludzi na wątek to bardzo będę wdzięczna,ja wstyd się przyznać,nie potrafię.Może Matiś ma jakieś korzenie pasterskie,bo lubi "zaganiać" stado.Jak np.pies sasiada idzie w inną stronę aniżeli umyslił sobie Mati,to zastępuje mu drogę i kieruje go tam gdzie ma pójść.Może to świadczyć o "pasterskości'?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.05.2018 o 00:31, ewu napisał:

Czy ktoś może zrobić bazarek dla  Matiego? Fanty przygotowałam :)

Basiu jestem w trakcie przygotowywania bazarku wspólnie z Anią. Jeśli dasz rady zrobić zdjęcia fantów, to chętnie przyłącze je do naszego bazarku.

Link to comment
Share on other sites

Matiś znowu kuleje biedaczek na tylną,prawą łapkę.Odezwał się po raz kolejny,bardzo chory kręgosłup,którego niestety wyleczyć,ani zoperować już nie można,pozostają tylko leki uśmierzające ból,żeby nie cierpiał starowinek kochany.

 

Dziękuję serdecznie Poker za ofiarowane Matiemu 50 złotych, bardzo się mu przydadzą.

Link to comment
Share on other sites

Odniosę się do listy wpłat dla Matiego,którą wykazała Ewu na stronie nr.8.

W roku 2017 otrzymałam na moje konto łącznie 600 złotych.

05.04-100 zł Fundacja

26.04-100 zł Fundacja

15.05-100 zł Fundacja   --czyli 300 zł za cały rok 2017 do Fundacji

NIE liczę kwot za badania,lub wpłat z dopiskiem leki,bo nie trafiały one do mnie.Muszę poprosić lecznicę o wykaz,w tej chwili nie mają na to czasu.

04.07-100 zł -wpłata od Ewu

22.08-100zł-wpłata od Ewu

26.09-100zł wpłata od Ewu

Czyli za rok 2017-300 zł FUNDACJA i 300 zł EWU ----RAZEM 600 ZŁ

A wykazano:

101,99 karma marzec 2017 Fundacja

100,00 karma kwiecień 2017 Fundacja

100,00 karma maj 2017 Fundacja

84,00 karma lipiec 2017 Fundacja

156,00 karma sierpień Fundacja

Razem Fundacja wykazuje 541 złotych i 99 groszy

A OTRZYMAŁAM J/W 300 złotych

ROK 2018:

05.02 ----320,00 wpłata od Ewu

28.05 ---50,00    wpłata od Poker

Czyli w roku 2018 razem wpłaty 370 złotych

NIE OTRZYMAŁAM 162,00 NA karmę,które wykazano

PODSUMOWUJĄC:

FUNDACJA WYKAZAŁA 241 złotych i 99 groszy za dużo za rok 2017,pieniędzy tych nie otrzymałam.

FUNDACJA WYKAZAŁA 162,00 złote za rok 2018,których nie otrzymałam.

RAZEM za rok 2017 i 2018 wykazano 403,99 złotych ,których NIE OTRZYMAŁAM

I jeszcze gwoli ścisłości FUNDACJA wykazała 140 złotych za transport,hotel i DT,których również  NIE OTRZYMAŁAM

(dotyczy to marca 2017 roku)

PODSUMOWUJĄC:

W ROKU 2017 OTRZYMAŁAM ŁĄCZNIE  600 ZŁOTYCH

W ROKU 2018 OTRZYMAŁAM ŁĄCZNIE 370 ZŁOTYCH

FUNDACJA MUSI SPROSTOWAĆ TEN WYKAZ.

Jestem osobą uczciwą do bólu i wymagam też uczciwości od innych.

W czasie 15 miesięcy pobytu Matiego wydałam dużo pieniędzy na leki dla Matiego,zabezpieczenia na pchły i kleszcze ze swoich marnych funduszy,bo ja straciłam pracę(zlikwidowano mój bank)zanim wzięłam Matisia.

Wzięłam go z dobrego serca na BDT,bo wiedziałam,że nie stać mnie na kolejnego czworonoga.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bardzo przykra sytuacja. Na ogół wolę wpłacać osobom prywatnym , do których mam zaufanie niż Fundacjom ( z małymi wyjątkami).

Niedługo znowu wpłacę grosik.Jakbym zapomniałam, to proszę o przypominajkę.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, azalia napisał:

wykazano:

101,99 karma marzec 2017 Fundacja

100,00 karma kwiecień 2017 Fundacja

100,00 karma maj 2017 Fundacja

84,00 karma lipiec 2017 Fundacja

156,00 karma sierpień Fundacja

Razem Fundacja wykazuje 541 złotych i 99 groszy 

A OTRZYMAŁAM J/W 300 złotych

 

Witaj Azalio :) Z powyższego można sądzić, że Fundacja zamawiała na Twój adres i zapłaciła za karmę ? Może sumują kwoty, jakie zapłacili za karmę dla Matisia.

A może nie dostawałaś karmy dla Matisia. To faktycznie należałoby wyjaśnić.

 

Link to comment
Share on other sites

Wygląda na to ,że miałam rację i coś się zdublowało. Sprawdzimy wszystko dokładnie .

Nikt tu nie jest nieuczciwy. Ja sprawdzę wszystkie zwroty za karmę  to nie dotyczy tylko Matiego  i mogło się tak zdarzyć ,że w przelewie do mnie nie oznaczono ,że to zwrot za Matiego. Matiemu wysyłałam gotówkę na jedzenie.

Fundacja jest bardzo uczciwa i jak pisałam mogło się coś w moim wykazie zdublować.

Zrobiłam "kopiuj wklej" z wydarzenia Matiego i sprawdziłam moje przelewy na Twoje konto.

Dlatego pisałam o dublowaniu bo może Fundacja coś mi zwracała za zakupioną karmę a ja wysyłałam Ci gotówkę bo Mati je mięsko. Uważałam, że jak Ty to sprawdzisz to będzie jasne.

Muszę przeanalizować wszystkie zwroty z Fundacji jakie wpłynęły na moje konto za zakupioną karmę dla psiaków.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.05.2018 o 12:23, ewu napisał:

Alu niestety brak zdjęć  spowodował ,że wydarzenie Matiego na FB umarło.

Wszyscy deklarowicze się wycofali.

Ja miałam sporo przykrości  ze strony Fundacji  szczególnie za fakturę na 970 zł ale cały czas prosiłam żeby reaktywować wydarzenie.

Dziewczyny z Fundacji też mają tylko to co wyżebrzą a psów w strasznym stanie mnóstwo.

Na ile ja mogłam to z własnej kieszeni wysyłałam Ci pieniądze.Niestety  psów w tragicznym stanie przybywa a ludzi do pomocy a tym bardziej wsparcia finansowego jest jak na lekarstwo. 

Też nie umiem wstawiać zdjęć , proszę Elik..

Moja doba ma za mało godzin.

 

Rozliczenie pieniędzy wysłaych do tej pory  przez Fundację:

WYDATKI
rok 2017

140,00 transport hotelik i dom tymczasowy-marzec
225,00 lecznica badania- marzec
100,39 leki- marzec
101,99 karma marzec
160,00 lecznica badania-kwiecień
49,95 leki
100,00 karma kwiecień
100,00 karma maj
970,00 lecznica zbiorczo-RTG, badania krwi, usuwanie zębów, leki-czerwiec
84,00 karma lipiec
156,00 karma sierpień
Rok 2018
162,00 karma 
-----------
 2349,53 Razem 

 

 

Wpłaty ode mnie 

03.07.2017   100 zł

11.08.2017    100 zł

20.09 .2017    100 zł

05.02.2018     320 zł

Razem 620 zł 

 Azalia zweryfikuj proszę ,czy coś się nie dubluje ,mam na myśli wpłaty fundacyjne i moje.

 

Azalia obliczyła ,że Mati zjada za 100 zł miesięcznie . Trudno bez zdjęć pozyskiwać pieniądze.

Ratujemy  psy w tragicznym stanie i niestety mamy ograniczone możliwości.

Cztery dni temu dostałam zdjęcia na maila ale nie zdążyłam ich wysłać elik bo nie wiem w co mam wkładać ręce.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...