Jump to content
Dogomania

Zapalenie ucha


REVOLUTION

Recommended Posts

Witajcie,

w zeszły czwartek weterynarz stwierdziła u psiaka zapalenie ucha, przepisała antybiotyk Auriozn - jak później doczytałam w necie powinna najpierw zrobić wymaz.

Lek jest już podawany tydzień, wczoraj pies był na kontroli, weterynarz stwierdziła że glęboko zalegają złogi i zaczęła czyścic specjalnym środkiem. Złogów nie udało się usunąć, więc dała środek do domu, gdyby nie pomógł, miało być płukanie ucha. Stan ucha jednak po dzisiejszym podaniu środka się pogorszył, ucho jest czerwone, wrażliwe na dotyk, psica przechyla głowę. Zadzwoniłam oczywiście do weta, zaleciła odstawić środek i podawać tylko antybiotyk i obserwowac do poniedziałku, Jednak ja się martwię, ucho to powazna sprawa. Co radzicie? Zmianę weta?

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, na wynik wymazu czeka się średnio ok 4-7 dni zależy od laboratorium, ale tak przynajmniej jest w Warszawie. Może zapalenie było tak zaaansowane że weterynarz postanowił nie czekać żeby się nie rozszerzyło bardziej. Na pewno uch trzeba dokładniej zobaczyć przy pomocy otoskopu. 

Link to comment
Share on other sites

@Peace,

nie napisałas,że pobrano wymaz z ucha,nie ma więc na co czekać.

Trzy doby pies się będzie męczył,a słusznie zauważyłaś,że problemy z uszami mogą dawać paskudne powikłania.Pokazałabym to drugiemu wetowi...Ponadto,poza antybiotykiem dousznym,być może trzeba podać I doustnie - nie wiem.Pies gorączkuje?

Link to comment
Share on other sites

Już piszę co u nas. W ten sam dzień kiedy napisałam post i zadzwoniłam do weta wymusiłam na wecie wizytę. Pojechałyśmy i okazało się, że psica jest uczulona na płyn, kótry miał oczyścić ucho. Dostała zastrzyki działające przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Ucho wygląda lepiej, ale podobno nadal głęboko coś zalega. Wet zaleca płukanie, ale byłyśmy u innej weterynarz i powiedziała, że znajdziemy inny środek do czyszczenia, który nie uczulałby psicy. Na razie czekamy aż ucho wydobrzeje, jeszcze jest trochę czerwone ale już mniej tkliwe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...