Jump to content
Dogomania

Tyskie staruszki czekają na cud... Czy doczekają?


Recommended Posts

Witaj maarit!

 

Prawdę mówiąc to chyba głos decydujący będzie miało schronisko - po prostu oni powiedzą, który potrzebuje pomocy najbardziej...

Gorzej, że teraz to chciałabym pomóc dwóm - temu wybrańcowi i temu staruszkowi... 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Zagladam

 z kciukami

oooogromnymi

 Alfo

 to na 90 procent

 porwiesz  tego niunia 17 letniego bidunia?

czy moge slac Tobie  troszke fantuskow

 na bazareczki

 ktore bedziesz robic dla biedunka?

rzeczy nie zniszcone

 stan idealny

Link to comment
Share on other sites

dziękuję za zaproszenie, mam słabość do starych psiaków i serce się kraje na samą myśl, że jak nie uda się im pomóc to odejdą będąc za kratami 

zapisuję sobie wątek i zaoferuję dwie stałe po 20 zł ale nie wiem na które pieski bo wszystkim chciałoby się pomóc aż wyć się chce z bezradności 

w tym schronisku wolontariusze nie mogą wychodzić na spacery z psiakami? 

 

Link to comment
Share on other sites

Nadziejko kochana - bardzo kombinuję żeby zabrać i tego staruszka i tego, którego wspólnie wybieramy. Czyli dwa. Jednak 2 nie utrzymam w PDT :-(. Jeden ma tymczas zaklepany i na niego muszę jakoś zebrać pieniądze. Drugi na razie oprócz moich chęci nie ma prawie nic. Prawie bo zaraz się odniosę do tego co napisała dorcia2. Już kombinuję, że mogłabym go wziac do siebie, ale na bezpłatny tymczas mnie po prostu nie stać a poza tym zablokuję sobie miejsce, na które mogę wziąć psiaka i jakoś dorobić. Ech to życie... Najgorsze, że pewnie jak go zobaczę to nic nie będzie ważne...

Nadziejko - fanty na bazarek jak najbardziej przyjmę tylko może tak za jakieś 2-3 tygodnie, dobrze? Bo teraz w poniedziałek jadę do Tychów po psiaki, po powrocie ogarnę te dwa bazarki, które już są i postaram się otworzyć kolejne dwa. I jak te będą trwały to spokojnie mogą przyjść rzeczy od Ciebie. Pasuje Ci? 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, dorcia2 napisał:

dziękuję za zaproszenie, mam słabość do starych psiaków i serce się kraje na samą myśl, że jak nie uda się im pomóc to odejdą będąc za kratami 

zapisuję sobie wątek i zaoferuję dwie stałe po 20 zł ale nie wiem na które pieski bo wszystkim chciałoby się pomóc aż wyć się chce z bezradności 

w tym schronisku wolontariusze nie mogą wychodzić na spacery z psiakami? 

 

Witaj dorciu2!

Ja też mam ogromną słabość do staruszków a do tych siedzących latami za kratami to już w ogóle. Dlatego tak bardzo chciałabym pomóc tym wszystkim psiakom choć mam świadomość, że mogę nie wszystkim zdążyć pomóc. Jednak muszę próbować. Bardzo pomoże mi Twoja deklaracja na psiaki bo dla jednego mam PDT a co do drugiego to kombinuję... Pozwolę sobie na razie zapisać ją po prostu jako dwie deklaracje po 20 zł. dla dwóch wybranych psiaków.

Z tego co wiem to tu wolontariusze nie wychodzą z psami. Ale dokładnie dlaczego tak jest to w tej chwili nie jestem w stanie odpowiedzieć. Czy to wina schroniska, czy nie ma chętnych? Kiedyś był program że wychodziły psiaki z jednego czy 2 boksów ale chyba jest to nieaktualne :-(. W każdym boksie jest po kilka psiaków to i wyprowadzających potrzeba by kilku a tylu chętnych wolontariuszy raczej nie ma... Jak będę wiedziała konkretnie to napiszę, ok?

 

Link to comment
Share on other sites

Podpisuję się obiema rękami pod tym, co napisała Dorcia. Mam sporo deklaracji, ale nie mogę przejść obojętnie obok psów, które siedzą po 10 lat w schronisku. Proszę dopisz moją deklarację 15 zł na psa, którego wybierzesz. Jeśli zdecydujesz się zabrać 2 psiaki, deklarację oczywiście podwajam. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, agat21 napisał:

Podpisuję się obiema rękami pod tym, co napisała Dorcia. Mam sporo deklaracji, ale nie mogę przejść obojętnie obok psów, które siedzą po 10 lat w schronisku. Proszę dopisz moją deklarację 15 zł na psa, którego wybierzesz. Jeśli zdecydujesz się zabrać 2 psiaki, deklarację oczywiście podwajam. 

Agat21! Witaj! Super, że jesteś z tyszakami. Jak to dobrze, że jest więcej osób chcących pomóc cudownym staruszkom. Bardzo dziękuję za deklarację i na razie wpisuję, że na jednego psiaka a jakby co to uśmiechnę się, żeby ją podwoić, ok? 

Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, agat21 napisał:

Podpisuję się obiema rękami pod tym, co napisała Dorcia. Mam sporo deklaracji, ale nie mogę przejść obojętnie obok psów, które siedzą po 10 lat w schronisku. Proszę dopisz moją deklarację 15 zł na psa, którego wybierzesz. Jeśli zdecydujesz się zabrać 2 psiaki, deklarację oczywiście podwajam. 

Agatko u mnie podobnie , co jedna ubędzie deklaracja to następne przybywają  i tak  20-tka deklarowiczów się utrzymuje , w sklepie kupuję takie rzeczy których nie można kupić na bazarkach więc ciuchów , kosmetyków , bibelotów czy książek prawie nie kupuję w sklepach , to już takie zwichniecie , ale jak tu nie pomóc jak tyle potrzeb i cierpienia 

 

45 minut temu, AlfaLS napisał:

Witaj dorciu2!

Ja też mam ogromną słabość do staruszków a do tych siedzących latami za kratami to już w ogóle. Dlatego tak bardzo chciałabym pomóc tym wszystkim psiakom choć mam świadomość, że mogę nie wszystkim zdążyć pomóc. Jednak muszę próbować. Bardzo pomoże mi Twoja deklaracja na psiaki bo dla jednego mam PDT a co do drugiego to kombinuję... Pozwolę sobie na razie zapisać ją po prostu jako dwie deklaracje po 20 zł. dla dwóch wybranych psiaków.

Z tego co wiem to tu wolontariusze nie wychodzą z psami. Ale dokładnie dlaczego tak jest to w tej chwili nie jestem w stanie odpowiedzieć. Czy to wina schroniska, czy nie ma chętnych? Kiedyś był program że wychodziły psiaki z jednego czy 2 boksów ale chyba jest to nieaktualne :-(. W każdym boksie jest po kilka psiaków to i wyprowadzających potrzeba by kilku a tylu chętnych wolontariuszy raczej nie ma... Jak będę wiedziała konkretnie to napiszę, ok?

 

dziękuję , może schronisko nie pozwala na działania wolontariuszy bo przecież w sporym mieście trochę wolontariuszy by się znalazło a ile psików jest w tym schronie ? 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dorciu kochana na Twoje pytania pozwól że odpowiem w przyszłym tygodniu. Jadę na Śląsk w poniedziałek, we wtorek postaram się być pierwszy raz w schronisku, o wszystko wypytać i dowiedzieć się o psiaki z tego wątku. I wtedy uzbrojona w wiedzę chętnie wszystko opiszę, ok? Ja tam byłam rok temu bo to jednak ode mnie ponad 600 km. A przez telefon to mogą wszystko powiedzieć, co innego tak to widzisz na własne oczy. Jedno wiem - oni tam pod względem zdrowia naprawdę dbają o te psiaki bo mam w tej chwili piątego psa a właściwie piątą suczkę z tego schroniska i moi weci są zawsze zaskoczeni kondycją i zdrowiem tych staruszków. I później już u mnie naprawdę mało chorują co świadczy o tym, że były solidnie zabezpieczone zdrowotnie wcześniej. Bo po psiaku, który siedzi ponad 10 lat w schronisku to naprawdę wszystkiego się można spodziewać...   

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, AlfaLS napisał:

Jak już to prośbę i zaproszenie a nie upomnienie :-)

Oj, to żartem było przeca :) Będę czekać zatem na uśmiech :)

A co do bazarków na dogo, to bywa, że cała jestem ubrana w rzeczy z bazarków (jak mnie rodzina widzi w jakimś ciuchu, którego nie znają, to od razu mówią "co - dogomania?" ;)), o książkach też nie wspomnę. Kosmetyki tylko rzadko kupuję, bo większość niestety z firm testujących na zwierzętach.. :( 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja tez tak mam - ubrania, buty, wisoirki "made in dogo" :)

Zawsze obiecuję sobie, że kolejny tymczas to będzie jakiś staruszek, jak nasz cudowna Dianka :) Dlatego muszę znaleźć dobry (bardzo dobry!!) dom dla Majeczki, choć jest psiątkiem, o jakim marzyłam od dziecka :(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

Hihi, i ja zazwyczaj ubieram się made in dogomania :D
Z kosmetykami mam tak samo jak malagos - rzadko kupuję, bo większość jest testowanych na zwierzętach:(

 

Tysiaczku, to ja napisałam o kosmetykach, ale pewnie malagos jako super kobieta też jest przeciw okrucieństwu wobec zwierząt :)

Link to comment
Share on other sites

Witaj malagos u staruszków!

U mnie dokładnie to samo, już nawet nie chodzę po sklepach z ciuchami. Teraz zaczęłam też kupować prezenty na dogo. Co prawda z reguły są kupowane sporo wcześniej ale i tak się opłaca bo i taniej i niespotykane :-). 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, malagos napisał:

Witam się w ten upalny poranek, choć u nas raczej nie przewidują jakichś koszmarnych temperatur - do 25 stopni.

U nas w Szczecinie w miarę ok, nawet deszcz rano popadał. A na Śląsku podobno upał....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...