Jump to content
Dogomania

Rana na uchu


SirTrenton

Recommended Posts

  • 1 year later...

Mam 10-miesięcznego psiaka pinczera niemieckiego. Borykamy się pękaniem końcówek ucha od trzepania głową. Uszka są zdrowe i czyste, Santos po prostu często trzepie głową jako upust emocji po spotkaniu z psami, po spacerze, gdy coś mu się nie spodoba itp. Czy są jakieś sposoby, maści coś co szybko łatwo goi ranki? Poprzednio 4 miesiące leczyliśmy ucho, mimo kołnierza, opatrunków rana otwierała się ponownie. Teraz zaczyna się w drugim uchu i chcielibyśmy uniknąć tego problemu. 

Pozdrawiam gorąco wszystkich psiarzy i liczę na pomoc!

Link to comment
Share on other sites

Współczuję. Adoptowałam piczera niemieckiego, 5-letniego i też miał pękające końcówki uszu. Jak mi się otrzepał w mieszkaniu to miałam rzeźnię, we dwie myłyśmy wszystko 3 godziny. Niestety w poprzednim miejscu był  źle a raczej wcale nie leczony i leczenie nie dawało efektów, skończyło się przycięciem końcówek uszu i usunięciem przegniłej tkanki. Na szczęście uszy nadal mają przwidłowy kształt, jak ktoś nie wie to nawet się nie domyśla, że uszy są nieco skrócone.

Ale jak twój psiak jest młody i pekanie dopiero się zaczyna to można to wyleczyć dobrymi maściami.

Zapytaj weta jeżeli masz jakiegoś dobrego a jak nie to ja zapytam swojego, powinien coś doradzić.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Dnia 3.03.2017 o 13:12, SirTrenton napisał:

Mój szczeniak niefortunnie rozciął sobie trochę ucho na dolnej czesci,tam gdzie ucho jest najgrubsze. Rana nie jest duża i nie wymaga szycia lecz sączy sie z niej ropa. Czy psikanie octeniseptem i Alu sprayem wystarczy? 

Radziłabym udać się do weterynarza.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Sheltie napisał:

Radziłabym udać się do weterynarza.

Sheltie - czytaj daty postów,pod którymi sie chcesz wpisać:) Myślę,że po 2 latach ucho psa SirTrentona jest piękne i zdrowiutkie,a wet - byc może - przeszedł już na emeryturę:))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...