Jump to content
Dogomania

Pytanie o hodowle


popielek

Recommended Posts

Witam,

przymierzam się do kupna psa - owczarek niemiecki (obojętne czy długowłosy czy krótkowłosy). Chcę ułożyć tak psa aby był obrońcą swojego terytorium oraz potrafił przebywać i bawić się z dziećmi. Celuję w łagodny typ charakteru.
Znalazłem kilka ogłoszeń na olx, tylko mam podejrzenie, że są to pseudo hodowle.

1)
Nazwa stowarzyszenie: LUBELSKI KLUB HODOWCÓW PSÓW RASOWYCH UŻYTKOWYCH
Nazwa Hodowli: Alfa

2)
Nazwa stowarzyszenie: LUBELSKI KLUB HODOWCÓW PSÓW RASOWYCH UŻYTKOWYCH
Nazwa Hodowli: Pazur Roztocza

3)
Nazwa stowarzyszenie: LUBELSKI KLUB HODOWCÓW PSÓW RASOWYCH UŻYTKOWYCH
Nazwa Hodowli: Przyjaciel zwierząt

4)
Nazwa stowarzyszenie: Stowarzyszenie Miłośników i Hodowców Psów
Nazwa Hodowli: Wilcze ogniwo

5)
Nazwa stowarzyszenie: LUBELSKI KLUB HODOWCÓW PSÓW RASOWYCH UŻYTKOWYCH
Nazwa Hodowli: Wataha Stefana

6)
Nazwa stowarzyszenie: LUBELSKI KLUB HODOWCÓW PSÓW RASOWYCH UŻYTKOWYCH
Nazwa Hodowli: Łapa garbowska

 

Wszystkie z woj. lubelskiego.
 

Link to comment
Share on other sites

Nie zauważyłam w ogłoszeniach info o tym by którakolwiek hodowla stowarzyszona była w ZKWP.

Dodatkowo,jeśli chodzi o hodowlę Wilcze Ogniwo znalazłam takie ogłoszenie:

https://www.olx.pl/oferta/owczarek-niemiecki-CID103-IDjwW19.html

Chyba żaden człowiek o zdrowych zmysłach nie chce zamienić 2,5 letniego owczarka na psa mniejszej rasy...

Znalazłam takie ogłoszenie dot hodowli garbowska łapa:https://www.olx.pl/oferta/szczenieta-owczarek-niemiecki-dlugowlosy-z-rodowodem-CID103-IDiyJTp.html

Pies na górze zużytych opon-ja bym była ostrożna.Wnioskując po fotkach sądzę,że te szczeniaki z pewnością nigdy nie były choć przez chwilę w domu...\

Aha-hodowla nazywa się Pazur Roztocza a nie Pazur Roztosz :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, gojka napisał:

Aha-hodowla nazywa się Pazur Roztocza a nie Pazur Roztosz :)

To już poprawiłem :)

A pozostałe to są hodowle, czy "hodowle"? Szukam jakichś informacji w internecie ale nic znaleźć nie mogę.

 

Znalazłem jeszcze

7)
Nazwa stowarzyszenie: ZKWP
Nazwa Hodowli: Zdziko

8)
Nazwa stowarzyszenie: LKWP
Nazwa Hodowli: Banda

9)
Nazwa stowarzyszenie: LUBELSKI KLUB HODOWCÓW PSÓW RASOWYCH UŻYTKOWYCH
Nazwa Hodowli: Wilcza twierdza

Link to comment
Share on other sites

Wszystkie wymienione hodowle są zarejestrowane w stowarzyszeniach powstałych kilka lat temu - w chwili, kiedy zakazano sprzedaży zwierząt bez rodowodu.

Jeśli to nie przekonuje Cię, że raczej nie są to słuszne wybory poproś o przesłanie wyników badania rodziców szczeniąt w kierunku dysplazji łokci i bioder (bardzo częste problemy zdrowotne w rasie, na podłożu genetycznym) oraz wyników ich testów psychicznych. Jeśli je otrzymasz to będzie cud. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

53 minuty temu, popielek napisał:

To już poprawiłem :)

A pozostałe to są hodowle, czy "hodowle"? Szukam jakichś informacji w internecie ale nic znaleźć nie mogę.

 

Znalazłem jeszcze

7)
Nazwa stowarzyszenie: ZKWP
Nazwa Hodowli: Zdziko

8)
Nazwa stowarzyszenie: LKWP
Nazwa Hodowli: Banda

9)
Nazwa stowarzyszenie: LUBELSKI KLUB HODOWCÓW PSÓW RASOWYCH UŻYTKOWYCH
Nazwa Hodowli: Wilcza twierdza

Sorry ale ja naprawdę nie wiem o co i po co pytasz :(

Legalne hodowle to te zrzeszone w ZKWP- co nie oznacza,że wszystkie sa dobre.

Ale tu przynajmniej możesz się z rodowodu dowiedzieć czy psy mają zdrowych rodziców i dziadków.

Ps  Czego szukasz w internecie? Wyraźnie napisane gdzie która z wymienionych przez Ciebie hodowli jest zrzeszona.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli szukasz owczarka niemieckiego poczytaj o hodowlach w wątku na tym forum dot. owczarków niemieckich. Tam będziesz mieć faktycznie info tylko o takich hodowlach. Całkiem możliwe, że też konkretne porady od których hodowli trzymać się z daleka ;)

 

Odnośnie pseudo.

Jeśli uznamy definicję, że pseudo to wszystkie hodowle nie zrzeszone w FCI, to w Polsce jedyne prawdziwe hodowle to te w ZKwP.

Jeśli chodzi Ci o to, czy hodowca hoduje odpowiedzialnie: bada, socjalizuje i dobrze karmi swoje psy; generalnie o nie dba i nie obchodzi Cię nic innego, to:

  1. Poproś o wyniki badań rodziców szczeniąt w kierunku dysplazji łokci i bioder (jak pisała wronka).
  2. Poproś o wyniki testów psychicznych rodziców szczeniąt.
  3. Umów się na wizytę, żeby zobaczyć w jakich warunkach trzymane są szczenięta i ich matka.
  4. Zwróć uwagę na to o co będzie pytał Cię hodowca. Jeśli interesuje go tylko kiedy otrzyma pieniądze i kiedy zabierzesz psa, to już bym to traktowała jako sygnał alarmowy. (Zwykle odpowiedzialny hodowca próbuje dowiedzieć się jak najwięcej o przyszłym właścicielu swojego szczeniaka i warunkach w jakie zwierzak jedzie :))

Tyle mi do głowy przychodzi.

Ktoś, coś więcej coby wesprzeć człowieka?

Link to comment
Share on other sites

Wilcza Twierdza i film z gościem machającym miotłą wymiata:D  od takich miejsc jak najdalej..

popielek, przede wszystkim patrz, w jakich warunkach mieszkają psy, w jakim są stanie, jak się zachowują. już na wstępie możesz odrzucić idiotyzmy w stylu drażnienie psów za ogrodzeniem czymkolwiek czy opisy w stylu "szczenięta już są agresywne i szczekają jak ktoś idzie". jak wybierzesz parę hodowli to zadzwoń i popytaj jakie badania mają psy, jakie wyszkolenie, ile jest psów w hodowli, jak wygląda ich życie codzienne, gdzie są szczenięta odchowywane, jak często suka matka ma mioty. słuchaj tego, co mówi hodowca, ale słuchaj też między wierszami. możesz wtedy określić, jaki stosunek hodowca ma do psów i czy nie jest tak, że traktuje je jako maszynki do zarabiania pieniędzy. jeśli po rozmowie będzie okej to umów się na obejrzenie hodowli i szczeniaków. wtedy zobaczysz, czy warunki jakie opisywał hodowca są prawdziwe (jeśli coś się nie zgadza to nie decyduj się na psa, nie wiadomo z czym jeszcze ściemniał), obejrzysz wszystkie papiery, zobaczysz jak hodowca odnosi się do psów, jak psy odnoszą się do hodowcy (czy np. nie boją się go albo nie olewają), poproś o pokazanie umiejętności psów (zwykłe siad, waruj, stój, do mnie, aport), zwróć uwagę przede wszystkim na zachowanie suki matki, zarówno w stosunku do psów jak i do ludzi.

noi słuchaj, czy hodowca z Tobą rozmawia czy jedynie odpowiada na pytania. dobry hodowca powinien zapytać o warunki, w jakie idzie pies, o Twoje oczekiwania, o doświadczenie, o to, co zamierzasz z psem robić. jeśli nie pyta o nic to nie jest dobrym hodowcą i od takich trzeba uciekać. jak pyta to powinien dobrać Ci szczeniaka do Twoich oczekiwań.

nie bój się pytać, nie bój się oglądać, nie bój się szukać. jak gdzieś pojedziesz to nie oznacza, ze od razu musisz się decydować na psa od nich. nie podejmuj pochopnej decyzji, lepiej poczekać trochę, poszukać i mieć wspaniałego przyjaciela niż pojechać, wziąć puchatą kulkę "bo słodka" albo "bo były w masakrycznych warunkach to musiałem go uratować", a potem męczyć i siebie i psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Posiadam pieska z jednej z hodowli lubelskiego klubu hodowców psów rasowych użytkowych i powiem Ci że piesek wymiata, miałem kiedyś suczkę ON z ZKwP i moja opinia jest taka, każdy pies jest inny nawet ten z najlepszych hodowli może mieć wady lub jakieś tzw. minusy i to od własciciela zależy socjalizacja i wyszkolenie psa. Jestem również mundurowym i znam wielu przewodników psów i wyobraź sobie że żaden ze znanych mi psiaków nie posiada rodowodu ZKwP bo jak twierdzą fachowcy im papier nie jest do niczego potrzebny a pies musi mieć predyspozycje do pracy. To konketny pies musi przejść badania zdrowotne a nie ich rodzice. Dlatego zdecydowałem się na psiaka z hodowli lubelskiego klubu polecanego przez kolegów i nie żałuję. Mam nadzieję że moja opinia pomoże w wyborze psiaka. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...