Jump to content
Dogomania

zmiana karmy


Akte

Recommended Posts

Witajcie mam 9 miesięcznego westa. Psiak waży ok 10kg, więc jest to już waga maksymalna jak na samca. Je 2 razy dziennie (rano puszka Animondy, wieczorem Acana puppy small) karmę podaję w ilości wg zaleceń producentów zgodnie z wagą i wiekiem psa. Czy mogę już zmienić karmę na tą dla dorosłych? Wydaje mi się, że jest ona mniej kaloryczna niż wersja szczenięca, a nie chciałabym dopuścić do nadwagi psa. Będę wdzięczna za porady.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Myślę, że warto zapytać o zdanie weterynarza. Każdy pies jest inny i tylko weterynarz po dokładnym zbadaniu może ocenić, w jakiej kondycji jest Twój pies i czego na tym etapie życia potrzebuje. Ja tak zrobiłam i dodatkowo została mi polecona karma https://www.maxandmrau.pl/product-pol-711  może Cię zainteresuje. Na pewno nie szukałabym porad na forach, można się nimi jedynie zasugerować, ale ostateczną decyzję skonsultowałabym z lekarzem. Pozdrawiam.

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Akte, nie daj się nabrać na tę kryptoreklamę wyżej. Pro plan do gówniana karma z nikłą ilością mięsa (15%), z kukurydzą blokującą wchłanianie aminokwasów i ze zbożowym wypełniaczem. Jeśli pies rozwija się zdrowo, nie musisz konsultować zmiany karmy z wetem (co za pomysł?). Jeśli zamierzasz karmić suchym, poszukaj w necie karmy, której skład będzie wartościowy - dużo mięsa, zero zboża. Im prostszy skład tym lepiej. Na każdej etykiecie jest napisane dla jakiego wieku pokarm jest przeznaczony. Myślę, że karma adult jest dla psa ok. 12 m-ca życia. Szczeniakom potrzeba więcej bialka. Poza tym nieprawidłowe jest podawanie psu karmy mokrej i suchej, ponieważ obie wymagają innego trawienia. Zdecyduj się na jeden rodzaj. Powodzenia :)

 

A Ty Citizenx przestań wciskać ludziom ciemnotę. Napisałaś dwa posty i oba z reklamą słabych karm.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...