Jump to content
Dogomania

Pies nie może leżeć


wojwoj3016

Recommended Posts

Doberman l.6 pies. Od listopada stwierdziłem kaszel u psa. Po wizycie u weterynarza podano digoxine. Z uwagi na brak postępu w leczeniu w lutym zmieniłem weta. Wykonano badania krwi w zasadzie wszystko w normie poza potasem. Wykonano prześwietlenia klatki piersiowej. Stwierdzono słaby obraz z uwagi na płyn. Stwierdzono uniesioną sylwetkę tchawicy. Podczas badań stwierdzono zmienny rytm sercowy z trzecim tonem. Podejrzenie DCM. Lekarstwa to cardisure 10mg 2x1, furosemid 2x3, Po kolejnym prześwietleniu okazało się, że lepiej jest widoczny obraz więc zrezygnowano z furasemidu na trifas 2x1,5 tabl oraz lotensin 20mg 1x oraz spirinol 10mg 1x. Od początku zastosowania cardisure czyli od początku leczenia w kierunku DCM pies ma rozwolnienie i jadłowstręt. Bardzo szybko spadł na wadze ok 7kg w ciągu trzech tygodni. Wykonano kolejne RTG tym razem tylnej części i stwierdzono drobne guzki jamy brzusznej prawdopodobnie węzły chłonne krezkowe. Rozszerzony żołądek wypełniony gazami. Podajemy espumisan. Pies zaczął trochę jeść ale występuje dalej rozwolnienie. Najbardziej martwiące jest to, że przez cały czas pies stoi bo jak się położy natychmiast wstaje jakby mu coś przeszkadzało więc jest bardzo zmęczony. Uznaliśmy, że go coś boli więc podajemy pyralginę 3x1. Pies lepiej reaguje na jedzenie i chętnie chodzi na spacery. Oczywiście spacery wolne bo jednak widać utrudnione oddychanie. Wet na badaniu usg stwierdził prawidłowość pracy zastawek serca jednak bardzo cienkie ściany serca. Obecny problem jest właśnie ze spaniem. Pies musi być mega zmęczony aby się położył. Jednak cały czas stoi lub wstaje zaraz po położeniu. Ma jedną pozycję , w której w nocy da radę spać. Tak bardzo mi zależy ,aby pies mógł odpocząć. Lubił zawsze spać w pozycjach leżących na płasko bez problemu. Posiadam zdjęcia rtg. Pies jest smutny , ożywia się na spacerze , zaczął trochę jeść. Proszę o wskazówki i podpowiedź co mogę zrobić żeby mógł leżeć?

Duże - Tkanka miękka 25-45 kg-Klatka piersiowa LAT-2017-02-18-11_31_46-634.JPEG

Duże - Tkanka miękka 25-45 kg-Brzuch LAT-2017-02-25-12_36_30-154.JPEG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...