Jump to content
Dogomania

Ratunku! Tata niszczy łapy psa


adelajda

Recommended Posts

Mój tata bardzo mocno wyciera łapy naszego psa po każdym spacerze z nim. Wręcz szoruje jej łapy ściereczką z mikrofibry, jakby to był papier ścierny! Wiele razy pozostali domownicy próbowali mu przemówić do porządku, że nie powinno się tak robić, że psie opuszki są bardzo delikatne, ale nic do niego dociera. Każdą uwagę zbywa słowami: "Głupoty gadasz!". Dlatego właśnie serdecznie prosiłabym was o przytoczenie fachowej opinii, dlaczego nie powinno się tak robić. Potem pokażę tacie ten post, może to w czymś pomoże... Będę bardzo wdzięczna i z góry dziękuję za pomoc!

Link to comment
Share on other sites

Spróbujcie zrobić mu to samo, może wtedy zrozumie, że to boli skoro słowa do niego nie docierają. Przecież można psu wytrzeć łapki delikatnie miękką ściereczką, krótko, tyle żeby zetrzeć błoto.

Przepraszam za moją uwagę ale ja często mówię, że niektórzy mężczyźni to niższa rasa zwierząt bo mimo dużego mózgu używają najwyżej 1 promila, psy mają mniejsze ale używają 100%.

Może ta uwaga pomoże.

Link to comment
Share on other sites

Widzę tu sporą dozę przesady, w końcu ten sam pies na tych jakże delikatnych opuszkach chodzi, trąc je o asfalt, beton, kostkę i inne nieprzyjemne powierzchnie nie mogące się nijak równać z delikatną powierzchnią ściereczki z mikrofibry, a dodatkowo naciska na nie całą swoją masą! Tak więc parę mocniejszych pociągnięć przy wycieraniu zdecydowanie nie wyrządzi psu krzywdy.

Link to comment
Share on other sites

Zależy jakie włosy są na łapach ,u jednych więcej brudu się przyjmuje ,u innych mniej .Przed wyjściem , można smarować poduszki maścią tranową.

Samo wycieranie , może być mało skuteczne ,lepiej wypłukać wodą , wysuszyć i nasmarować poduszki .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...