Jump to content
Dogomania

Ewa odeszła ['] dogomaniaczka EVA2406 potrzebuje pomocy !


terra

Recommended Posts

1 godzinę temu, terra napisał:

Dobrze, będę wysyłała dane do przelewu.

Gdybym kogoś przegapiła, to proszę mnie upominać.

Pod informacją o zbiórce na konto wstawię osoby, które już wpłaciły. Osobiście mam mieszane uczucia, czy z kwotami czy bez.

 

1 godzinę temu, BORYSboxer napisał:

Evo a jaką kwotę w ogòle na początek potrzebujesz żeby zacząć to leczenie...?!a skoro w innych krajach ten lek jest refundowany to może da się go załatwić.Masa ludzi mieszka poza Polską...Przepraszam za głupie być może pytania,ale kompletnie się na tym nie znam...

Muszę mieć na całe leczenie, bo inaczej nie sprowadzą leku na kawałek, bo to się mija z celem. Muszę mieć na minimum 8 kursów ( tak to się nazywa). Potem podaje się dawki podtrzymujące i to już pewnie można oddzielnie sprowadzać.

Nie ma możliwości u nas, bo nasi go jeszcze nie dopuścili, a procedura dopuszczenia trwa ok roku przy sprzyjających wiatrach. Nie można załatwić samemu, bo nikt mnie z tym nie przepuści przez granicę, a szkoda na lotnisku wywalić 300 tys do kosza. Poza tym nikt mi takiego leku nie poda, który wyciągnę z kieszeni. Jest to podawane w kroplówce i musi przejść legalną drogę przywozu w odpowiednich warunkach. Na dodatek trzeba wystąpić do ministra o zgodę na indywidualny import i lek zamawia szpital, który prowadzi leczenie.

32 minuty temu, kaja8888 napisał:

Ewa przelew zrobię po wypłacie pod koniec miesiąca a 1% wiem jak przekazać bo przez ostatnie lata robiłam to na wnuka mojej siostry ciotecznej ale teraz Ty jesteś w potrzebie wiec przekażę na Ciebie, mam nadzieje ze na niego inni wpłaca

Może  dobrze byłoby jednak napisać do programu Uwaga może akurat temat by naglosnili - jest sporo miłośników zwierząt a dzięki temu że Ewa im pomaga to ludzie mogliby Ewie pomóc, tylko może ktoś z Was ma lekkie pióro i napisze do uwagi w taki sposób żeby się zainteresowali tematem

Kaju, to dobry pomysł. Też już o tym myslałam. Można jeszcze do tvn24. Bo swoją drogą to draństwo, że wszystkie sąsiedzkie kraje potrafią zadbać o swoich obywateli, tylko u nas jakoś to kiepsko wychodzi.

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, terra napisał:

Pod informacją o zbiórce na konto wstawię osoby, które już wpłaciły. Osobiście mam mieszane uczucia, czy z kwotami czy bez.

Ja nie mam nic przeciwko. Każdy pomaga w miarę możliwości. Z mojej strony będą kolejne wpłaty - tyle ile będę mogła .

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Gusiaczek napisał:

Skopiuj adres wątku, wejdź w ustawienia sygnatury, kliknij na banerek 2razy lewym klikiem myszki, pokaże się okienko w które wklej skopiowany adres i zapisz

 

Nie wychodzi mi. Czy na pewno mam skopiować adres wątku ?

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, EVA2406 napisał:

Dziewczyny ze wzruszeniem przyjęłam wiadomość, że tyle osób chce mi pomóc. Niestety, wiem, że takiej sumy nie uda mi się zebrać w inny sposób. Jest mi z tym okropnie źle, że po ponad 40 latach pracy stałam się żebrakiem. Darzalex jest refundowany w całej Europie, tylko nie u nas. Koszt mojego leczenia to ok 300.000 zł.

Bardziej liczyłam na 1%, ponieważ to nie obciąża Waszego budżetu bezpośrednio. Dlatego powstało subkonto w fundacji.

 

Ewciu poleci ode mnie i moich najblizszyc 1%.

Kochana, będzie dobrze,musi być.

 

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Poker napisał:

Nie wychodzi mi. Czy na pewno mam skopiować adres wątku ?

Tak, kopiujesz  prawym klikiem myszki i po dwukrotnym kliknięciu na banerek lewym klikiem wklejasz do ramki, która się pokaże na banerku. Tylko pole do wpisania linku musi być puste, jak coś w nim jest wykasuj

Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, Poker napisał:

Ile czasu potrzeba na te 8. kursów? Bo chyba najważniejsze ,żeby one się odbywały ,a  w tym czasie zbierać kasę na dawki podtrzymujące. No i ważne pytanie  kiedy musisz zacząć kurację ( pewnie wczoraj) ?

Muszę mieć na całe leczenie, bo inaczej nie sprowadzą leku na kawałek, bo to się mija z celem. Muszę mieć na minimum 8 kursów ( tak to się nazywa). Potem podaje się dawki podtrzymujące i to już pewnie można oddzielnie sprowadzać. Jeden kurs to 3 tygodnie. Potem jest tydzień przerwy, badania i kolejny kurs itd

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, UlaFeta napisał:

Ewciu poleci ode mnie i moich najblizszyc 1%.

Kochana, będzie dobrze,musi być.

 

Dziękuję Uleńko :)

3 minuty temu, UlaFeta napisał:

Jeszcze tak pomyslalam,ze może ktoś ma jakies dojścia i za calkowita darmochę moglby zrobcic ulotki z inf.o 1%podatku.

Można by w pracy rozdac.

Uleńko, trochę ulotek bedę miała jutro. 200 szt drukuje fundacja na konto której zbieram 1%. Jeszcze trochę przydałoby się. Za nadwyżkowe fundacja chce po 25 gr za szt. Nie wiem czy to mało, czy dużo.

 

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, EVA2406 napisał:

Dziękuję Uleńko :)

Uleńko, trochę ulotek bedę miała jutro. 200 szt drukuje fundacja na konto której zbieram 1%. Jeszcze trochę przydałoby się. Za nadwyżkowe fundacja chce po 25 gr za szt. Nie wiem czy to mało, czy dużo.

 

Ewciu dodrukuj jeszcze 100 ja zaplace.

Link to comment
Share on other sites

Poproszę o nr konta, też się dorzucę. Jeżeli chodzi o naszą służbę zdrowia to ręce opadają i słów brak.

Właśnie w TV lecą obietnice ministra zdrowia o równości w dostępie do leczenia. I potwierdza to pani premier.

Nic dodać nic ująć. Pozdrawiam cieplutko, będzie dobrze bo musi być :)

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Jadrann napisał:

Poproszę o nr konta, też się dorzucę. Jeżeli chodzi o naszą służbę zdrowia to ręce opadają i słów brak.

Właśnie w TV lecą obietnice ministra zdrowia o równości w dostępie do leczenia. I potwierdza to pani premier.

Nic dodać nic ująć. Pozdrawiam cieplutko, będzie dobrze bo musi być :)

Wysyłam pw

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, andegawenka napisał:

Anula też utworzyła wątek. Ale postanowiłyśmy przenieść się na ten żeby nie robić bałaganu.

Czy jest już konto do przelewów. ?

Tak, o Ani napisała Ewa a ja przeprosiłam Anulkę za dublujący wątek.

W pierwszym poście wkleiłam podstawę prawną wg której Ewa może zbierać pieniążki na prywatne konto.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Jadrann napisał:

Poproszę o nr konta, też się dorzucę. Jeżeli chodzi o naszą służbę zdrowia to ręce opadają i słów brak.

Właśnie w TV lecą obietnice ministra zdrowia o równości w dostępie do leczenia. I potwierdza to pani premier.

Nic dodać nic ująć. Pozdrawiam cieplutko, będzie dobrze bo musi być :)

Wiesz, ja rozumiem, że każdy powinien być ratowany, tylko tak sobie myślę, że ten co całe życie przestał pod budką z piwem i ja która płacę składki ponad 40 lat mamy mieć równe prawa. A jak przychodzi do takiej sytuacji jak moja, to jestem zostawiona z problemem sama. Jeśli tak ma wyglądać ta równość, to wydaje mi się, że nie ma ona nic wspólnego ze sprawiedliwością.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, EVA2406 napisał:

Wiesz, ja rozumiem, że każdy powinien być ratowany, tylko tak sobie myślę, że ten co całe życie przestał pod budką z piwem i ja która płacę składki ponad 40 lat mamy mieć równe prawa. A jak przychodzi do takiej sytuacji jak moja, to jestem zostawiona z problemem sama. Jeśli tak ma wyglądać ta równość, to wydaje mi się, że nie ma ona nic wspólnego ze sprawiedliwością.

Ewciu, niestety póki mamy taki system opieki, że zrzucamy się do wspólnego wora, a potem to kto ma więcej szczęścia czy znajomości to wyjmuje coś z niego, to tak będzie. Ja też uważam, że nie tak powinno to wyglądać. Dużo siły i dobrych ludzi wokół Ci życzę

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, agat21 napisał:

Ewciu, niestety póki mamy taki system opieki, że zrzucamy się do wspólnego wora, a potem to kto ma więcej szczęścia czy znajomości to wyjmuje coś z niego, to tak będzie. Ja też uważam, że nie tak powinno to wyglądać. Dużo siły i dobrych ludzi wokół Ci życzę

Dziękuję :). To daje siłę i wiarę, że że może się uda.

Pokerku, nie ma możliwości zamawiać na raty, bo i tak szpital robią łaskę, że będą zamawiali na indywidualny import. Z tym też mam problem, ale nim zbierz się pieniądze, to papierologię ogarnę........ mam nadzieję.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...