Jump to content
Dogomania

Ewa odeszła ['] dogomaniaczka EVA2406 potrzebuje pomocy !


terra

Recommended Posts

 

4 godziny temu, terra napisał:

Bardzo dziękuję wszystkim obecnym na wątku, za odzew i wielkie serce.

Myślę, że musimy poczekać na informacje, czy można zbierać na prywatne konto, ile i jak, bo można narobić kłopotów Ewie i zbierającemu.

Osobiście wpłaciłam pieniążki na konto fundacji.

Jeśli któraś cioteczka zechce przejąć stery zarządzania wątkiem, ma czas i siły to bardzo proszę. Niestety na dogo bywam niezbyt często.

ps. bardzo przepraszam Anulkę, że założyłam konkurencyjny wątek. Na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, że przejrzałam dział "pomoc dla ludzi" i nic nie znalazłam.

 

Terra daj spokój,to ja nabałaganiłam,założyłam w innym dziale wątek.Wątek został zamknięt i wszystko gra.

Teraz najważniejsze jest to aby ściągnąć ludzi i prosić o pomoc dla naszej Ewy. 

9 minut temu, EVA2406 napisał:

Umowa zgodnie z kc staje się ważna z chwilą wpłynięcia środków na konto. Nie musi być zawarta w formie notarialnej i jeśli nie przekroczy kwoty wolnej, to nie trzeba tego zgłaszać.

Założę zeszyt i będę prowadziła rozliczenie jak dla Poli. Tylko mam jeszcze pytanie do Was. Czy chcecie abym robiła rozliczenie publiczne, czy tylko potwierdzała każdemu, że taka wpłata weszła na rachunek?

Jeszcze raz dziękuję Wam z całego serca za chęć pomocy. Staram się nie tracić wiary, że uda mi się zebrać, choć wiem, że to jest ogromna suma. Staram się wierzyć, że zdążę .........

Ewa,zdążysz,nie możesz myśleć inaczej.Zbiórka pójdzie na Twoje konto to będziesz miała chociaż część kwoty.

Sądzę,że najlepiej aby rozliczenie szło tu na tym wątku.Będziemy wiedzieli na czym stoimy.

Niedawno oglądałam reportaż o dwóch kobietach oszukanych przez Fundację.Darowizny szły na konto Fundacji a kobiety nie mogły się dowiedzieć ile wpłynęło pieniędzy na ich konta.Po rozmowie z Prezesem okazało się,że nie mają grosza na swoim koncie i nie mogą udowodnić,że ich konto miało wpływy.

To ja czekam na dane do przelewu.

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kochani udostępniajmy wydarzenie na FB,link w pierwszym poście jest.Im więcej osób się dowie tym większa szansa... 

Kwota zawrotna,ale nie niemożliwa do zebrania,ale przerażające jest to,że tyle kosztuje ludzkie życie...

Tak sobie myślę,może napisać do Zbigniewa Stonogi i poprosić o udostępnienie na swojej stronie,ma duzo obserwatorów i wiem,że często udostępnia...można poprosić różne fundacje nawet zwierzęce o udostępnienie...

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Anula napisał:

Niedawno oglądałam reportaż o dwóch kobietach oszukanych przez Fundację.Darowizny szły na konto Fundacji a kobiety nie mogły się dowiedzieć ile wpłynęło pieniędzy na ich konta.Po rozmowie z Prezesem okazało się,że nie mają grosza na swoim koncie i nie mogą udowodnić,że ich konto miało wpływy.

To ja czekam na dane do przelewu.

W głowie się nie mieści, że miłośc do pieniedzy i to nie swoich robi z ludzi takich potworów

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Gusiaczek napisał:

Jak dobrze, że powstał ten wątek, bo prawdopodobnie jeszcze długo nie wiedziałabym ....
Ewuniu, na miarę naszych możliwości Kochana, jesteśmy i będziemy z Tobą <3

Dzięku Gusiaczku. Wątek to zasługa Tereski i Ani, które postanowiły nagłośnić mój problem. Mój chrześniak i Jego żona zrobili wydarzenie na fb i tak to się potoczyło.

9 minut temu, kiyoshi napisał:

Rowniez prosze numer konta

A moze przelewy pocztowe? Jesli bylyby wieksze kwoty? Tego chyba nikt nie skontroluje

 

Swoja droga- nasz rzad ktory tak szanuje zycie- jest obrzydliwy, w tym co robi ludziom chorym, w tym i Tobie. Dlaczego nie chca finansowac lekarstwa ktore ratuje zycie?

Jestem z Toba myslami cieplymi! I calym serduszkiem wierze ze bedzie dobrze, ze wszystko sie uda

 

Pocztowe są bardzo drogie. Poza tym nie będzie problemu, bo kwota wolna to 4902 zł od jednej osoby.

Oni szanują tylko sloganami wyglaszanymi przed kamerami tv. Nie mam złudzeń co do tego. Od kilku lat walczę o życie, ale to czego doświadczyłam teraz przeszło najśmielsze moje oczekiwania.

7 minut temu, Olena84 napisał:

Myślę że dobrze podawać kwotę na forum, jak deklaracje,będziemy wiedziały na czym stoimy. Wiem, że to może głupie pytanie ale do kiedy dobrze by było zebrac juz jakąś sumę, żeby już mozna było rozpocząć leczenie?

Olenko, ustalćie to między sobą., ja oczywiście się dostosuję do Waszej drcyzji.

Nie mam złudzeń, że leczenie rozpocznę wcześniej  niż pod koniec roku, bo 1% spływa do fundacji w październiku, niestety :(

Mam nadzieję, że dożyję, choć przy tej podstępnej chorobie każdy dzień może przynieść ogromne zmiany.

 

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, Gusiaczek napisał:

Jeszcze jeden - jaśniejszy :)

 

EVA.jpg

Cudny. taki radosny, optymistyczny i to słoneczko :)

18 minut temu, maarit napisał:

Ja tak na szybko... pobieżnie rzuciłam okiem.  Ktoś pisał o większych kwotach ;)  - oczywiście można wpłacić więcej niż te 4902 zł, tylko Ewa wtedy musi się rozliczyć z US i zapłacić podatek. Dobrze rozumiem?

Kwota wolna od rodziny jest wyższa.

Tak, dobrze rozumiesz. Ponad 4902 zł darowizny w trzeciej linii, czyli od osób niespokrewnionych należy zgłosić w US i zapłacić podatek.

Link to comment
Share on other sites

Jak ktoś jest z tego samego miasta, i spotka sie z Ewą osobiście to chyba nie będzie problemy z przekroczeniem kwoty bo nie ma przelewu który by to potwierdził - nie mówię że robimy cos wbrem prawu, ale gdyby zdażyła sie osoba która mieszka w tym samym mieście i chce podarowac wiecej?

Link to comment
Share on other sites

32 minuty temu, kaja8888 napisał:

Ja tez poproszę o numer konta zrobię wpłatę i 1% tez przekażę 

Ewcia mocne kciuki żeby kwota się zebrała i żebyś wyzdrowiala

Kaju, dziękuję :)

Nr konta masz ;), a 1% w/g danych z wydarzenia na fb:

https://www.facebook.com/events/1872518163037764/

 

PRZEKAZUJĄC 1%

Wypełniając zeznanie PIT, podatnik musi obliczyć podatek należny wobec Urzędu Skarbowego.
W rubryce WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP) należy:
• Wpisać numer KRS: 0000270809
• Obliczyć kwotę 1%
W rubryce INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE (bardzo ważne!) należy wpisać:
Rogozińska, 7351

Jeśli nie będzie podany cel szczegółowy, to pieniądze trafią na konto fundacji, ale nie dla mnie. Dlatego to jest bardzo ważne !!!

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, terra napisał:

Do pierwszego posta wstawiłam informację o możliwości wpłaty na prywatne konto Ewy.

Ewciu, sama będziesz wysyłała numer konta, czy Ci pomóc?

Przepiękne banerki, zaraz spróbuję sobie wstawić.

Teresko, trochę rozesłałam, ale nie wiem czy do wszystkich, kto prosił. Jesli się jeszcze ktoś odezwie, to roześlij, bo ja muszę trochę popracować teraz ;)

Proszę również ustalcie kwestę rozliczenia, bo Olenka mówiła o rozliczeniu na wątku. Chciałabym żeby wszyscy się wypowiedzieli, bo to Wasze pieniądze i chciałabym żeby wszystko było jasne i czytelne.

Jeteście bardzo szybkie, bo już mam trzy pierwsze wpłaty. Robiłam przelew i byłam w szoku jak to zobaczyłam.

Mam wpłaty od:

- Doroty Wojciechowskiej

- mdk8

- Atulek

Jeśli ma być rozliczenie, to może Teresko, znajdziesz trochę miejsca w 1 lub 2 poście, żeby nie szukać daleko?

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, EVA2406 napisał:

Teresko, trochę rozesłałam, ale nie wiem czy do wszystkich, kto prosił. Jesli się jeszcze ktoś odezwie, to roześlij, bo ja muszę trochę popracować teraz ;)

Proszę również ustalcie kwestę rozliczenia, bo Olenka mówiła o rozliczeniu na wątku. Chciałabym żeby wszyscy się wypowiedzieli, bo to Wasze pieniądze i chciałabym żeby wszystko było jasne i czytelne.

Jeteście bardzo szybkie, bo już mam trzy pierwsze wpłaty. Robiłam przelew i byłam w szoku jak to zobaczyłam.

Mam wpłaty od:

- Doroty Wojciechowskiej

- mdk8

- Atulek

Jeśli ma być rozliczenie, to może Teresko, znajdziesz trochę miejsca w 1 lub 2 poście, żeby nie szukać daleko?

Dobrze, będę wysyłała dane do przelewu.

Gdybym kogoś przegapiła, to proszę mnie upominać.

Pod informacją o zbiórce na konto wstawię osoby, które już wpłaciły. Osobiście mam mieszane uczucia, czy z kwotami czy bez.

Link to comment
Share on other sites

Ewa przelew zrobię po wypłacie pod koniec miesiąca a 1% wiem jak przekazać bo przez ostatnie lata robiłam to na wnuka mojej siostry ciotecznej ale teraz Ty jesteś w potrzebie wiec przekażę na Ciebie, mam nadzieje ze na niego inni wpłaca

Może  dobrze byłoby jednak napisać do programu Uwaga może akurat temat by naglosnili - jest sporo miłośników zwierząt a dzięki temu że Ewa im pomaga to ludzie mogliby Ewie pomóc, tylko może ktoś z Was ma lekkie pióro i napisze do uwagi w taki sposób żeby się zainteresowali tematem

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, EVA2406 napisał:

Dzięku Gusiaczku. Wątek to zasługa Tereski i Ani, które postanowiły nagłośnić mój problem. Mój chrześniak i Jego żona zrobili wydarzenie na fb i tak to się potoczyło.

 

Anula też utworzyła wątek. Ale postanowiłyśmy przenieść się na ten żeby nie robić bałaganu.

Czy jest już konto do przelewów. ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...