Jump to content
Dogomania

Problem z sikaniem po domu


karol261

Recommended Posts

Witam na poczatku chcialem sie przywitac to pierwszy moj post tutaj. Przepraszam odrazu za brak polskich znakow ale pisze z USA.  Moj piesek to yorkshire terrier i ma 14 miesiecy.sam zostaje na 6-7 godzin dziennie i jest wyprowadzany 3-4 razy dziennie i jest wykastrowany. Piesek w czasie mojej nieobecnosci spi sobie w klatce taka 1.5mx1.5m ktora znajduje sie w kuchni. Gdy nas nie ma piesek zalatwia sie na macie ktora jest kolo jego klatki musi przejsc przez taki male drzwi ktore prowadza do maty.(taki schowek pod schodami) i teraz wlasnie problem gdy piesek wychodzi z klatki to sika po mieszkaniu gdzie popadnie i jeszcze jak sika to chodzi takze za jednym siknieciem to pol mieszkania zalane:( i tu moje pytanie jak mu pokazac zeby sikal na macie caly czas??czy taki maly piesek moze wytrzymac bez sikania 7 godz ? po planujemy usunac klatke i dac mu chodzic po calym domu ale nie mozemy sobie poradzic z tym problemem sikania. Od niedawna jeszcze doszedl nowy problem zaczol grysc mate rozwala ja na szczepy to sie moze dzieje od 2 lub 3 tygodni.    dziekuje i czekam na wasze kometarze.

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem przeciwniczką wprowadzania mat do sikania dla psów. Rozumiem, że szczeniak sika na matę, bo jest malutki i nie rozumie, nie umie, nie wytrzymuje. Nie wiem skąd pomysł, żeby dorosły i zdrowy pies załatwiał swoje potrzeby w domu. Jeśli Twój wychodzi 3-4 razy dziennie i nie wytrzymuje, to może chodzicie z nim za rzadko?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...