Jump to content
Dogomania

Zaskórniki czy coś poważniejszego?


Aczu

Recommended Posts

Cześć wszystkim! Mam nadzieję, że będziecie nam w stanie pomóc, bo się strasznie martwię :( Mam grzywacza po interwencji (3 miesiące po adopcji), który dostał brzydkich zmian na skórze, które cały czas się powiększają :( Wet uważa, że to zapalenie skóry, ale nie pomagają szampony ani leki od niego. Uważa też, że to na plecach to są zaskórniki, ale prawdę mówiąc mi wygląda to na coś poważniejszego i nie do wycisnięcia, że tak powiem... Mieliście podobne problemy ze skórką grzywacza?

Na biodrach i przednich łapach w zgięciu ma ciemne plamy z suchą skórą (swędzące na początku zmiany) a na plecach taką chropowatą, czarną powierzchnię powiększającą się na boki. Czekamy na wizytę u dermatologa, ale mam nadzieję, że coś mi podpowiecie :( Zaczęło się od przednich łapek, później tylne i przechodzi na plecy i klatkę :( Z góry dziękuję za wszystkie sugestie!

pikus 1.jpg

pkus 2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wiem,że przy grzywaczach występuje bardzo często problem ze skórą.Musi być koniecznie natłuszczana.Rada to dobry dermatolog.Klinika,która ma długoletnie doświadczenie w leczeniu zwierząt i są tam oddziały.Na zwykłą Lecznicę wydasz za wizyty kupę kasy i nic z tego nie wyniknie.

Na pewno u Twojego psa to jest choroba skóry skoro się rozprzestrzenia.Musisz go chronić ubrankiem i latem przed słońcem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...