Jump to content
Dogomania

Canis ma swój wymarzony Dom! Mówią starszy, kaleki, niech umiera.... Pozwolimy na na to? Proszę, dajmy mu szansę na normalne życie!!


elik

Recommended Posts

Laboga! to Canisek trafił do raju, o rany, ależ kochany prozac się doczekał wreszcie!

O tym, że Canisek znalazł domek to wiedziałam, bo telefon miałam, ale że to TAAAKIII domek to nie wiedziałam.

Heh, i pomyśleć, że to właśnie ta Caniskowa łapka ciut-nie-teges przeważyła o domku! Ależ się cieszę, że ta roześmiana gębusia trafiła do swojego raju, ech, Canisku, wreszcie masz swoją życiową nagrodę, kochany psiaku  *) 

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Usiata napisał:

Heh, i pomyśleć, że to właśnie ta Caniskowa łapka ciut-nie-teges przeważyła o domku! 

O to to, tak samo miałam napisać. Jego kalectwo okazało się atutem, bo został zauważony :))

PS: Miło Cię czytać, Usiata :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Usiata napisał:

Laboga! to Canisek trafił do raju, o rany, ależ kochany prozac się doczekał wreszcie!

O tym, że Canisek znalazł domek to wiedziałam, bo telefon miałam, ale że to TAAAKIII domek to nie wiedziałam.

Heh, i pomyśleć, że to właśnie ta Caniskowa łapka ciut-nie-teges przeważyła o domku! Ależ się cieszę, że ta roześmiana gębusia trafiła do swojego raju, ech, Canisku, wreszcie masz swoją życiową nagrodę, kochany psiaku  *) 

Ja  zawsze z uwagą, ale i radością Ciebie czytam :) Jak dobrze, że znowu jesteś :)

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, MALWA napisał:

Zaraz uzupełniam deklarację na Canisa za czerwiec 2018 r.  :)

Agnieszko, Canisek jest już w domu i nie będzie potrzebował naszych pieniędzy. Nie wpłacaj już za czerwiec  :) Dziękuje bardzo :)

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, elik napisał:

Agnieszko, Canisek jest już w domu i nie będzie potrzebował naszych pieniędzy. Nie wpłacaj już za czerwiec  :) Dziękuje bardzo :)

Dziękuję bardzo, to w takiej sytuacji na Gwiazdeczkę wpłacę już od czerwca 2018 r. Będzie miała więcej pieniążków, bo u niej straszna bieda.....

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, MALWA napisał:

Dziękuję bardzo, to w takiej sytuacji na Gwiazdeczkę wpłacę już od czerwca 2018 r. Będzie miała więcej pieniążków, bo u niej straszna bieda.....

Słusznie :) Bardzo dobry pomysł  :)

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, agat21 napisał:

Płaczę ze szczęścia! Ale niespodzianka! Kochany psinek nareszcie ma swojego ludzia! I fajne koleżanki :) Ależ wspaniale! Po tak długim czasie i on się doczekał :) HurHurrra!

Zbieram się żeby podziękować wszystkim darczyńcom za wspaniałe wspieranie Caniska, i ciągle brakuje mi czasu :(

Bardzo, bardzo serdecznie dziękuję Ci za wierne trwanie przy Canisku. Dzięki temu doczekał się własnego domu i nie pozostawił po sobie długów. Ogromnie dziękuję   922440790_kwiatki6.gif.681cf5adfdc10b1e1c68f419dda06bed.gif964839644_sercenadoni.jpg.9516222783a2201f32f80cccd1ed86d1.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Alaskan malamutte napisał:

Eluś, takie zdjątko dostałam. Jak pojadę w odwiedziny, to zrobię i większe i więcej :-)

Jestem po rozmowie z Panem Romanem. Rozmawialiśmy na różne tematy m.in. o wspólnej pasji żeglarstwie :)  Przewspaniały Człowiek. Z wielką miłością i współczuciem mówił i zwierzętach w schroniskach. Canisek zadomowił się już na dobre. Pytałam o relacje pomiędzy psiakami i jak przyjęli Caniska rezydenci. Wszystko jest ok. Canisek jest bardzo ustępliwym psem nie ma mowy o jakichś zwadach. Nadal jest bojaźliwy. Strachem reaguje na gwałtowny ruch, czy głośniejszą mowę :( Ale, jak stwierdził to jest typowe dla psów z tego schroniska. Dodam od siebie, że nie tylko z tego niestety.

Mam zaproszenie na żagle, ale czy ja kiedyś pojadę tak daleko ? Bez moich psiaków nie ruszam się z domu, a z psiakami to i za daleko i za dużo byłoby zwierzaków na miejscu :)

Canisku, kochany psiaku, bądź szczęśliwy !!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wreszcie możemy ze zdecydowanym spokojem przypieczętować adopcję Caniska w domku stałym, o jakim marzymy, my Dogomaniacy, dla każdego naszego podopiecznego. Wybaczcie mi, proszę, ten patetyczny styl, ale dawno, bardzo dawno nie cieszyłam się z adopcji tak bardzo, jak w przypadku Canisa. Fajnego, wesołego i mimo swojej nie w pełni sprawnej łapki, pełnego życia i pozytywnego psiaka.

Gdyby nie Tola i Alaskan malamutte, które wypatrzyły go w zamojskim schronisku, to Canis nie miałby tego szczęśliwego obecnie domowego raju. Spójrzcie tylko kochani, ilu osobom Canis przypadł do serca, popatrzcie na nicki, które swoim wsparciem finansowym i pozytywną obecnością na wątku towarzyszyły Canisowi w jego drodze do domku. Myślę, że nie będzie przesady w tym, jeśli napiszę, że prawie cała aktywna Dogomania wspierała Caniska, za co serdecznie dziękuję: Tola, Alaskan malamutte, agat21, bakusiowa, helli, iwstar58, zozola77, MALWA, markofix1, kasiasekret, Monika z Katowic, Anna G-R, Nuncek, ania75, niezapomniana EVA2406, w której podpisie jeszcze do niedawna banerek Canisa był jedynym banerkiem, milagros19853201, Poker, Bogusik, ania68, Nadziejka, Senanta, Pani Irenka z Katowic, Mela Jakimiuk, Nesiowata, Anula, Usiata, Zachary, arim, Krystyna M., Pani Barbara która adoptowała ode mnie Kajunię, Agnieszka - moja znajoma, Gusiaczek, atulek, asiuniab, kiyoshi, Gabi79, AgusiaP, malagos, Onaa, Ty(ś)ka, Anecik, beataczl, pitusia, Perełka1, Havanka, Syla, Martika&Aischa, anica, uxmal, terra, jankamałpa.  Jeśli kogoś przeoczyłam to bardzo przepraszam. Wybaczcie.

Wielkie podziękowania ślę pod adresem Murków, którzy dobrze opiekowali się Caniskiem prawie półtora roku, dbali o jego pełny brzuszek, a kiedy była taka potrzeba to i leczyli troskliwie.

Szczególne wyrazy uznania należą się Alaskan malamutte, dzięki której Canis ma dom stały, gdyż to właśnie Asia pokazała Caniska panu Romanowi.

Bardzo, bardzo Wam wszystkim dziękuję

716591559_Dzikuj.jpg.fc28cea7ef78823bb06bfb2e6209a493.jpg

 

P.S. Oczywiście, nie byłabym sobą, gdybym nie poprosiła Was o nasze kolejne wspólne działania dla kolejnych bezdomnych biedaków.

Jeśli ktoś z Was byłby skłonny przenieść swoją deklarację z Caniska na Abi, Mikę, Ajkę, czy Malwinkę to będę niezmiernie wdzięczna w imieniu tych biednych bezdomnych psiaków.

Wątek Abi

 

Wątek Miki

 

Wątek Ajki

 

Wątek Malwinki

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wspólnie z Alaskan malamutte stwierdziłyśmy, że nadszedł czas, aby rozdzielić fundusze zgromadzone dla Caniska. On już z całą pewnością nie będzie ich potrzebował, a bardzo przydadzą się tym psiakom, które jeszcze są w drodze do domu. Na koncie Caniska po jego adopcji znajduje się dzięki Wam kwota 2.177,02 zł.

Stwierdziłyśmy wspólnie, że rozdysponowanie tej kwoty po 100,00, czy 200,00 zł przyniosłoby niewiele pożytku obdarowanym psiakom. Chcemy, żeby Canisek w wyraźny sposób pomógł najbardziej potrzebującym pieskom.

Postanowiłyśmy podzielić tę kwotę w następujący sposób.

  • 400,00 zł Malwinka  -  wątek powyżej
  • 500,00 zł Abi  -  wątek powyżej
  • 500,00 zł Mika  -  wątek powyżej
  • 777,02 zł Maksiu bez ucha  -  wątek
Link to comment
Share on other sites

48 minut temu, elik napisał:

Wspólnie z Alaskan malamutte stwierdziłyśmy, że nadszedł czas, aby rozdzielić fundusze zgromadzone dla Caniska. On już z całą pewnością nie będzie ich potrzebował, a bardzo przydadzą się tym psiakom, które jeszcze są w drodze do domu. Na koncie Caniska po jego adopcji znajduje się dzięki Wam kwota 2.177,02 zł.

Stwierdziłyśmy wspólnie, że rozdysponowanie tej kwoty po 100,00, czy 200,00 zł przyniosłoby niewiele pożytku obdarowanym psiakom. Chcemy, żeby Canisek w wyraźny sposób pomógł najbardziej potrzebującym pieskom.

Postanowiłyśmy podzielić tę kwotę w następujący sposób.

  • 400,00 zł Malwinka  -  wątek powyżej
  • 500,00 zł Abi  -  wątek powyżej
  • 500,00 zł Mika  -  wątek powyżej
  • 777,02 zł Maksiu bez ucha  -  wątek

Jestem w szoku. Skąd Canisek miał tyle kasy?

Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, bakusiowa napisał:

Jestem w szoku. Skąd Canisek miał tyle kasy?

To w głównej mierze zasługa Eli. To Ona, jako skarbnik i opiekunka Caniska prosiła o wsparcie dla tego kalekiego, starszego psa....Na wszystkich bazarkach, jakie robiła Ela Canisek zawsze był benificjentem...No i oczywiście deklaracje, które były wpłacane systematycznie...

Eliku     Znalezione obrazy dla zapytania gify emotikony kosz róż

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, bakusiowa napisał:

Jestem w szoku. Skąd Canisek miał tyle kasy?

Szykowałyśmy Caniska do operacji i przewidywałyśmy, że badania i operacja pochłonął dużo forsy. Niestety operacja okazała się być niemożliwą, stąd na koncie Caniska zgromadziło się tyle kasiorki.

Jednak sytuacja finansowa Caniska nie była tak dobra, jak by się to wydawało. Z każdym miesiącem z kasy Caniska ubywała spora kwota. Większa niż wpływy z deklaracji. Canisek miał deklaracje na kwotę 280,00 zł miesięcznie, a jego miesięczny koszt utrzymania, bez żadnych dodatkowych opłat wynosiło 360,00/372,00 zł (12,00 zł za dobę). Szczepienia, odrobaczenia i inne usługi weterynaryjne dodatkowo obciążały budżet Caniska. Biorąc pod uwagę zerowe zainteresowanie Caniskliem (przez cały czas nie było ani jednego telefonu w sprawie Caniska), gdyby nie ta adopcja, w którymś momencie zmierzyłybyśmy się z widmem długów.

Deklaracje stałe:

 . . . . . 10,00 zł  - Alaskan malamutte    wpłacone II - XII.2017 i  I-V.2018

 . . . . . 10,00 zł  -  elik  wpłacone  II - XII.2017 i  I - VI.2018

 . . . . . 10,00 zł  -  agat21  od marca    wpłacone III - XII.2017 i  I-VI.2018

 . . . . . 30,00 zł  -  bakusiowa    wpłacone II - XII.2017 i  I-V.2018

 . . . . . 40,00 zł  -  helli      wpłacone II - XII.2017 i  I-V.2018

 . . . . . 20,00 zł  -  iwstar58    wpłacone III - XII.2017 r.  i  I-VI.2018

 . . . . . 10,00 zł  -  zozola77  od kwietnia    wpłacone IV - XII.2017 i  I-V.2018

 . .  . . 20,00 zł  -  MALWA    wpłacone V - XII.2017  i  I-V.2018

 . . . . . 20,00 zł  -  markofix1  od maja    wpłacone V - XII.2017 i  I-VI.2018

 . . . . . 30,00 zł  -  kasiasekret od paźdz.    wpłacone X - XII.2017 i  I-VI.2018

 . . . . . 30,00 zł  -  Monika z Katowic    wpłacone X - XII.2017  i  I-VI.2018

 . . . . . 25,00 zł  -  Anna GR od listopada    wpłacone XI - XII.2017  i  I-VI.2018

 . . . . . 25,00 zł  -  Nuncek od listopada    wpłacone XI - XII.2017  i  I-VI.2018

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

 .  . .280,00 zł 

 

Jak bardzo topniały finanse Caniska pokazuje poniższe zestawienie wpłat pochodzących z poza deklaracji. Z samych tylko tych dużych wpłat oprócz deklaracji, zasobów znacznie ubyło.

        ....639,92   -  elik  (część kwoty pozostałej po Lusi, która ma DS. -  18.02.

..............700,00   -  Alaskan malamutte  (część kwotypo Lisi, która ma DS. -  22.02. 

...............153,20   -  elik  -  bazarek  -  14.03.

...............467,97   -  elik  pozost. majątku Grafisia, który ma już DS  -  20.03.

...............135,00   -  EVA2406  bazarek  -  3.04.

...............365,00   -  elik  -  bazarek  -  30.04.

..............153,00   -  elik  -  bazarek  -  30.06.

...... .......128,00   -  Alaskan malamutte  -  bazarek  -  10.07.

...............365,00   -  elik i Alaskan malamutte  -  bazarek  -  17.08.

...............115,00   -  elik  -  bazarek  -  6.09.

...............200,00   -  elik  -  pozost.środków fin. Huzara, który ma już.DS  -  19.10.

...............500,00   -  Monika z Katowic z bazarku  -  10.01.2018

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

          3.922,09

 

Zapraszam do postu rozliczeniowego, gdzie można zapoznać się dokładnie z sytuacją finansową Caniska i dowiedzieć się z jakiego powodu pozostało po jego adopcji 2.177,02 zł :)

 

 

Niezależnie od dodatkowych wpływów,  bez pomocy stałych deklarowiczów, którym bardzo gorąco dziękujemy,  nie dałybyśmy rady udźwignąć kosztów utrzymania Caniska.

781840709_dzikuj2.jpg.6c311ceaa235ded0e7b47c859d10a0bf.jpg

Pozostałe po nim środki pomogą w utrzymaniu psiaków będących w bardzo trudnej sytuacji finansowej.

serce 9 bijące.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Alaskan malamutte napisał:

To w głównej mierze zasługa Eli. To Ona, jako skarbnik i opiekunka Caniska prosiła o wsparcie dla tego kalekiego, starszego psa....Na wszystkich bazarkach, jakie robiła Ela Canisek zawsze był benificjentem...No i oczywiście deklaracje, które były wpłacane systematycznie...

Eliku     Znalezione obrazy dla zapytania gify emotikony kosz róż

Asiu w takim samym stopniu Ty przyczyniłaś się do sytuacji finansowej Caniska więc te róże to dla Ciebie

 

urodziny1.jpg.d0db94d6f89e03c162837f2f91b6d99b.jpg

 

 

A już do adopcji, tylko i wyłącznie Ty się przyczyniłaś, za co serdecznie Ci dziękuję

 

urodziny.jpg.2f17331daccaa63cd0526e9b1de749c4.jpg

Link to comment
Share on other sites

To ci bogacz był z Caniska! :)) Ale fajnie, że jeszcze kasa po nim pomoże tylu innym psiakom! 

Teraz jak tylko będę miała doła, to sobie wejdę na wątek Caniska i poczytam o jego nowym wspaniałym domu i całej bandzie dogomaniaków oraz wspaniałych Murkach dzięki którym życie psiaka zaczęło się na nowo :))

Eliku, cieszę się, że trwając przy Canisku dotrwałam do takiego wspaniałego dnia! :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...