Jump to content
Dogomania

Karma bez ryzu, ziemniaka, kururydzy


Tom-ek

Recommended Posts

Witam wszystkich;)

To Mój pierwszy post na forum.

Tomek, właściciel suczki buldoga francuskiego. Zara ma alergie na ryż, kukurydze, ziemniaki, marchewkę, indyka wiele traw,drzew itp( robiliśmy badania)

teraz leczy się tez z gronkowca. Wet chce by była na diecie weterynaryjnej. Polecane karmy po przeglądzie składu miały albo ziemniaka, albo ryż albo coś z kukurydzy. 

Czy zna ktoś jakaś karmę która tych składników nie zawiera? Najlepiej żeby jeszcze była dostępna w UK;)  co zrobić żeby pies nie zjadał nic na spacerach? Kaganiec u buldoga francuskiego to chyba nie najlepszy pomysł? Pies zje wszystko co znajdzie. Jest to bardzo uciążliwe bo większość "ataków alergi" pojawia się z takich właśnie znalezionych smakołyków. 

 

Zara je obecnie tylko gotowane mięso wolowe(mielone) z makaronem i zielonym groszkiem. 

Dziekuje. 

Link to comment
Share on other sites

Z karm mogę Ci polecić ZiwiPeak. Karma jakościowo bardzo dobra, nie zawiera wymienionych przez ciebie składników, ale ma jedną wadę - jest strasznie droga.

Ja na twoim miejscu pozostałabym jednak przy żywieniu domowym, możesz w ten sposób dokładnie kontrolować co trafia do miski twojej suczki i w razie konieczności eliminować produkty, które jej nie służą. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Orijen Regional Red, Orijen 6 Fish, Orijen Tundra - mają bardzo bogate składy, więc przejrzyj, czy nie zawierają innych, nie wymienionych w poście alergenów.

Acana Grass-fed Lamb, Acana Wild Coast, Acana Classics Red, Acana Pacific Pilchard - podobna uwaga jak wyżej, chociaż składy nieco mniej bogate.

Farmina N&D Pumpkin Boar & Apple, Farmina N&D Pumpkin Coadfish & Orange, Farmina N&D Pumpkin Lam & Blueberry - zawierają tłuszcz z kurczaka; nie wiem jak z tym u Was skoro indyk uczula.

Taste of the Wild Southwest Canyon, Taste of the Wild Small Breed Appalachian Valley, Taste of the Wild Pine Forest.

Alpha Spirit - oba rodzaje półwilgotnej - uwaga! ta z mięsem zawiera kurczaka, ta z rybą nie. 

 

Naturalnie - licząc się z kosztem 62 zł za 400 gram karmy - możesz uparcie szukać w sklepach ZiwiPeak, która jest od kilku lat w Polsce niedostępna, ale moim zdaniem jest to rozwiązanie dla masochistów. 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za komentarze, przeglądam już skład;)

karma ziwipeak kosztuje £26.50 za kilogram lub 112 funtów za 5KG. Troszkę droga;)

w puszkach wychodzi taniej i możliwe ze się na ta opcje zdecyduje. W weekend mogę jej nadal gotować.

 

No właśnie na kurczaka nie jest uczulona, a na indyka już tak.

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe, wiele psów jest uczulona na kurczaka a na indyka nie. Ale jak widać bywa.Radzę karmić po domowemu a jak karmy to te wymienione wyżej, Są bezzbożowe, mają różny skład więc można omijać indyka. Polecam też puszki - Animonda Gran Carno lub Rocco. Można kupić w Zooplus. O tej Ziwi pierwszy raz słyszę a skoro jest tak droga to nie musisz się jej trzymać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...