Jump to content
Dogomania

PROMYK: Zostaję na stałe u Moli@, dziękuję za dotychczasowe wsparcie <3 Podpisano: ślepy, schorowany Promyś


Tyśka)

Recommended Posts

Bardzo dziękuje dziewczyny. Ja wyczytałam na ulotce RenalVetu że stosuje sie go zamiennie z karmą Renal. Więc pewnie wetka powiedziała mamie by dawała te tabletki przy tej karmie co ma teraz (Brit Care) a docelowo przejśc na Renal, dziękuje Wam jeszcze raz.

I śle głaski dla Promyczka. Ps. już wiem że ta karma Rocco co je Promyk jest faktycznie bardzo smaczna i dla naszej.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.08.2022 o 17:11, uxmal napisał:

Wtrącę się jeśli mogę 🙂

Być może wet sugeruje się zaleceniami PARNUTs. Tam zalecenie przy przewlekłej niewydolności wątroby są m.innymi takie żeby ograniczyć poziom białka . Wprawdzie nie tak drastycznie jak w przypadku nerek ale są. Mimo wszystko też podawałabym Hepa.

No i przy wit D też jestem ostrożna-także u ludzi. Jeśli poziom wapnia piesek ma przy górnej granicy to szukałabym zamiennika Renalvitu bez wit D.

 

Teraz moda na wit D... do większości suplementów wciskają w dużej dawce..., za chwilę lekarze nie ogarną tylu pacjentów

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Przeglądam wątek w poszukiwaniu pierwszych wyników Promyczka na których widać zła prace nerek- jakie wtedy były te parametry? ale jakoś nie mogę znaleźć 😞 (może pamiętasz?)

znalazłam za to ten smutny wpis z dawnych czasów gdy zdecydowałaś się dać DS staruszkowi a dziewczyny przekazywały spadek dalej.......zamiast tak po ludzku za kase jaka mu została kupić Ci zapas tej bardzo drogiej karmy....:( eh....było minęło ale niesmak pozostaje ... Myśle ciągle o tej mojej Gaji- sama karma i leki to ok. 500 zł m-c plus wizyty kontrolne... a u Ciebie kilka takich przypadków...

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.08.2022 o 10:07, kiyoshi napisał:

Przeglądam wątek w poszukiwaniu pierwszych wyników Promyczka na których widać zła prace nerek- jakie wtedy były te parametry? ale jakoś nie mogę znaleźć 😞 (może pamiętasz?)

znalazłam za to ten smutny wpis z dawnych czasów gdy zdecydowałaś się dać DS staruszkowi a dziewczyny przekazywały spadek dalej.......zamiast tak po ludzku za kase jaka mu została kupić Ci zapas tej bardzo drogiej karmy....:( eh....było minęło ale niesmak pozostaje ... Myśle ciągle o tej mojej Gaji- sama karma i leki to ok. 500 zł m-c plus wizyty kontrolne... a u Ciebie kilka takich przypadków...

 

Przejrzę teczkę z wydrukami  z lecznicy i sprawdzę w którym momencie wyniki zaczęły sugerować problemy z nerkami.

Wieczorem odpowiem... bo za chwilę z maluchami idę do ogrodu.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.08.2022 o 10:07, kiyoshi napisał:

 

znalazłam za to ten smutny wpis z dawnych czasów gdy zdecydowałaś się dać DS staruszkowi a dziewczyny przekazywały spadek dalej.......zamiast tak po ludzku za kase jaka mu została kupić Ci zapas tej bardzo drogiej karmy....:( eh....było minęło ale niesmak pozostaje ... Myśle ciągle o tej mojej Gaji- sama karma i leki to ok. 500 zł m-c plus wizyty kontrolne... a u Ciebie kilka takich przypadków...

 

Kara za niesubordynację musi być 😈

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.08.2022 o 10:07, kiyoshi napisał:

Przeglądam wątek w poszukiwaniu pierwszych wyników Promyczka na których widać zła prace nerek- jakie wtedy były te parametry? ale jakoś nie mogę znaleźć 😞 (może pamiętasz?)

znalazłam za to ten smutny wpis z dawnych czasów gdy zdecydowałaś się dać DS staruszkowi a dziewczyny przekazywały spadek dalej.......zamiast tak po ludzku za kase jaka mu została kupić Ci zapas tej bardzo drogiej karmy....:( eh....było minęło ale niesmak pozostaje ... Myśle ciągle o tej mojej Gaji- sama karma i leki to ok. 500 zł m-c plus wizyty kontrolne... a u Ciebie kilka takich przypadków...

 

Podwyższony poziom Urea, zmienna kwasowość moczu, podwyższony ciężar moczu i zmienny poziom ALT.... + problemy z trawieniem - luźny stolec

Dlatego wprowadzono dietę niskobiałkową z Boschem renal ( niska zawartością białek i minerałów. Karma lekkostrawna, polecana także dla wrażliwych psów, cierpiących na problemy z trawieniem. )

 

Promyk nie trawi gotowanego ryżu..., mięsa,  pieczywa - od razu biegunka 😞

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.08.2022 o 10:07, kiyoshi napisał:

 a dziewczyny przekazywały spadek dalej.......zamiast tak po ludzku za kase jaka mu została kupić Ci zapas tej bardzo drogiej karmy...

 

Albo po prostu zostawić te, za przeproszeniem, gówniane 200zł na potrzeby.

Spadek po ['] Szagusiu (niecałe 300) też był zabrany, a obydwa pieski były na DT "za worek karmy"

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.08.2022 o 10:05, Moli@ napisał:

Podwyższony poziom Urea, zmienna kwasowość moczu, podwyższony ciężar moczu i zmienny poziom ALT.... + problemy z trawieniem - luźny stolec

Dlatego wprowadzono dietę niskobiałkową z Boschem renal ( niska zawartością białek i minerałów. Karma lekkostrawna, polecana także dla wrażliwych psów, cierpiących na problemy z trawieniem. )

 

Promyk nie trawi gotowanego ryżu..., mięsa,  pieczywa - od razu biegunka 😞

 

ok, rozumiem..czyli po prostu wyłapaliście moment .... to już wiem, że u mojej suni jest znacznie gorzej bo kreatynina juz jest we krwi podniesiona.... MIałam nadzieje, że dieta zapewni jej długie zycie jeszcze.

Dnia 29.08.2022 o 21:53, rozi napisał:

Albo po prostu zostawić te, za przeproszeniem, gówniane 200zł na potrzeby.

Spadek po ['] Szagusiu (niecałe 300) też był zabrany, a obydwa pieski były na DT "za worek karmy"

 

zupełny brak słów 😞

Link to comment
Share on other sites

Moli@ jest też wrzodem na dupie dla tych którzy nie pojadą do lekarza z psem, bo im się paznokieć złamał. U Moli@ nie ma poczekaj, w samochód i do lecznicy, nie licząc się z kosztami przejazdów, czasem.

Kłuje też w oczy że od Moli@ wychodzą psy zsocjalizowane, nauczone chodzić na smycz, zachowywać się w domu, bo wszystkie mieszkają w domu. 

Niewygodna Moli@ jesteś 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.08.2022 o 10:05, Moli@ napisał:

Promyk nie trawi gotowanego ryżu..., mięsa,  pieczywa - od razu biegunka 😞

 

Co ja się narozkminiałam, czemu sraczka u Pomiota. W Warszawie, gdzie mowy nie było, żeby coś złapała dziwnego na spacerze. A to o pieczywo chodziło, doszłam w końcu, głupi kawałeczek ptakom na trawniku wyrzucony, albo w domu skrawek bułeczki.

Taki duży pies, a odrobina zaszkodzi, aż nie do uwierzenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...